1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Bekçilerin il dışı nakilleri mümkün mü?

Emniyet Genel Müdürlüğü illere gönderdiği yazıda, Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin, mazeretleri yoksa il dışı nakil haklarının olmadığını belirtti.
23 Temmuz 2019 00:04
Yazdır
Bekçilerin il dışı nakilleri mümkün mü?

Emniyet Genel Müdürlüğü, 1 Temmuz 2019'da illere gönderdiği yazıda, Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin tayin haklarını değerlendirdi.

Söz konusu yazıda, 772 sayılı Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanunu ve ilgili yönetmeliğe göre değerlendirme yapıldığı belirtilerek "Başarı sıralaması ve atama usulleri mahalli olarak gerçekleştirilen Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin mesleğe ilk atandıkları il sınırları içerisinde meslekten ayrılıncaya kadar görev yapmaları esastır" denildi.

Taleplerin bu çerçevede ele alındığına vurgu yapılarak "il dışı atanmayı gerektirecek mahiyette mazeretlerinin buunup bulunmadığı bakımından değerlendirmelerin" yapılacağı belirtilmiş ve il dışı atanma taleplerinin uygun görülmediğine karar verilmiştir.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
16 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
15:25 - Diyanet, görevde yükselmede sözlü sınav yerlerini açıkladı15:24 - Öğretmenevi kafesinde yangın15:24 - Abdullah Avcı'dan Beşiktaş'a: Tatile gidiyorum, avukatımla görüşün15:22 - Manisa Valisi, Akhisar depremindeki son bilançoyu açıkladı15:18 - Vagonlar depremzedelerin kullanımına sunuldu15:15 - 30 bin ton kömür depremzedelere dağıtılacak15:11 - Meteorolojiden depremzedeler için yağış uyarısı15:00 - Suriyeli Mahmut, Bakanlar Soylu ve Koca ile enkazda görüştü14:50 - 17 yaşında, 202 yıl hapis cezası ile aranıyordu14:47 - MEB, tayini çıkmayan öğretmenlere il/ilçe emri hakkı verecek mi?
14:43 - İl Sağlık Müdüründen 'Çin'den dönen hasta' ile ilgili açıklama14:39 - MÜSİAD: Çalıntı araçlar konusunda önlem alınsın14:37 - Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevde yükselme sınavını erteledi14:28 - Çankaya'da, zam alamayan işçiler belediyeyi bastı14:27 - Depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 40'a çıktı14:21 - Kuyu ve galeri metodu depremzedeleri kurtardı14:17 - Yoğun bakımda yatan hastanın karnına kesici aletle 'ATT' yazıldı14:15 - Sigortalı sayılan kişiler ile usta öğreticilere haftada ne kadar ders görevi verilebilir?
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 'Herkes üniversite okumak zorunda değil. Meslek liselerine olumsuz yaklaşmamalıyız' dedi. Katılıyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam