1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Selçuk Üniversitesi, ilanda düzeltme yapayım derken, hata yapmayı başardı

Selçuk Üniversitesi ilan ettiği öğretim üyesi kadrolarında düzeltme yapayım derken aynı ilan şartını alakasız iki farklı kadroya yazdı!
06 Eylül 2019 14:13
Yazdır
Selçuk Üniversitesi, ilanda düzeltme yapayım derken, hata yapmayı başardı

Bildiğiniz gibi, Selçuk Üniversitesinin kişiye özel öğretim elemanı ilanlarını daha evvel farklı tarihlerde yaptığımız haberlerde gündeme getirmiştik.

Bu defa, ilgili üniversite tarafından ilan edilen bir öğretim üyesi kadrosunda yapılan hata mı diyelim dikkatsizlik mi diyelim ne diyelim tam da bilemiyoruz ama başka bir hususu dikkatinize sunacağız.

Selçuk Üniversitesi tarafından 02 Eylül 2019 tarihli Resmi Gazete'de 4 Doçent ve 16 Doktor Öğretim Üyesi olmak üzere toplamda 20 öğretim üyesi kadrosu ilan edilmişti. Ancak, ilgili üniversite çok kısa süre sonra ilanda yer alan üç doktor öğretim üyesi kadrosunda düzeltme ilanı vermiş, bu durumda bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanmıştır.

Düzeltme ilanını incelediğimizde; aşağıdaki resimden de görüleceği üzere; Akşehir Kadir Yallagöz Sağlık Yüksekokulu Beslenme ve Diyetetik Bölümü Doktor Öğretim Üyesi kadrosu ile Kulu Meslek Yüksekokulu Dış Ticaret Doktor Öğretim Üyesi kadrosunun özel şartlarının hayatın olağan akışına aykırı bir şekilde birebir aynı olduğunu görüyoruz.

Beslenme ve Diyetetik ile Dış Ticaret gibi birbirinden çok alakasız iki bölüme özel şart olarak "Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak. Nanopartiküllerin hücre içine alım mekanizması konusunda çalışması bulunmak" ifadesinin birebir yer alması maalesef bir memurun KOPYALA-YAPIŞTIR faciası olduğunu gözler önüne sermektedir.

Her insan hata yapabilir hiç kimse kusursuz değildir; ancak üç kadroluk bir düzeltme metninde iki kadroya aynı özel şartın yazılarak, böyle bir hatanın köklü bir kurum olan Selçuk Üniversitemiz tarafından Cumhurbaşkanlığına gönderilerek tüm kamuoyunun istifade ettiği Resmi Gazete'de yayımlatılmasına diyecek bir söz de açıkçası bulamıyoruz.

İşin bir başka boyutu ise Selçuk Üniversitesi bütçesinden bu hatalı ilanın bedeli Cumhurbaşkanlığına ödeneceği gibi, bu durumda yeni bir düzeltme de artık şart olduğundan ayrıca bir ilan bedeli daha ortaya çıkmıştır. Üniversite yönetimi bu hatalı ilanın sorumlusu kimse ilgili hakkında disiplin işlemlerini başlatarak, ayrıca ilan bedelinin ücretini sorumlusuna rücu etmesinde fayda vardır.

Diğer taraftan, Beslenme ve Diyetetik Bölümüne ilk çıkılan ilanda özel şart olarak "Beslenme ve Diyetetik Bölümü Lisans mezunu olmak, Beslenme ve Diyetetik Bölümü Programlarında doktora derecesine sahip olmak." ifadesi yer alırken; düzeltiyim derken göz çıkartan ilanda ise; "Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak. Nanopartiküllerin hücre içine alım mekanizması konusunda çalışması bulunmak" şartı yer almıştır.

Uzun lafın kısası, üniversite genel şekilde çıktığı bir ilanı kişiye özele dönüştürürken tabiri caizse DUVARA TOSLAMIŞTIR!

Son olarak, Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenerek üniversitelerle paylaşılan Sağlık, Sağlıkla İlgili veya İlişkili Programlarda Eğitim ve Öğretime Başlanması ve Sürdürülmesi İçin Asgari Koşullar ve Genel İlkelere bakıldığında; Beslenme ve Diyetetik Bölümüne alınacak öğretim üyelerinin alanları içerisinde Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalı yer almamaktadır. Halihazırda hiç öğretim üyesi bulunmayan Akşehir Kadir Yallagöz Sağlık Yüksekokulu Beslenme ve Diyetetik Bölümüne asgari koşullarda bulunmayan alakasız bir alandan atama yapılmasının hedeflendiği düşünülmektedir.

Ne diyelim gülelim ağlanacak halimize!

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
8 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
11:44 - 'Şortlu polis mi olur deyip inanmıyorlar'11:40 - MEB 'LGS 2020' yerleştirme çalışmalarına başladı11:34 - Çiftçilere 200 milyon metrekare Hazine arazisi kiraya verilecek11:32 - 141 bini aşkın adayın katıldığı ALES başladı11:27 - Darbeciler cephaneliğin kapısını spiral makinesi ve balyozla kırmış11:18 - İYİ Parti kurultay çalışmalarına hız verdi11:16 - 'Faiz indiriminin otomotiv satışlarına pozitif etkisi olacak'11:12 - Ülke genelinde havalar ısınıyor11:11 - TOKİ'nin ikinci indirim kampanyası yarın başlıyor11:08 - Komiser yardımcısı alımı için başvuruda son günler
11:04 - Terörden temizlendi, bal üretim merkezi oldu10:54 - Hakkari'de kiralar memurların tutamayacağı düzeye yükseldi10:50 - Doğu'da 4 ilde sağanak bekleniyor10:39 - Üniversite atık suyu arıtıp yeniden kullanıyor10:35 - Gelin adayı düğün gününü nezarette geçirdi10:32 - İHA'lar buldu, savaş uçakları 5 teröristi etkisiz hale getirdi10:25 - KOSGEB, KOBİ'lerin karnesini çıkardı10:21 - Kadın esnaf her gün bu yeminle dükkanlarını açıyor
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam