1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

İmamoğlu'nun ilk işi öğrenci akbilini 50 TL'ye indirmek

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı mazbatısını alan Ekrem İmamoğlu 'İlk işlerimizden biri öğrenci aylık akbilini 50 TL'ye indirmek olacak' dedi.
18 Nisan 2019 09:36
Yazdır
İmamoğlu'nun ilk işi öğrenci akbilini 50 TL'ye indirmek

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, FOX TV'de, İsmail Küçükkaya'nın sunduğu Çalar Saat programına konuk oldu.

İmamoğlu'nun konuşmasından satırbaşları şu şekilde:

İstanbul tarihin en büyük kentlerinden biri, o sorumlulukla bu göreve sahip olmak büyük onur.

Dün akşam Efes Pilsen maçı için söz vermiştik. Söz verdiysek gideceğiz dedim. Gittik çok da güzel bir maç izledik. Rakibimizi yendik. Eve geçtik annem babam geldi kızım sitem etti. Oğlum burda iki çocuğum evde demiştim. Çocuklarım adına söz veriyorum demiştim. Eve girdim kızım hemen bir oğlunuz yanınızda iki çocucuğunuz evde değil mi dedi? Hemen bir sitem.

Annem çok duygulu tabi çok duygulandılar. Onların maneviyatı beni çok koruyor ona inanıyorum. Gözyaşlarıyla karşıladılar. Dün meydanda da söyledim Allahım beni aileme mahçup etme. Dolayısıyla insanın anne babasına ailesine mahçup olmaması bu çok değerli. ki bu asil görevi asil bir şekilde yapabilesiniz. En çok ailemi ihmal ediyorum. Bir anne oğlunun dizinin dibinde olmasını ister.


Hukuk üstündür insanlığın nefesidir bence. Hukuk olmadan insan nefes alamaz. Adaletin bittiği yerde insanın nefes alamaması gibi. Sokaktaki sokak hayvanından tutun da doğaya karşı insanların birbirine karşı diyaloglarına karşı... Hukuk çok derin bir mesele.

Benim önümde Cumhurbaşkanıyla görüşmek için herhangi bir engel yok. Ben bir kelimenin bu ülkenin gündeminden kalkmasını istiyorum: Azınlık. Böyle bir tarif olabilir mi? Hepimiz 16 milyonun bir parçasıyız.

Belli bir zümre kaybetmenin de seçimin bir parçası olduğunu unuttu. Tabi ki Kürt vatandaşımın oyunu alacağım, ayrı bir yere koymak yerine bir bütünün parçası olmak gerektiğini düşünüyorum.

Biz kendi görevimizi yaptık ve hakkımızı savunduk.

Aslolan gönül kazanmaktır.

İlk işlerimizden biri öğrenci aylık akbilini 50 TL'ye indirmek olacak.

Kılıçdaroğlu'nu ben mazbataya almaya giderken aradım. Bana olan inancından, bu sürece katkısından, önerilerimi sunduğumda, birçok konuda, 'senin yolun' diyerek bana bu şansı tanıdı. Ben, inanılmaz bir minnet doluyum kendisine karşı.

Kılıçdaroğlu bir "devrim" yapmıştır. Çok samimiyetle söylüyorum, Kılıçdaroğlu'nun babamdan farkı yok. Sanki babam konuşuyormuş gibi bir süreç işlettik. Çok mutluyum.

Akşener, bu sürece olan inancımızı perçinledi. Kendisini abla gibi görüp, hissediyorum.

Büyük bir sorumluluk. Tarih kitaplarının yazması da çok büyük sorumluluk. Tarihi kitapları çok okurum.

Kendime hedef koyuyorum: Gelmiş geçmiş en demokrat belediye başkanı olacağım.

İstanbul'da Türkiye'ye dönük başka bir süreci yaşamak. Çok yorulduk. Bu ülkenin gündemi; terör, çatışma olamaz.

Galatasaray maçına da gitmek istiyorum.

Ben İstanbul'da belediye başkanıyım. Dünyanın en şanslı adamıyım. 1903'te kurulmuş Beşiktaş var, 1905'te kurulmuş Galatasaray var, 1907'de kurulmuş Fenerbahçe var. Öyle işler yaparız ki biz. Benim işim spor kulübü yaratmak ve ona destek olmak değil.

Toplumu fişlemeyle, işinize geldiğinde, insanları terörist ilan etmekle bu ülkeye zarar verirsiniz. Ben artık Ali İhsan Yavuz'un söylemlerini hiç takip etmiyorum. Çünkü dayanaksız.

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
24 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
01:03 - MTSK direksiyon sınavı göev alma kılavuzu yayımlandı00:55 - MEB'den yurt dışına yapılan gezi, inceleme projeleri hakkında uyarılar00:44 - Kimlik numarası olmayan yabancı öğrenciler okullara nasıl kaydedilecek?00:32 - Mayıs ayı burs ücretleri ödeniyor00:20 - MEB'den 2019 yılı merkezi sınav ve bursluluk sınavı açıklamaları00:06 - MEB'den sendika üyeliği hakkında görüş yazısı00:05 - 27 Mayıs 2019'dan önemli gündem başlıkları00:04 - İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) yayımlandı00:03 - MEB, hatalı ekonomik kodlardan harcama yapanlara para cezası verecek00:02 - Yetenek sınavı ile öğrenci alan okullara başvuru işlemleri açıklandı
00:01 - SGK'dan emeklilik ve sigortalılık işlemleri hakkında kapsamlı genelge00:01 - İHA'lar kurucusundan profesör Toprak'a sert cevap00:00 - Ramazan birlikte güzel23:45 - Erdoğan: Kimse bu ülkede darbe yapamaz23:38 - Bakan Dönmez: Hayalim ülkeyi enerjide dışa bağımlılıktan kurtarmak23:37 - Bakan Kasapoğlu, KYK yurdunda iftar yaptı23:36 - Kazada bacağı kopan kamyon şoförü öldü23:36 - Bakan Varank'tan, gazeteci Emin Çapa'ya cevap
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Yeni askerlik sistemini nasıl buldunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam