1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Vekalete bağlı ek ödeme ve ÖHT'deki 3 yanlış için kamu zararı kararı

Sayıştay Başkanlığı, bir belediyede yaptığı incelemede, öğrenim, kadroda belirli süre görev yapma ve hizmet süresi şartlarına uyulmadan yapılan vekaleten görevlendirmelere bağlı ek ödeme ve özel hizmet tazminatı ödemelerinin hatalı olduğuna karar verdi ve oluşan kamu zararının tahsiline karar verdi.
30 Temmuz 2019 10:04
Yazdır
Vekalete bağlı ek ödeme ve ÖHT'deki 3 yanlış için kamu zararı kararı

Sayıştay 6. Dairesi, mevzuatın öngördüğü şartlar taşınmadan vekaleten yapılan görevlendirmelere bağlı olarak verilen ek ödemeler ve özel hizmet tazminatı ödemeleri için kamu zararı oluştuğuna karar verdi.

Sayıştay 6. Dairesinin 666 nolu kararında, 1. Dereceli Emlak ve İstimlak Müdürlüğü kadrosuna yapılan vekaletin görevlendirmelerde memurun 1 ve 2. derece görevler için aranan 10 yıl hizmet şartına sahip olmadığını tespit etmiştir. İlgili karar için tıklayınız.

İnsan Kaynakları ve Eğitimi Genel Müdürlüğü kadrosuna yapılan vekaleten atamada ise, en az iki yıl bulunması gereken kadrolarda görev yapmadığı tespiti yapılmıştır. İlgili karar için tıklayınız.

Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü'ne yapılan vekaleten atamada is emevzuatın öngördüğü öğrenim koşulunun sağlanmadığı tespiti yapılmıştır. İlgili karar için tıklayınız.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
2 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam