1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Proje okulundaki öğretmenin 4 yıllık görev süresi

Eğitim Sen, Milli Eğitim Bakanlığıyla bir görüşme gerçekleştirdi. Sendikadan yapılan açıklamada, proje okullarında görev yapan öğretmenlerin 4 yıllık görev süresinin dolmadığı konusunda görüş birliğine varıldığı belirtildi.
22 Nisan 2019 15:43
Yazdır
Proje okulundaki öğretmenin 4 yıllık görev süresi

Eğitim Sen, Milli Eğitim Bakanlığıyla bir görüşme gerçekleştirdi. Sendikadan yapılan açıklamada, proje okullarında görev yapan öğretmenlerin 4 yıllık görev süresinin dolmadığı konusunda görüş birliğine varıldığı belirtildi.

İŞTE EĞİTİM SEN'DEN YAPILAN AÇIKLAMA

Genel Yükseköğretim ve Eğitim Sekreterimiz Özgür Bozdoğan ve Genel Örgütlenme Sekreterimiz İsmail Sağdıç, bugün MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmede, protokoller kapsamına alındığı için "proje okulu" statüsüne alınan eğitim kurumlarında çalışan öğretmenlerin görev sürelerinin hesaplanmasıyla ilgili yaşanan aksaklıklar değerlendirildi. MEB Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları Yönetmeliği'nin "Mevcut Öğretmenlerin Görev Süresi" başlıklı bölümü geçici madde 3, öğretmenlerin görev süresinin başlangıcını şu şekilde düzenlemiştir: "Proje okullarında görev yapmakta olan öğretmenlerin görev süreleri, bu yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarih itibarı ile başlar". Söz konusu maddenin yönetmeliğe 6 Temmuz 2018 tarihinde eklendiği dikkate alındığında, şu an proje okulu kapsamında çalışmakta olan öğretmenlerin görev sürelerinin de aynı tarihte başlamış olması gerektiği açıktır.

Ayrıca, söz konusu yönetmeliğin "Yönetici ve Öğretmenlerin Görev Süresi" başlıklı 11. maddesinin 2. fıkrası öğretmenlerin bu eğitim kurumlarındaki görev süresini 4 yıl olarak düzenlemiştir. Dolayısı ile şu an bu okullarda çalışmakta olan öğretmenlerin görev sürelerinin dolması gibi bir hususun olmadığı açıktır. Ancak 15.04.2019 tarihinde Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından illere gönderilen "Proje okullarına öğretmen atama/yönetici görevlendirme ve görev süresi dolanlar ile ilgili yapılacak işlemler" başlıklı yazı, yönetmelik hükümlerine göre mümkün olmamasına rağmen, kimi illerde ve okullarda sanki aynı eğitim kurumunda dört yılını dolduranların o eğitim kurumlarından ayrılması gerektiği gibi doğru olmayan bir düşünce oluşmasına neden olmuştur.

Yapılan görüşme sonucunda, bu durumun düzeltilmesi ve açıklayıcı bir yazı ile görev süresinin dolması gibi bir durumun mümkün olamadığının ve öğretmenlerin bu nedenle görev yeri değişikliği yaşamayacağının ifade edileceği ek bir açıklama gönderilmesi talebimizin karışıklığı ortadan kaldıracağı hususunda görüş birliği oluştu.

MEB'den, proje okulu yöneticileri için acil yazı
Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
1 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
19:53 - FETÖ'nün sosyal medya ayağına yönelik operasyon19:48 - Yurt dışanda koronadan ölen Türklerin saysı 124'e ulaştı19:47 - RTÜK Başkanı, yayın kuruşlarının yöneticileriyle görüştü19:40 - 2.862 kadın polis memurunun atamaları gerçekleşti19:20 - Sağlık Bakanlığı: 79 hastamız hayatını kaybetti19:11 - İtalya'da son 24 saatte 760 kişi hayatını kaybetti19:06 - BDDK'dan bankacılık operasyonlarına kolaylık19:04 - Bakan Koca, Prof. Dr. Feriha Öz için başsağlığı diledi19:01 - Dünya genelinde koronavirüsten ölenlerin sayısı 50 bini aştı18:59 - Konya'daki vakaların çoğu yurt dışı kaynaklı
18:53 - Seren Serengil'e suç duyurusu... Yardımcısını koronavirüs nedeniyle darp edip ormana atmış18:49 - Twitter, Türkiye'yi hedef gösteren 7 bin 891 hesabı sildi18:43 - MEB, metni Braille alfabesine çeviren program geliştirdi18:39 - ABD'de koronavirüsten ölen Türklerin sayısı 7'ye yükseldi18:36 - Sosyal medyada en çok etkileşim alan bakan: Fahrettin Koca18:31 - Türk ve Rus askeri ortak devriyesinde sosyal mesafe kuralı18:19 - Erdoğan: Sağlık alt yapımız pek çok ülkeye göre iyi durumda18:17 - Borsa günü yükselişle tamamladı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Çalıştığınız kamu kurumunda, dönüşümlü veya uzaktan çalışmaya geçildi mi?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam