1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Öğrencilere küfreden öğretmen değil müdür görevden alındı

Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde bir ortaokulda yaşanan olayda öğrencilere küfreden, sınıfta yemek yiyen öğretmen değil, okul müdürü görevden alındı
06 Mayıs 2019 09:46
Yazdır
Öğrencilere küfreden öğretmen değil müdür görevden alındı

Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde, başlangıcı 2018 yılı Kasım ayına dayanan ve bir ortaokulda yaşanan olayda, öğrenciler, bir öğretmenin kendilerine küfrettiği, sınıfta yemek yediği, derse geç geldiği gerekçesiyle durumu müdüre bildirir ve yaşananlar tutanak altına alınır.

İki ayrı sınıftan 30'a yakın öğrenci öğretmenden şikayetçi olur.

Okul müdürü öğretmen hakkında iki ayrı soruşturma başlatır. İlk soruşturmada, devamsızlık nedeni, ikinci soruşturmada ise öğrencilere küfretmesine dair olay sorulur.

Soruşturmayı öğrenen öğretmen, okul veya ilçe milli eğitim müdürlüğüne hiç dilekçe vermeksizin, geçmiş tarihli bir sendika üyelik değişikliği yapar ve yaşananların sendika değişikliğinden dolayı gerçekleştiğini iddia eder.

Geçtiği sendikanın ilçe temsilcisi de, soruşturma evrağını facebook sayfasından "Sendika değiştirdiği için üyemize soruşturma başlattı" başlığıyla yayımlar. Bu başlıktan dolayı okul müdürüne yüzlerce hakaret yazısı yazılır. Bu hakaretlere ilişkin olarak okul müdürü, Cumhuriyet Savcılığına başvurur.

Okulda 40 öğretmen yer almakta olup, okul müdürünün soruşturması sonrasında, okulda örgütlü bir sendikaya üye 4 öğretmen, okul müdürünün izinsiz olarak deneme sınavları için para topladığı, bağış aldığı, gereksiz yere kıyafet değişikliğine gittiği gerekçesiyle ilçe milli eğitime şikayette bulunur. Müfettişler tarafından yapılan incelemede, bu şikayetlerin doğru olmadığı ve tüm süreçlerin kanun ve mevzuata uygun olduğuna karar verilir.

Ancak, Süreç boyunca ne öğretmen ne de ilçe temsilcisi hakkında açığa alma işlemi yapılmaz.

2019 yılı Mart ayında ise, okula yakın bir ilkokul yıkılır ve ilkokulun öğrencileri, bu ortaokula misafir öğrenci olarak gelir. Ancak misafir olarak gelen ilkokulun müdürü, soruşturma açılan öğretmen ile aynı sendikaya üyedir. 2018 yılı Kasım ayında başlayan gerginlik burada da devam eder. Misafir olarak gelen ilkokul müdürü, laboratuvarın anahtarını değiştirir ve ortaokul öğretmenlerine ve müdürlüğüne vermez. Bu olay tam 2 hafta boyunca devam eder. Müdür ve okul aile birliği başkanı durumu ilçe milli eğitim bildirmeye çalışmasına rağmen sorun çözülmez. Kaymakam ise randevu taleplerine yanıt vermez. 2 haftanın sonunda bu anahtar meselesinden dolayı tartışma çıkar ve misafir olarak gelen ilkokul müdürü, ortaokul müdürünün kendisini darp ettiğini iddia eder ve Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunur. Savcılık şahitleri dinledikten sonra, iddiaları destekleyecek delil olmadığı için, takipsizlik kararı verir.

2018 yılı Kasım ayında yaşanan olayda, küfreden öğretmeni açığa almayan ilçe milli eğitim müdürlüğü, il mili eğitim müdürlüğü tarafından yapılan idari soruşturma sonrasında, okul müdürünü görevden alır.

Okul, Roman öğrencilerin yoğun olarak bulunduğu bir okul olmasına rağmen, geçen yıl ilçenin en başarılı okulu olmuştu.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
28 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
01:33 - Rehberlikciler resen görevlendirilemez dilekçe örneği00:56 - Erdoğan ve Gökçek şahit oldu, Mansur Yavaş nikahı kıydı00:51 - Kemal Öztürk: Ali Babacan, 10 gün içerisinde AK Parti'den ayrılacak00:48 - Kılıçdaroğlu: Görüşümüz değişmedi, erken bir seçim talebimiz yok00:46 - Türkiye, dünyanın en çok haber okunan 3. ülkesi00:42 - Kılıçdaroğlu: 800 bin fark beklemiyordum00:39 - Yeni askerlik düzenlemesinin Resmi Gazetede yayımlanacak son hali00:27 - İmamoğlu, eylemci İBB çalışanlarını işten çıkarılacak mı?00:16 - Ticaret Bakanlığı, mazeret tayinlerinde, taleplerin sadece yarısını karşıladı00:01 - Kurum içi uzmanlık sınavı için Milli Emlak çalışanlarının gözü torba yasada
00:01 - 26 Haziran 2019'dan önemli gündem başlıkları00:01 - İmamoğlu, Yıldırım'ın açıklamasını dinlerken...00:00 - Jeep ürünleri sadece Trendyol'da üstelik kargo bedava00:00 - %50'ye varan indirim23:51 - Para bulamayınca sucuk ve veresiye defterini çaldılar23:46 - Uzungöl eski görüntüsüne kavuştu23:41 - Otogarda gidiş yoğunluğu devam ediyor23:36 - Boşaltılan mahallede tek başına yaşam
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
23 Haziran 2019 İstanbul BBB seçim sonuçlarını nasıl buldunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam