1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Fizik ve Fizik Mühendisliği mezunları, SHS'de sayılabilir mi?

Sağlık Fizikçisi olarak görev yapan Fizik ve Fizik Mühendisliği mezunlarının Sağlık Hizmetleri Sınıfında sayılma talepleri reddedildi.
08 Eylül 2019 14:05
Yazdır
Fizik ve Fizik Mühendisliği mezunları, SHS'de sayılabilir mi?

Kamu kurumlarında sağlık fizikçisi olarak tanımlanan kadrolarda görev yapan kişiler, Fizik ve Fizik Mühendisliği lisans eğitimleri üzerine iki yıl yüksek lisans eğitimlerini tamamlayarak toplam altı yıl zorunlu eğitim aldıkları halde, sağlık bilimi lisansiyeri ve Sağlık Hizmetleri Sınıfında sayılmadıklarından maddi hak kayıplarının olduğu gerekçesiyle durumlarının değerlendirilmesi için Yükseköğretim Kuruluna başvuruda bulunmuşlardır.

Yükseköğretim Kurulu tarafından Üniversitelerarası Kurulun görüşü dikkate alınarak yapılan değerlendirme sonucunda, Fizik veya Fizik Mühendislerinin Sağlık Fizikçisi tanımına uyan yüksek lisans programından mezun olanların "Sağlık Fizikçisi" kadrolarına atanmalarının uygun olduğu, fakat Fizik Mühendisliği ve Fizik Bölümü mezunlarının Sağlık Hizmetleri Sınıfında yer alması ve Sağlık Bilimi Lisansiyeri unvanı kullanmaları uygun görülmedi.

İŞTE YÖK YAZISI

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
7 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam