1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Amasya'dan 15 ülkeye elektrik motoru ihracatı

Amasya'nın Merzifon ilçesinde faaliyet gösteren Merzifon Elektromotor AŞ'nin beyaz eşya için ürettiği elektrik motorları, başta İtalya ve Rusya olmak üzere 15 ülkeye ihraç ediliyor.
21 Nisan 2019 18:51
Yazdır
Amasya'dan 15 ülkeye elektrik motoru ihracatı

Amasya'nın Merzifon ilçesinde faaliyet gösteren Merzifon Elektromotor AŞ'de beyaz eşya için üretilen elektrik motorları 15 ülkeye gönderiliyor.

Gölge kutuplu elektrik motoru imal etmek üzere 1999 yılında kurulan Elektromotor AŞ, Merzifon Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) 16 bin metrekarelik alanda faaliyet gösteriyor.

Firma, 85 çalışanıyla fırın, mini fırın, soğutucu, aspiratör ve davlumbaz üretimi yapan Türkiye ve dünyanın önde gelen üreticilerinin ana tedarikçisi olarak faaliyet gösteriyor.

Ürünlerinin yüzde 30'unu Rusya, İtalya, Ukrayna, Macaristan, Bulgaristan, Özbekistan ve İran gibi 15 ülkeye satan firma, gölge kutuplu elektrik motoru konusunda ihracat kapasitesini artırmayı hedefliyor.

Firma yetkilisi Tuğçe Kavak, AA muhabirine, üretimde son teknolojiyi kullanarak özgün tasarımlar yaptıklarını söyledi.

Türkiye ve dünyanın tüm beyaz eşya üreticilerine yenilikçi teknoloji, kalite odaklı üretimle elektrik motorları üretmeyi hedeflediklerini aktaran Kavak, "Ürünlerimizin müşterileri Türkiye ve yurt dışında ankastre mutfak ve beyaz eşya üreticileridir. Bugün itibarıyla ürünlerimizi 15 ülkeye ihraç ediyoruz." dedi.

İhracatta bu yıl hedef 2 milyon dolar gelir elde etmek

Her yıl ihracat rakamlarını artırmaya, farklı ülkelere ulaşmaya çalıştıklarını dile getiren Kavak, bu anlamda Ar-Ge ve satış pazarlamaya önem verdiklerini dile getirdi.

İhracattan geçen yıl 1,5 milyon dolar civarında gelir elde ettiklerini, bu yıl bu rakamı 2 milyon dolara çıkarmayı hedeflediklerini belirten Kavak, şöyle devam etti:

"Alanında Türkiye'nin ilk ve tek üretici firmasıyız. İhracat yaptığımız ülkelerden sürekli yeni talepler alıyoruz. Ağırlıklı olarak İtalya ve Rusya olmak üzere ürünlerimizin yabancı müşterilerimiz tarafından beğenilmesi, bizim için onur kaynağıdır. Firmamız, yenilikçi teknoloji anlayışıyla yaptığı yeni yatırımlarla üretim kapasitesini sürekli artırarak dünya standartlarını yakalayarak hızlı ve kalite odaklı ürün yelpazesini daima genişletmektedir."

Kavak, Merzifon'da öz sermayeyle kurulan ve büyüyen 20 yıllık bir firma olduklarına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Merzifon gibi bir Anadolu şehrinde olmak dezavantaj gibi görünse de bizim için büyük avantaj. Çünkü bütün ulaşım yollarının üzerindeki bir noktadayız. Nakliyeyi organize etmemiz, ürünlerimizi zamanda teslim etmemiz çok kolay oluyor. Böyle bir fabrikanın Merzifon'da olması, bir Anadolu şehrinden 15 ülkeye ihracat yapmamız, ülke ekonomisine katkı sağlamamız bizim için gurur verici."

Anadolu Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
SON HABERLER
03:59 - Belediye Gelirleri Kanununun Yönetmeliğinde Değişiklik03:58 - Üniversitelerarası Kurul Yönetim Kurulunun Görev, Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik03:57 - Ulaştırma, Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Yönetmeliğinde Değişiklik03:56 - Mahalli İdareler Uzlaşma Yönetmeliğinde Değişiklik03:55 - Mahalli İdareler Personelinin Görevde Yükselme Yönetmeliğinde Değişiklik03:54 - Mahalli İdareler Harcama Belgeleri Yönetmeliğinde Değişiklik03:53 - Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliğinde Değişiklik03:52 - İl Özel İdaresi ve Belediye Hizmetlerine Gönüllü Katılım Yönetmeliğinde Değişiklik03:52 - Mahalli İdareler Bütçe İçi İşletme Yönetmeliğinde Değişiklik03:51 - Büyükşehir Belediyeleri Koordinasyon Merkezleri Yönetmeliğinde Değişiklik
03:50 - Cenaze Nakil ve Defin İşlemleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik03:49 - Kent Konseyi Yönetmeliğinde Değişiklik03:48 - Büyükşehir Belediyeleri Özürlü Hizmet Birimleri Yönetmeliğinde Değişiklik03:46 - Belediyelerin Konut ve İşyeri Tahsisi, Kiralaması ve Satışına Dair Genel Yönetmelik03:45 - Belediye Zabıta Yönetmeliğinde Değişiklik03:44 - Belediye ve Bağlı Kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri Yönetmeliğinde Değişiklik03:42 - Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliğinde Değişiklik03:42 - Belediye Su ve Kanalizasyon Hizmetleri Yönetmeliğinde Değişiklik
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Yeni askerlik sistemini nasıl buldunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam