1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Bülent Ecevit Üniversitesi, öğretim elemanı alımı sınavına giren herkesin notunu ilan etmeli!

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi kadrosu sınavına giren tüm adayların notunu ilan etmeli!
17 Eylül 2019 00:04
Yazdır
Bülent Ecevit Üniversitesi, öğretim elemanı alımı sınavına giren herkesin notunu ilan etmeli!

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi tarafından 12 Araştırma Görevlisi ve 17 Öğretim Görevlisi olmak üzere toplamda 29 kadro ilanı 17 Temmuz 2019 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı.

Bu kadrolara yapılan müracaatlar sonucunda Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi tarafından değerlendirme sonuçları 04 Eylül 2019 tarihi itibarıyla üniversite internet sayfasından duyuruldu.

Ancak, sınav sonuç tablolarında sadece asıl ve yedek adayların puanları ve değerlendirme sonuçları yer alırken diğer sınava giren adayların yazılı sınavlarda kaç puan aldığı sıralamanın nasıl olduğu nedense gizlenmiştir.

Halbuki, 09 Kasım 2018 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan "Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik"in "Nihai Değerlendirme" başlıklı 12 nci maddesinde; "Sınav jürisinin değerlendirmesinde; bu Yönetmeliğin 6 ncı maddesinin dördüncü fıkrası kapsamındaki öğretim görevlisi kadrolarında, meslek yüksekokullarında bu kadrolarda istihdam edilecekler de dahil olmak üzere ALES puanının %30'unu, lisans mezuniyet notunun %10'unu, yabancı dil puanının %30'unu ve giriş sınavı notunun %30'unu; bu Yönetmelik kapsamındaki diğer kadrolarda ALES puanının %30'unu, lisans mezuniyet notunun %30'unu, yabancı dil puanının %10'unu ve giriş sınavı notunun %30'unu; meslek yüksekokullarında ise ALES notunun %35'ini, lisans mezuniyet notunun %30'unu ve giriş sınavı notunun %35'ini hesaplayarak ilan edilen kadro sayısı kadar adayı başarı sırasına göre belirler. Değerlendirme puanı 65 puanın altında olanlar sınavlarda başarısız sayılır. Adayların değerlendirmede dikkate alınan puanları ile lisans mezuniyet notları, kadro ilanında belirtilen internet adresinde ilan edilir." hükmüne göre yazılı sınava giren tüm adayların değerlendirme puanının belirlenmesine yüzdelik olarak etki eden ALES, Yabancı Dil, Lisans Mezuniyet Notu, Giriş Sınavı Puanı gibi bileşenlerinin tamamı internet sitesinden paylaşılması şarttır.

Nitekim, kazanamayan adaylar özellikle yazılı sınavda aldığı notu görmeli, şayet aldığı notu düşük buluyorsa gerek ilgili üniversiteye, sonuç alamadığı takdirde idare mahkemesi nezdinde girişimde bulunabilmesi en tabii hakkıdır.

Bu açıklamalar çerçevesinde, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinin öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi alımlarında yazılı sınava giren tüm adayların aldığı notları objektif bir şekilde ilan ederek kamuoyuyla paylaşması hem mezkur yönetmeliğin hem de iyi yönetim ilkesinin bir gereğidir.

Yavuz Selim KAPLAN

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
5 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
21:08 - Akkuyu NGS'den trafik kazası açıklaması21:03 - Kars Lojistik Merkezi'nde sona doğru20:58 - Semazenlerden Mehmetçik'e asker selamı20:53 - Başkentte metro ve Ankaray personeline güvenlik eğitimi20:48 - TESK Genel Başkanı Palandöken:20:43 - 2,5 saatlik mesafe 40 dakikaya inecek!20:38 - Pitbull'a tasma ve ağızlık zorunluluğu önerisi20:33 - Devrilen traktörün altında kalan muhtar öldü20:28 - Atina'daki tıp kongresine Türkler damga vurdu20:23 - Ünlü şef hayran kaldı; şalgam Peru yolcusu
20:18 - Kalitesi tescillendi! Kilosu 100 liradan satılıyor20:13 - 20 dönümlük alan üzerine kurulu 'Kedi Kasabası'20:08 - 'Öğretmenler arasında ayrımcılık olmaz, olmamalıdır'20:03 - Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın korumasından cinayet romanı19:58 - Gri listede 300 bin TL ödülle aranan terörist öldürüldü19:53 - Meteoroloji'den kritik uyarı! Dışarı çıkarken dikkat edin19:48 - 9 yaşındaki çocuğu bu hale getirdi! Gözaltına alındı19:43 - 11 sivilin şehit olduğu Nusaybin'de hasar tespiti
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Üniversiteye girişte, bazı bölümler için 'başarı sırası' çıtası getirilmesini;
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam