1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğünden EBS'ye cevap

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Eğitim Bir Sen'in bugün Mersin'de düzenlediği eylemde yaptığı açıklamalara cevap verdi.
15 Nisan 2019 23:00
Yazdır
Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğünden EBS'ye cevap

Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Eğitim Bir Sen'in bugün Mersin'de düzenlediği eylemde yaptığı açıklamalara cevap verdi. İşte o açıklama:

BASIN AÇIKLAMASI (15.04.2019)
Eğitim-Bir-Sen Sendikasının 1 no.lu şubesinin izinsiz olarak yaptığı basın açıklamasında, kendi sendikalarının üyesi olmadığını belirttikleri bazı yöneticilerin merkez ilçelere atanmaları ile İl Milli Eğitim Müdürlüğüne yapılan atamalar hakkındaki iddialarından bahsedilmiştir. Oysaki Bu görevlendirmeler 5442 sayılı İl İdaresi Kanununda belirtilen mevzuat çerçevesinde yapılmıştır.
Sendikalarına üye olan memurların tarafımızdan çağırılarak istifaya zorlandığı iddiasında bulunmuşlardır. Oysa ki bu toplantıyı yapma girişiminde bulunan sendika başkanı ve üyelerinin 1.5 aydır süren isnatsız iftiraları neticesinde bunları tasvip etmeyen üyelerin kendi rızaları ile müdürlüğümüzün herhangi bir baskısı olmadan istifa etmeleri sonucu oluşan bu geriye gidişin faturasını İl Milli Eğitim Müdürü ve yöneticilerine yıkmak istemişlerdir.
Kurum içerisinde görevlendirilen kişiler aracılığıyla makam ve mevkilerini kullanarak mobbing, baskı ve tehdit iddialarında bulunmuşlardır. Ne yazık ki bu iddialar da asılsız ve mesnetsiz bir iddiadan öteye gidememiştir.
Kurumumuzdaki iş ve işleyiş, çalışma düzeni hakkında siyasiler böyle istedi veya sendikalar böyle istedi şeklindeki beyanlarda tamamen gerçeklerden uzak bir iddiadır. Şöyle ki Kurumumuzdaki iş ve işleyiş, çalışma düzeni tamamen Milli Eğitimin Temel Amaçları ve yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri doğrultusunda yapılmaktadır.
Sendikanın şube sekteri olan kişinin Milli Eğitim Müdürlüğü özlük dosyasındaki "gizli" ibareli ve kişiye özel belgenin oradan çıkarılarak basına servis edilmesi iddiası da tamamen gerçek dışı ve ağır suçlayıcı bir iddiadır. Şöyle ki bahsedilen kişi hakkındaki belge defalarca herkes tarafından gündeme getirilerek değişik zamanlarda değişik platformlarda kurumumuzun dışındaki kişilerce bilinen ve ortama yayılan bir belgedir.
İddia edildiği üzere kurumumuzda baskı, şiddet ve zulümden bahsedilemez. Kurum çalışanlarının fişlendiği iddiaları da tamamen yersiz iddialardan öteye gidememiştir.
Sendikanın basın açıklamasına konu olan iddialar Bakanlığımız Maarif Müfettişlerince yaklaşık 3 haftalık bir süreç içerisinde inceleme ve soruşturmaya tabi tutulmuştur. Bakanlığımızdan gelecek rapor kamuoyu ile paylaşılacaktır.
Basın açıklaması yapan sendika başkanının daha önce sosyal medya aracılığıyla attığı tweetlerdeki mesnetsiz, soyut ve hakarete varan iddialarla ilgili olarak Mersin Cumhuriyet Başsavcılığınca iddianame hazırlanarak kovuşturma süreci başladığının da bilinmesinde yarar vardır.
Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü yaptığı çalışmalar ile birlik ve beraberlik ruhu içerisinde Türkiye genelinde ve Uluslararası Projelerde en üst seviyelerde başarılara imza atmış durumdadır. Mersinde eğitimin kalitesinden her zaman övgü ile bahsetmekten onur ve gurur duymaktayız. Bu başarıların söndürülmesini ve duraksatılmasını hiçbir güç engelleyemez ve engelleyemeyecektir de.
Eğitim-Bir-Sen sendikasının "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununa" uymayan bu basın açıklaması ile daha önce sosyal medya üzerinden yaptıkları, kanun ile sınırları çizilmiş sendikacılık faaliyetleri ile bağdaşmayan açıklamaları sebebi ile başlatılan adli ve idari inceleme-soruşturma işlemleri devam etmektedir. Yapılan idari ve adli inceleme, soruşturma ve kovuşturmalar sonuçlandığında kamuoyuna ve ilgililere gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Mersin MEM'in skandal işlemine sendikadan büyük tepki!
Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
5 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
19:53 - THK'dan istifa eden CHP'li üye: Kurumda para yok19:42 - Lokomotif ile otomobil çarpıştı: 1 ölü, 2 yaralı19:36 - Erdoğan, Rusyaya günübirlik ziyarete gidecek19:18 - Hem ehliyetsiz hem sahte plaka19:12 - Antalya'ya gelen turist sayısı 10 milyonu aştı19:05 - Meteorolojiden sağanak uyarısı19:02 - Memur-Sen, Kamu Görevlileri Hakem Heyetine başvurdu18:56 - Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı göreve başladı18:54 - 2. el otoda 'yetki belgesi' süresi uzatıldı18:50 - Erdoğan: Davanın yükünü kaldıramayanlar oldu
18:45 - Bu hafta hangi yatırım aracı kazandırdı18:32 - 'Kadınları hedef alan saldırıların tekrar etmemesi temennimiz'18:30 - Borsa günü yükselişle tamamladı18:25 - Kocaeli merkezli FETÖ operasyonunda 4 tutuklama18:16 - Bakanlık kapatılan çocuk evinde kalan çocuklar için harekete geçti18:08 - Valilik: 'Civciv çıkarma' tarzı eylemlere müsaade edilmeyecek17:57 - İstanbullular pazar günü bu yollara dikkat17:50 - Emine Bulut cinayetinin görüntülerine erişim kısıtlaması kararı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam