1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

'Tüm sözleşmeli personeller istinasız kadroya alınmalı'

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Metin Yılancı, AK Parti Grup Başkanı Mehmet Naci Bostancı ve AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş ile yaptığı görüşmede sözleşmelilerin kadroya alınması çalışmasındaki kapsamın genişletilerek, kurum, unvan ve görev yeri ayrımı olmaksızın bütün sözleşmeli personelin dahil edilmesini istedi.
18 Haziran 2019 19:24
Yazdır
'Tüm sözleşmeli personeller istinasız kadroya alınmalı'

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Metin Yılancı, AK Parti Grup Başkanı Mehmet Naci Bostancı ve AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş ile yaptığı görüşmede sözleşmelilerin kadroya alınması çalışmasındaki kapsamın genişletilerek, kurum, unvan ve görev yeri ayrımı olmaksızın bütün sözleşmeli personelin dahil edilmesini istedi.

Büro Memur-Sen Genel Başkan Metin Yılancı, Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin ve Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Akbaba ile birlikte TBMM'de AK Parti Grup Başkanı Mehmet Naci Bostancı ve AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş'u ziyaret etti. Kamuda çalışan sözleşmeli personellerle ilgili TBMM'ye sunulan kanun teklifi hakkında gerçekleşen görüşmede Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yılancı, sözleşmeli öğretmen ve sözleşmeli din görevlileriyle ilgili 4+2 uygulamasının 3+1'e dönüştürülmesine ilişkin hüküm önerisinin kapsam olarak eksik ve yetersiz olduğunu belirterek, değişikliğin tüm sözleşmeli kamu personellerini kapsamasını istedi. Yılancı ayrıca, 3+1 ayrımı yapılmaksızın nihai çözüm olarak mevcut durumdaki yanlışlıkların giderilerek, sözleşmeli personel statüsünün sona ermesi ve tüm sözleşmeli personelin istinasız kadroya alınmasını talep etti. Büro Memur-Sen olarak kamu personel sisteminde kurum, unvan, görev ve görev yeri ayırımı olmaksızın kadrolu statüde istihdam esası benimsenmesi ve sözleşmeli personel istihdamının tamamen terk edilmesi kararlılığını sürdürdüklerini ifade eden Yılancı, önerinin kapsam olarak eksik olduğunu ifade ederek, aynı hak ve imkan kapsamında büro hizmet kolunda çalışan tüm sözleşmeli kamu personellerine de kadro verilmesini talep edip, diğer unvanlardaki sözleşmeli personelin mağduriyetini azaltmak ve mutlu olmalarını sağlamak için yapılan çalışmanın tekrardan gözden geçirilmesini istedi. Bu kapsamda ilk adımdaki eksikliklerin giderilmesi gerektiğini vurgulayan Yılancı, "Büro Memur-Sen, her platformda emeğin ve hakkın savunucusu olmaya devam edecektir. 31 Mart seçimleri gösterdi ki, sözleşmeli istihdamı ileride keyfi uygulamalara imkan tanımaktadır. Özgürlük, demokrasiyi ağzından düşürmeyenler göreve geldiklerinde, baskı, sürgün mobbinge başvurdular. Gelinen noktada işten çıkarmalar ve sürgünler, iş güvencesinin ne kadar önemli olduğunu gösterdi. 'Görülen lüzum üzerine işinize son verildi' denilerek kapı dışı edilmelerin önüne geçmek için kadro güvencesini sağlamalıyız" dedi.

Yılancı, "Nihai çözümdeki yanlışlık giderilmeli; sözleşmeli personel statüsü sona ermeli, mevcut sözleşmeli personel istisnasız kadroya geçirilmeli" ifadelerini kullandı.

İhlas Haber Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
3 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
08:43 - Konutta faiz yılın en düşük seviyesinde08:40 - ABD'de yeni atanan emniyet müdürü Kuran'a el basarak yemin etti08:35 - AK Parti'de bugün kutlama yarın teşekkür08:30 - 5 yıldızlı iftiraya yargıdan fren08:27 - Yeni atamalarla TSK gençleşti08:20 - Yangına müdahale eden mühendis: Ben vatan haini değilim!08:16 - Sümela'dan yağmalanan eserlere takip08:08 - İzmir'de FETÖ'nün hücre evlerine operasyon: 14 gözaltı07:46 - Kütahya'da zincirleme trafik kazası: 3 ölü, 4 yaralı07:39 - Şakalaşırken arkadaşını karnından bıçaklayarak öldürdü
07:20 - 'Aylan Bebek' filmi çekimlerinde tüm set ağladı07:20 - Binlerce muhtarlık için yeniden sandık yolu07:05 - AK Parti'den 18. yıl dönümüne özel marş06:50 - Denetimler azaldı, fırsatçılar hortladı06:41 - İnşaatta dünya ikincisiciyiz06:30 - Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı - Haritalı06:23 - Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Belgelendirilmesi ve Desteklenmesine İlişkin Yönetmelikte Değişiklik06:11 - THK'ya muhalefet partisiyle birlikte hareket ediyor suçlaması
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam