1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Mansur Yavaş: Başkent için gönüllü çalışacağız

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş: Ankara ile ilgili hayallerimize gerçekten inanacak ve hiçbir beklentiye girmeden Başkentimiz için gönüllü olarak çalışacak herkese, her fikre kapımız sonuna kadar açık"
12 Temmuz 2019 09:56
Yazdır
Mansur Yavaş: Başkent için gönüllü çalışacağız

Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, yürütme kurulu üyeleriyle birlikte Başkentin ortak aklına ve ortak sesine kulak vereceklerini belirtti.

Ankara Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu'nda seçilen Ankara Kent Konseyi Yürütme Kurulu, ilk olağan toplantısını gerçekleştirdi.

Yılmaz, buradaki konuşmasında Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi'ne öneri niteliğinde çalışmalar sunabileceklerini belirterek, "Kent konseyleri, yaptırım gücü ile talimat vermekten öte, toplumun ortak akılla bulduğu çözümlerin ve istişare gücünün bir yansıması olarak önerileriyle kente değer katmak için oluşturulur. Biz de tüm Yürütme Kurulu üyelerimizle birlikte, Başkentin ortak aklına ve ortak sesine kulak vereceğiz." dedi.

Toplantıya konuk olarak katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve TÜRSAB Başkanı Firuz B. Bağlıkaya da yürütme kurulunu tebrik ederek, sağlayabilecekleri katkılar hakkında fikir alışverişinde bulundular.

Uzlaşı kültürünü ve ortak aklı Başkentte hakim kılacak her çalışmaya destek vereceklerini, Kent Konseyi'ne dahil olmak isteyecek tüm Başkent sevdalılarının da burada yeri olduğunu vurgulayan Yavaş, "Ankara ile ilgili hayallerimize gerçekten inanacak ve hiçbir beklentiye girmeden Başkentimiz için gönüllü olarak çalışacak herkese, her fikre kapımız sonuna kadar açık." dedi.

Bağlıkaya ise Ankara'nın turizm potansiyelini geliştirmek üzere yapılacak tüm çalışmalara destek vereceklerini söyledi.

- Meclisler ve çalışma grupları oluşturuluyor

Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, Ankara Kent Konseyi'nin görev süresince bağlı kalacağı yönergenin hazırlık çalışmalarının başlatılması ve Kadın, Gençlik ve Engelli Meclislerinin oluşturulması sürecinin planlanması kararlaştırıldı.

Kent Konseyi üyelerinden toplanan öneri formları değerlendirilerek belirlenen alanlar üzerine çalışma yapılacak.

Toplantıda, Ankara Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri, belgelerini, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın elinden aldı.

Anadolu Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
3 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
02:23 - Varlık barışı 6 ay daha uzatıldı02:17 - Baba, yangında küçük kızını kurtarırken dumanlara yenik düştü01:55 - AYT testindeki bir soru iptal edildi01:25 - 2019 YKS sonuçları, bir gün önce açıklandı/ Tıklayın01:00 - HDP'li belediye caddeye terör suçlusunun adını taşıyan tabelayı astı00:05 - Açık arazide çalışan her teknik personel, ek özel hizmet tazminatı alır mı?00:04 - SGK'dan emekli olacak 4/B'li için görüş00:01 - 17 Temmuz 2019'dan önemli gündem başlıkları23:46 - Tercih döneminde doğru meslek seçimi önem taşıyor23:41 - Gömük dişler mutlaka tedavi edilmeli
23:36 - POMEM eğitim sonu sınavı bu tarihlerde yapılacak23:31 - Ömrünü atalık tohum 'gacer'i yaşatmaya adadı23:26 - 'Borcu yok belgesi bir kez daha ertelensin' talebi23:21 - Yeditepe Üniversitesi'nden yenilikçi eğitim modeli23:16 - ABD'deki FETÖ Şebekesi: Aydoğan Vatandaş23:11 - ABD Dışişlerinden Türkiye ve S-400 açıklaması23:06 - Hatay'da izinsiz konsere polis müdahalesi23:01 - Sosyal medyadan polis memuruna hakarete gözaltı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynaklarının, kamu çalışan anketini doldurdunuz mu?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam