1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Tunç Soyer: İhraç edilen öğretmenleri zabıta olarak alacağız

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, FETÖ ve PKK ile ilişkileri nedeniyle Kanun Hükmünde Kararname ile meslekten atılan öğretmenleri işe alma vaadinde bulundu. Soyer'in aldığı bu karar büyük tepki topladı
10 Nisan 2019 08:20
Yazdır
Tunç Soyer: İhraç edilen öğretmenleri zabıta olarak alacağız

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçilen Tunç Soyer, İzmir Kitap Fuarı'nda 'Nasıl bir yerel yönetim? Nasıl bir İzmir?' konulu söyleşiye katıldı.

Zabıtaların genellikle uzman çavuşlardan oluştuğunu ifade eden Soyer, ''Biz KHK ile atılmış öğretmenleri zabıta olarak alacağız. Zabıtanın öğretmen olması, belediye ve vatandaş arasında bambaşka bir ilişki yaratacak'' dedi.

Demokrasiyi dijitalleştirmeye mecbur olduklarını kaydeden Soyer, şöyle konuştu: "Demokrasiyi teknolojiyle dijitalleştirerek kentin sokaklarına, yukarı mahallerine, arka sokaklarına ulaştırmak zorundayız. Demokrasi, üretim kadar odaklanacağımız alan olacak. Bu konuda çok somut birkaç hedefimiz var. Belediyenin bütçesi cep telefonu taşıyan ve aplikasyonu yükleyen herkesin cebinde olacak. Belediyenin harcamaları, ihaleleri, kazananı ve buna benzer her şey vatandaşın cebinde olacak. Rotamız demokrasi ve üretim olacak."

Soyer, FETÖ veya diğer örgütlerle irtibatlı oldukları gerekçesiyle ihraç edilen öğretmenlerin nasıl istihdam edileceği, şartların ne olacağı konusunda detay vermedi.

İZMİR'DE 3 BİN 150 ÖĞRETMEN İHRAÇ EDİLDİ

Türkiye'de demokrasiye karşı 15 Temmuz 2016'da FETÖ'cü hainler tarafından yapılmak istenen darbe girişiminin ardından Olağanüstü Hal ilan edildi. Bu süreçte, terör örgütleriyle bağlantısı olduğu belirlenen çeşitli kamu kuruluşlarındaki kişiler KHK'lar ile ihraç edildi. İhraç edilenler arasında sadece FETÖ ile iltisaklılar değil, PKK, DHKPC gibi terör örgütleriyle bağlantısı olduğu tespit edilenler de yer aldı. İzmir'de bu süreçte 3 bin 150 öğretmenin KHK ile meslekten ihraç edildiği öğrenildi. Soyer, şimdi terör örgütü bağlantısı nedeniyle ihraç edilen bu kişileri belediyede çalıştırmak istiyor.

İHRAÇ EDİLENLER HANGİ YOLLARA BAŞVURABİLİYOR

Hali hazırdaki sistemde, ihraç edilenler önce OHAL Komisyonuna başvurmaktadır. OHAL Komisyonu, göreve dönüş talebine ret cevabı verirse ilgililer, bu kez idari yargıda dava açmaktadır. Bir belediye başkanının kendini yargı organı yerine koyarak bu şekilde bir açıklama yapmasının anlaşılır bir tarafı bulunmamaktadır.

Tunç Soyer, KHK ile ihraç edilenleri zabıta olarak alabilir mi?
Karar
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
179 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
01:11 - Nefes borusuna lokum kaçan çocuk tedavi altına alındı00:44 - Adaylardan, program sonrasında, aile fotoğrafı00:36 - Erbakan'ın yol arkadaşlarından Saadet tabanına çağrı00:13 - İnsan Kaynakları Ofisi'nden memurlar için anket00:10 - 17 Haziran 2019'dan önemli gündem başlıkları00:05 - 'Belediyenin gençlere burs vermesini CHP engelledi'00:04 - Soylu: İmamoğlu, Belediyenin logosunu LGBT'ye benzeten biridir00:02 - Belletici olarak görevlendirilen öğretmenlere aynı gün hangi görevler karşılığında ek ders verilebilir?00:00 - 250 TL ve üzeri alışverişlerinizde geçerli 90 TL indirim kuponu23:30 - Anadolu Ajansı'ndan, Ekrem İmamoğlu'nun iddialarına cevap
23:23 - İmamoğlu'nun 'particilik' eleştirisine Yıldırım'dan İzmir yanıtı23:06 - Şehit teğmen'in naaşı Afyonkarahisar'a getirildi23:01 - Yıldırım ve İmamoğlu'nun İstanbul için vaatleri22:51 - Vatandaşlar canlı yayını İstanbul'da böyle izlendi22:46 - Duyarsız sürücü ambulansa yol vermedi22:40 - Yıldırım-İmamoğlu ortak yayınının tam metni22:35 - Düğün magandaları yolu kapatıp oyun oynadılar22:23 - Şehir canlı yayına kilitlendi sokaklar turistlere kaldı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu'nun karşı karşıya geldiği program, fikrinizi değiştirdi mi?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam