1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Yönetici atamada görevlendirmeye esas puan nedir?

Görevlendirmeye esas puan; yazılı sınav puanının %80'i ile sözlü sınav puanının %20'si dikkate alınarak belirlenir.
20 Ağustos 2019 00:01
+Aa- Yazdır
Yönetici atamada görevlendirmeye esas puan nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliğinin "Sözlü sınav" başlıklı 21. maddesi 1. fıkrasındaki; "(1) Yazılı sınavı sonucunda oluşan puan sıralamasına göre en yüksek puan alandan başlamak üzere, eğitim kurumlarının boş bulunan yönetici sayısının üç katı aday sözlü sınava çağrılır. Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan adaylar da sözlü sınava çağrılır." hükümlerine göre iller, boş bulunan yönetici kadrolarının 3 katı kadar adayı sözlü sınava almaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliğinin "Yönetici olarak ilk defa görevlendirileceklere ilişkin duyuru ve başvuru" başlıklı 23. maddesindeki; "(1) Müdür ve müdür yardımcılığı boş bulunan eğitim kurumları ile dört ve sekiz yıllık görev süresini dolduran müdür ve müdür yardımcılarından boşalacak eğitim kurumları, il milli eğitim müdürlüklerinin internet sitesinde duyurulur.

(2)Sözlü sınavda başarılı olan adaylardan müdür veya müdür yardımcısı olarak ilk defa görevlendirilmek isteyenlerin başvuruları elektronik ortamda alınır.

(3)Müdür veya müdür yardımcısı olarak ilk defa görevlendirilmek üzere başvuruda bulunanlara en fazla 20 eğitim kurumu tercih etme hakkı verilir." hükümlerine göre de belirlenen adaylardan tercihlerine göre yönetmeliğin "Müdürlüğe ilk defa görevlendirme" başlıklı 24. maddesine ve "Müdürlüğe ilk defa görevlendirme" başlıklı 25. maddesine göre atamalar yapılır.

GÖREVLENDİRMEYE ESAS PUAN NEDİR?

yönetmeliğin "Müdürlüğe ilk defa görevlendirme" başlıklı 24. maddesine ve "Müdürlüğe ilk defa görevlendirme" başlıklı 25. maddesine göre; "Yazılı ve sözlü sınavda başarılı olan adaylardan müdür/müdür yardımcısı olarak ilk defa görevlendirilmek üzere başvuruda bulunan adayların görevlendirmeye esas puanları; yazılı sınav puanının %80'i ile sözlü sınav puanının %20'si dikkate alınarak belirlenir. Görevlendirmeye esas puanlar, kesin sonuçların ilan edildiği tarihten itibaren bir sonraki yazılı sınav başvuru tarihinin ilk gününe kadar geçerlidir." hükümlerine göre görevlendirmeye esas puan oluşmaktadır.

Görevlendirmeye esas puan oluştuktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Yönetmeliğinin "Müdürlüğe ilk defa görevlendirme" başlıklı 24. maddesi hükümlerince ilave puanlar verilir ve "Müdür olarak görevlendirileceklerde aranacak özel şartlar" başlıklı 6 maddesi ile "Yönetici görevlendirmede esas alınacak hususlar" başlıklı 29. maddesi uyarınca öncelikler tanınır.

Ahmet KANDEMİR

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
SON HABERLER
11:50 - Bakan Selçuk: Lütfen ülkenin eğitim geleceği için kurallara uyalım11:47 - Gaziantep'te FETÖ sanığı eski polise 6 yıl 3 ay hapis cezası11:41 - MSB duyurdu: 1'i DEAŞ, 6'sı FETÖ mensubu 23 kişi yakalandı11:38 - THY, 2 yıl aranın ardından 'B737 MAX' ile ilk uçuşunu İstanbul'dan Ankara'ya yaptı11:36 - MEB, özel eğitim öğrencileri için fen bilimleri kitap seti hazırladı11:34 - Yeni kuyumculuk düzenlemesi kayıt dışılığı önleyecek
11:26 - Korona hastalarında pıhtı atmasına bağlı unutkanlık belirtileri ortaya çıktı11:23 - İmamoğlu ile babasının 'dolandırıcılık'tan yargılandığı dava reddedildi11:21 - MEB'den önemli uyarı: Bu linke sakın tıklamayın11:17 - Haziran sonunda 40 yaş üstündekilerin tamamı aşılanacak11:13 - FETÖ'nün ABD ordusuna sızma çabası olduğu ortaya çıktı11:10 - 'Aşılar çöpe gitti' iddiasına Bakan Koca'dan açıklama
11:10 - Başsavcılık Ahmet Şık'ın 'Boğaziçi eylemleri' nedeniyle fezleke hazırladı11:08 - Altının gram fiyatı 452 lira seviyesinden işlem görüyor11:05 - Tokat'ta FETÖ soruşturmasında 5 polis meslekten ihraç edildi10:59 - Bilim Kurulu Üyesi vakalar düşmezse alınacak yeni tedbirleri açıkladı10:55 - Adana'da FETÖ'ye yönelik operasyonda yakalanan 3 zanlı serbest bırakıldı
10:52 - İstanbul'da kamuda mesai saatinin değişmesiyle trafik sakin seyrediyor
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam