1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Artık herkes tren makinisti olamayacak

Son zamanlarda meydana gelen tren kazaları, TCDD'nin, trenlerin sürüşünü yapacak olan makinistlerin seçiminde daha belirleyici, zor kriterlerler getirilmesi için düzenleme yapmasına yöneltti
20 Mayıs 2019 09:12
Yazdır
Artık herkes tren makinisti olamayacak

Son zamanlarda meydana gelen tren kazaları, TCDD'nin, trenlerin sürüşünü yapacak olan makinistlerin seçiminde daha belirleyici, zor kriterlerler getirilmesi için düzenleme yapmasına yöneltti. Özellikle göreve başlayacak makinistlerin, bazı sağlık alanlarında periyodik olarak kurul raporu alacak. Özellikle, göz, kulak, burun, boğaz, dahiliye, psikiyatri, ortoropedi, travmatoloji, kardiyoloji gibi alanlarda periyodik muayene raporları alması, makinistlerin sürüş esnasında sağlık sorunundan kaynakalanabilecek riskleri engellemesi bekleniyor.

Yeni işe başlayacak makinistlerden ise psikoteknik parop alınması istenecek. Makinistlerin ehliyeti 10 yıl geçerli olacak. 45 yaşına kadar 5 yıda bir, 45-55 yaşlarında 3 yılda bir ve 55 yaşından sonra 2 yılda bir periyodik sağlık raporu alacak.

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
4 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
23 Haziran 2019 İstanbul BBB seçim sonuçlarını nasıl buldunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam