1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Selçuk Üniversitesi, ilanda düzeltme yapayım derken, hata yapmayı başardı

Selçuk Üniversitesi ilan ettiği öğretim üyesi kadrolarında düzeltme yapayım derken aynı ilan şartını alakasız iki farklı kadroya yazdı!
06 Eylül 2019 14:13
+Aa- Yazdır
Selçuk Üniversitesi, ilanda düzeltme yapayım derken, hata yapmayı başardı

Bildiğiniz gibi, Selçuk Üniversitesinin kişiye özel öğretim elemanı ilanlarını daha evvel farklı tarihlerde yaptığımız haberlerde gündeme getirmiştik.

Bu defa, ilgili üniversite tarafından ilan edilen bir öğretim üyesi kadrosunda yapılan hata mı diyelim dikkatsizlik mi diyelim ne diyelim tam da bilemiyoruz ama başka bir hususu dikkatinize sunacağız.

Selçuk Üniversitesi tarafından 02 Eylül 2019 tarihli Resmi Gazete'de 4 Doçent ve 16 Doktor Öğretim Üyesi olmak üzere toplamda 20 öğretim üyesi kadrosu ilan edilmişti. Ancak, ilgili üniversite çok kısa süre sonra ilanda yer alan üç doktor öğretim üyesi kadrosunda düzeltme ilanı vermiş, bu durumda bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanmıştır.

Düzeltme ilanını incelediğimizde; aşağıdaki resimden de görüleceği üzere; Akşehir Kadir Yallagöz Sağlık Yüksekokulu Beslenme ve Diyetetik Bölümü Doktor Öğretim Üyesi kadrosu ile Kulu Meslek Yüksekokulu Dış Ticaret Doktor Öğretim Üyesi kadrosunun özel şartlarının hayatın olağan akışına aykırı bir şekilde birebir aynı olduğunu görüyoruz.

Beslenme ve Diyetetik ile Dış Ticaret gibi birbirinden çok alakasız iki bölüme özel şart olarak "Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak. Nanopartiküllerin hücre içine alım mekanizması konusunda çalışması bulunmak" ifadesinin birebir yer alması maalesef bir memurun KOPYALA-YAPIŞTIR faciası olduğunu gözler önüne sermektedir.

Her insan hata yapabilir hiç kimse kusursuz değildir; ancak üç kadroluk bir düzeltme metninde iki kadroya aynı özel şartın yazılarak, böyle bir hatanın köklü bir kurum olan Selçuk Üniversitemiz tarafından Cumhurbaşkanlığına gönderilerek tüm kamuoyunun istifade ettiği Resmi Gazete'de yayımlatılmasına diyecek bir söz de açıkçası bulamıyoruz.

İşin bir başka boyutu ise Selçuk Üniversitesi bütçesinden bu hatalı ilanın bedeli Cumhurbaşkanlığına ödeneceği gibi, bu durumda yeni bir düzeltme de artık şart olduğundan ayrıca bir ilan bedeli daha ortaya çıkmıştır. Üniversite yönetimi bu hatalı ilanın sorumlusu kimse ilgili hakkında disiplin işlemlerini başlatarak, ayrıca ilan bedelinin ücretini sorumlusuna rücu etmesinde fayda vardır.

Diğer taraftan, Beslenme ve Diyetetik Bölümüne ilk çıkılan ilanda özel şart olarak "Beslenme ve Diyetetik Bölümü Lisans mezunu olmak, Beslenme ve Diyetetik Bölümü Programlarında doktora derecesine sahip olmak." ifadesi yer alırken; düzeltiyim derken göz çıkartan ilanda ise; "Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak. Nanopartiküllerin hücre içine alım mekanizması konusunda çalışması bulunmak" şartı yer almıştır.

Uzun lafın kısası, üniversite genel şekilde çıktığı bir ilanı kişiye özele dönüştürürken tabiri caizse DUVARA TOSLAMIŞTIR!

Son olarak, Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenerek üniversitelerle paylaşılan Sağlık, Sağlıkla İlgili veya İlişkili Programlarda Eğitim ve Öğretime Başlanması ve Sürdürülmesi İçin Asgari Koşullar ve Genel İlkelere bakıldığında; Beslenme ve Diyetetik Bölümüne alınacak öğretim üyelerinin alanları içerisinde Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalı yer almamaktadır. Halihazırda hiç öğretim üyesi bulunmayan Akşehir Kadir Yallagöz Sağlık Yüksekokulu Beslenme ve Diyetetik Bölümüne asgari koşullarda bulunmayan alakasız bir alandan atama yapılmasının hedeflendiği düşünülmektedir.

Ne diyelim gülelim ağlanacak halimize!

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
8 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
06:58 - Kobani katliamında 500 klasör delil06:52 - Casus astsubay, devletin bütün sırlarını sayıp dökmüş06:40 - Samsun'da fırtınada balıkçı kayığı battı: 1 ölü06:32 - Başkentte tır otomobile arkadan çarptı: 2 ölü06:20 - Eşi doğumhanedeyken kaza yapan sürücü hayatını kaybetti05:11 - Trump ve Biden düellosu: Koronavirüs aşısı damga vurdu
02:19 - İstanbul'da 8 ilçede DEAŞ ve HTŞ'ye operasyon: Çok sayıda şüpheli gözaltında01:51 - Yapım İşleri İhaleleri Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik01:48 - Mal Alımı İhaleleri Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik01:46 - İhalelere Yönelik Başvurular Hakkında Yönetmelikte Değişiklik01:43 - Hizmet Alımı İhaleleri Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik01:41 - Elektronik İhale Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik
01:37 - Danışmanlık Hizmet Alımı İhaleleri Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik01:34 - Çerçeve Anlaşma İhaleleri Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik01:32 - Gümrük Yönetmeliğinde Değişiklik00:05 - 30 Eylül 2020'den önemli gündem başlıkları00:03 - Ekonometri bölümü mezunlarına yeniden kaymakamlık yolu açıldı
23:54 - Kalp krizi geçiren hastaların yarısı hastaneye gitmiyor
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam