1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Zorunlu hizmetini bitirip çalışmaya devam edenler 2 yıla 1 kademe alır mı?

Milli Eğitim Bakanlığı bulunduğu ilçede zorunlu hizmetini bitirip de aynı zorunlu hizmet bölgesinde çalışmaya devam edenlere 2 yıla bir kademelerinin verilmesi gerektiğine karar verdi.
21 Haziran 2019 14:03
Yazdır
Zorunlu hizmetini bitirip çalışmaya devam edenler 2 yıla 1 kademe alır mı?

Bazı öğretmenler, zorunlu hizmetini tamamlandıktan sonra yine zorunlu hizmet kapsamındaki bir okulda çalışmaya devam edebilmektedir.

Bu durumda, yani zorunlu hizmeti bitmiş olmasına rağmen, zorunlu hizmet kapsamındaki bir okulda çalışmaya devam edenlere 657 sayılı Kanunun 64. maddesinde öngörülen 2 yıla bir kademenin verilip verilmeyeceği tartışma konusu olmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı, Adıyaman Valiliğine verdiği görüşte, öretmen zorunlu hizmet öngörülen bir okulda çalışmaya devam ediyorsa, 1 yıla bir kademesinin verilmesi gerektiğine karar verdi.

İŞTE BAKANLIK GÖRÜŞ YAZISI

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
7 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
2013 yılındaki Gezi Parkı eylemlerine nasıl bakıyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam