1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Cezaevinde bulunan annelere 'ev tipi cezaevi' geliyor

Adalet Bakanlığı, 0-6 yaş grubu çocuklarıyla birlikte cezaevinde bulunan annelere yönelik mağduriyetlerini gidermeye yönelik yeni bir uygulamaya başlıyor
21 Mayıs 2019 08:47
Yazdır
Cezaevinde bulunan annelere 'ev tipi cezaevi' geliyor

Adalet Bakanlığı, 0-6 yaş grubu çocuklarıyla birlikte cezaevinde bulunan annelere yönelik mağduriyetlerini gidermeye yönelik yeni bir uygulamaya başlıyor.

Pilot bölge olarak Sincan'da bulunan cezaevi kampüsünde başlayacak uygulamayla hükümlü tutuklu olan anne 0-6 yaş aralığında bulunan çocuğuyla birlikte ev tipi stüdyo dairelerde kalacak.

Bu projeyle, çocukların kritik dönemlerinde karşılaştığı travmatik etkilerden ortaya çıkan zararın azaltılması, çocuğun gelişim döneminde ruhen, fiziksel gelişiminin sağlıklı bir şekilde tamamlayabilmesi için, bez, şampuan, giysi vb. ihtiyaçlar cezaevi idaresi tarafından karşılanacak.

Bakanlıktan elde edilen bilgilere göre, hapis cezası alan annenin aldığı ceza nedeniyle cezaevinde kalmak zorunda kalan çocuklara, sanki hiç cezaevinde kalmıyormuş gibi, normal evde kalıyormuş gibi bir yaşam alanı oluşturulması projenin hedefini oluşturmaktadır.

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
11 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu'nun karşı karşıya geldiği program, fikrinizi değiştirdi mi?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam