1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Teröristin silahındaki 1913 Bolayır ayrıntısı

Yeni Zellanda'da camiye saldıran katilin silahındaki 1913 Bolayır ayrıntısı dikkat çekiyor
16 Mart 2019 14:33
Yazdır
Teröristin silahındaki 1913 Bolayır ayrıntısı

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeki iki camide 49 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı gerçekleştiren Tarrant'ın silahında yer alan simgeler ve göndermeler dikkat çekiyor.

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeki iki camide 49 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı gerçekleştiren Tarrant'ın silahında yer alan simgeler ve göndermeler dikkat çekiyor.

Örneğin, 1683 Viyana yazısında da Osmanlı'nın bozguna uğradığı 2. Viyana Kuşatması'na atıfta bulunuluyor.

1770 tarihi Rusya Osmanlı arasında yapılan ve Osmanlı donanmasının tamamen yok edildiği Çeşme Deniz Muharebesi'ne atıf olabileceği tahmin ediliyor.

Janos Hunyadi ise II. Murad'a karşı Belgrad Kuşatması sırasında direnen Macar bir komutandı. Yine şarjörlerde yer alan Dmitry Senyavin, 1787-1792 Osmanlı-Rus Savaşı'nda Rus cephesinde yer alan bir amiral.

BENZER SALDIRGANLARIN İSİMLERİ DE VAR

Silahta yer bazı isimler de benzer saldırılarla gündeme gelmişti.

Şarjörlerden birinin üzerinde Kiril alfabesiyle Miloş Obiliç yazması dikkat çekiyor. Obiliç, Kosova Savaşı'nda Sultan Murat'ı öldüren Sırp olarak biliniyor.

1913 BOLAYIR

Silahta yer alan 1913 Bolayır muharebesi ise Mustafa Kemal ve Fethi Beylerin 1913 yılında Bulgarlara karşı yapılan savaştaki mağlubiyeti simgeliyor.

TERÖRİST BU SİMGELERLE NEYİ AMAÇLIYOR?

Sırp ve Bulgarların bugün Türkiye ile ilişkisi çok iyi ve Türk Akımı boru hattı 3 ülkeden geçiyor! İngiltere tahakkümü altında yer alan Yeni Zelanda'da gerçekleşen bu saldırıyla, Türkiye ve Türkiye ile dost olan ülkelere mesaj verildiği belirtiliyor.

Saldırı silahında yer alan Sırp ve Bulgar tarihlerine olan atıfla, "Siz Atatürk'ü de yendiniz Osmanlıyı da yendiniz" simgesel mesajları veriliyor.

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
4 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Yeni Zelanda'daki teröriste, 'Hristiyan terörist' denmesini doğru buluyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam