1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Eğitim Bir Sen, atama ve yer değiştirme takvimi için yeni bir model önerisi hazırladı

Eğitim Bir Sen, mevcut durumdaki süreci analiz ederek, Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne yeni bir model takvim önerisi sundu. 27 sayfalık bir raporla hazırlanan bu model takvimi, önemine binaen aynen yayımlıyoruz.
29 Temmuz 2019 15:04
Yazdır
Eğitim Bir Sen, atama ve yer değiştirme takvimi için yeni bir model önerisi hazırladı

Milli Eğitim Bakanlığında, son dönemlerde, atama ve yer değiştirme süreçleri oldukça uzamıştır. Türk Silahlı Kuvvetleri başta olmak üzere bir çok kamu kurumunda kısa bir sürede tamamlanan iş ve işlemler, MEB'de bir yıla yayılmış bir hale gelmiştir.

Bunun yanı sıra, yapılan yer değiştirme işlemlerinde kurallar sık sık değişmekte, adalet ve güven duygusu zedelenmektedir.

Bazı teknik düzenlemelerin yapılmaması ise binlerce öğretmenin bazı yerlerde çakılı hale gelmesine neden olmaktadır.

Eğitim Bir Sen, öğretmen atama ve yer değiştirme süreçlerinde yaşanan aksaklıkları ele aldığı 27 sayfalık bir rapor hazırladı. Bakanlığın son 20 yılının ele alındığı raporda, yer değiştirme süreçlerinde tıkanıklığa neden olan hususlar ele alınarak, atama ve yer değiştirme takviminin nasıl olması gerektiğine yönelik olarak bir model takvim önerisine yer verildi.

Eğitim Bir Sen hazırladığı bu detaylı rapor için tıklayınız.

Nakli çıkan öğretmen 5 gün içine nasıl ev tutacak?
Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
22 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam