1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Muhasebecinin özel hizmet tazminatı nasıl hesaplanmalı?

Belediyede muhasebeci kadrosunda çalışan devlet memurunun özel hizmet tazminatı II sayılı Cetvelin Üst Yönetim ve Genel İdare Hizmetleri bölümünden mi, yoksa Diğer tazminatları düzenleyen III sayılı cetvel bölümünden mi düzenlenmeli?
29 Temmuz 2019 10:01
Yazdır
Muhasebecinin özel hizmet tazminatı nasıl hesaplanmalı?

SORU: Belediyede muhasebeci kadrosunda çalışmaktayım. Özel hizmet tazminatım 2. Sayılı listeden mi 3. Sayılı listeden mi hesaplanmalı?

CEVAP: 17/04/2006 tarihli ve 2006/10344 sayılı Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Bakanlar Kurulu Kararına ekli özel hizmet tazminat oranlarını gösteren II sayılı Cetvelin Üst Yönetim ve Genel İdare Hizmetleri bölümünün grup 17 de "Yukarıda sayılan 1 ila 16 ncı Gruplara göre özel hizmet tazminatı alamayanlardan, Kurumların Genel İdare Hizmetleri Sınıfına dahil 1, 2, 3 ve 4 üncü dereceli kadrolarında bulunanlar." için "55" oran olacağı,

Ekli (III) sayılı Cetvelin "G. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda belirtilen hizmet sınıflarında çalışıp da özel hizmet tazminatı ile bu cetvelin yukarıdaki sıralarında sayılan tazminatlardan yararlanamayan personelden;

b) Diğer hizmet sınıfında bulunanlardan" kısmında ise özel hizmet tazminat oranının "50" olarak uygulanacağı yer almaktadır.

Yukarıda belirtilen düzenleme kapsamında, "Muhasebeci" kadrosu Devlet Personel Başkanlığınca hazırlanan unvan tablosunda kadro derecesi olarak (1-8) arasında olabileceği düzenlenmiştir. Bu nedenle görev yapılan Kurumda muhasebeci kadro derecesi olarak 1-8 arası var ise özel hizmet tazminat oranı olarak (5-8) kadro derecesi için Karara ekli (III) sayılı Cetvelin "G." Kısmında yer alan 50, (1-4) kadro derecesi için ise II sayılı Cetvelin Üst Yönetim ve Genel İdare Hizmetleri bölümünün grup 17'de yer alan 55 oranın uygulanması gerekmektedir.

Ancak, Kurumunuzda muhasebeci kadro derecesi olarak 1-4 arasında yok ise tüm kadro dereceleri için özel hizmet tazminat oranı (1-8 arası) Karara ekli (III) sayılı Cetvelin "G." Kısmında yer alan 50 olarak uygulanır.

Memurlar.net'in notu: Maaşlara dair sorularınız için memurlar@gmail.com adresine soru sorabilirsiniz.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
SON HABERLER
02:47 - Kurtulmuş: Dedikodu üzerinden bir siyasi gündem oluşturmaya çalışıyorlar02:46 - Soylu, gençlere 'doğru istikamet' tavsiyesinde bulundu02:43 - Sayıştay Yönetim Birimlerinin Hakkında Yönetmelikte Değişiklik02:42 - Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği İçmimarlar Odası Ana Yönetmeliğinde Değişiklik02:31 - Karayolu Taşıma Yönetmeliğinde Değişiklik02:19 - Ağrı'da hasta taşıyan ambulansla otomobil çarpıştı: 1 ölü, 9 yaralı00:05 - 50-d araştırma görevlilerinin lisansüstü eğitimleri hakkında duyuru00:02 - 23 Kasım 2019'dan önemli gündem başlıkları23:42 - Göç İdaresinden yabancıların kimlik süreleri ile ilgili açıklama23:25 - Kara Kuvvetleri Komutanlığı darbe davasında ara karar
22:46 - Erdoğan: İzmir'in başına gelmiş en büyük felaket CHP'dir22:03 - Bursa'da 250 polisle 'huzur' uygulaması21:21 - Şanlıurfa merkezli FETÖ operasyonu: 8 tutuklama20:59 - Bakan Kurum: Dipsiz Göl eski haline dönecek20:55 - Kağıthane'de esnafın dikkati faciayı önledi20:51 - MEB'den rehberlik ve araştırma merkezlerine yeni düzenleme20:43 - Dipsiz Göl'deki rehabilitasyon çalışmaları sürüyor20:37 - Yargıtay'ın beraat kararını bozduğu darbe sanıkları tutuklandı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Okullardaki ara tatil uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam