1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Deniz Kuvvetleri personel alımında YÖKDİL sınavını kabul etmiyor!

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Öğretmen ve Mühendis Subay alımına dair ilanında YÖKDİL sınavını kabul etmiyor.
31 Temmuz 2019 00:05
Yazdır
Deniz Kuvvetleri personel alımında YÖKDİL sınavını kabul etmiyor!

Bildiğiniz gibi, Milli Savunma Bakanlığı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Öğretmen ve Mühendis Sınıfı Muvazzaf Subay Alımına dair başvurular 25 Ağustos 2019 tarihine kadar devam etmektedir.

Söz konusu ilana başvuracak adaylardan yabancı dil puan şartı olarak;

-ÖSYM tarafından yapılan son beş yıl içerisindeki (2015) dahil Yabancı Dil Sınav (YDS, e-YDS) notu mühendis sınıfı müracaatı bulunan adaylar için en az 55 olmak, öğretmen sınıfı müracaatı bulunan adaylar için en az 70 olmak,

-25.02.2016 tarihli Yönetim Kurulu Kararının Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlik Tablosunda belirtilen yabancı dil sınavlarından notu olan adaylar için YDS 55 (Mühendisler için), YDS 70 (Öğretmenler için) notuna denk yabancı dil sınav notunun (CPE, TOEFL-İBT, CAE, PTE Akademi)

İstenmektedir.

Ancak, ne hikmetse doçentlik başvurularında dikkate alınan YÖKDİL sınavı Deniz Kuvvetleri Personel alımında değerlendirmeye alınmamaktadır. İlandaki diğer tüm şartları taşıyan adaylar YÖKDİL puanları olmasına rağmen YDS veya eşdeğerliliği bulunan farklı dil sınavlarından puanları olmadığı için öğretmen ve mühendis subay alımına başvuru yapamamaktadır.

Bu kapsamda, yakın bir tarihte YDS gibi artık ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan YÖKDİL sınavının başvuru kılavuzuna dahil edilmesi Öğretmen ve Mühendis Subay alımına müracaat etmeyi düşünen adaylarca talep edilmektedir.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
28 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam