1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

KHK'lıya pasaport için yasal düzenleme hazırlığı

KHK'lilerin pasaport yasağını kaldıracak yasal düzenleme yapılacak. İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, KHK'lilere pasaport yasağının yasal düzenlemeyle kaldırılmasıyla ilgili Adalet Bakanlığı'nın bir çalışması olduğunu belirterek, "Yargı paketi içerisinde çıkacaktır diye tahmin ediyorum" dedi.
12 Temmuz 2019 12:13
Yazdır
KHK'lıya pasaport için yasal düzenleme hazırlığı

Gazete Duvar'da yer alan haberde; 120 binin üzerinde ihraç edilen kamu personelini ilgilendiren bu durum Meclis İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu'nda gündeme geldi.

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, pasaport konusunda gerekli tüm çalışmaları titizlikle yürüttüklerini belirterek, "Haksızlığa uğrayan, herhangi bir pasaport hakkı olup da alamayan varsa, onların hepsini yaptığımız çalışmayla tamamladık ama KHK'liler konusunda kanuni bir düzenlemeye ihtiyaç var, bu düzenleme yapıldığı takdirde, Meclisimizden bu kanun çıktığı anda biz uygulamayı ona göre aynı anda yapacağız, bu konuda da Adalet Bakanlığının bir çalışması olduğunu biliyorum" dedi.

İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu da Bakan Yardımcısı İnce'yi doğruladı, "Benim de o konuda bilgim var, çalışma yapılıyor" dedi. Bakan Yardımcısı İnce, Yargı Reformu Strateji Belgesi kapsamında hazırlanması gündeme gelen yargı reformu teklifine gönderme yaparak, "yargı paketi içerisinde belki de bu çıkacaktır diye tahmin ediyorum" dedi.

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
4 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Bir acil durum halinde, mahallenizdeki toplanma alanlarının neresi olduğunu biliyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam