1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Eğitimde bir ilk, milli eğitim müdürü sınıfta ders verdi

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Feysel Taşçıer, kentte bir ilki gerçekleştirerek akademik kimliğiyle sınıfa girdi, öğrencilere ders anlattı
18 Eylül 2019 14:30
Yazdır
Eğitimde bir ilk, milli eğitim müdürü sınıfta ders verdi

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevlendirildiğinden itibaren eğitimde yeniliklerin meşalesini yakan Doç. Dr. Feysel Taşçıer, bir ilki gerçekleştirerek rast gele bir okula girip öğrencilere akademik kimliğiyle ders anlattı. İl milli eğitim müdüründen ders alan öğrenciler şaşkınlıklarını gizleyemezken, heyecanlı oldukları görüldü. Yıl sonuna kadar 120 civarında okulda ders vermeyi hedefleyen Doç. Dr. Feysel Taşçıer, ilk dersini Sur ilçesinde bulunan Melikahmet Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde 11. sınıflara psikoloji dersi işledi.

"Öğretmenlerimizle bu sınıf ortamında bu havayı teneffüs etmemiz lazım"

İl Müdürü sıfatıyla burada olmadığını, aslında akademik unvanıyla liselerde bu dönem boyunca ve gelecek dönem boyunca çeşitli derslere gireceğini belirten Doç. Dr. Feysel Taşçıer, "Çocuklarla dersin ortamını ve bilgesini elimden geldiğince, bilgim yettiğince paylaşmaya çalışacağım. Tabi il müdürü olmam hasebiyle aynı zamanda bu Diyarbakır'a çocuklarımıza daha fazla dokunabilmek için, daha fazla görünebilmek için sahada olmam gerektiğini düşündüm. Çocuklarımıza vereceğimiz çok şey olduğunu düşünüyorum. Öğretmenlerimizle bu sınıf ortamında bu havayı teneffüs etmemiz lazım. Bu vesile ile buradayız. Bugün psikoloji dersimizi işliyoruz. Diyarbakır'ın lise çağındaki öğrencilerimizin özellikle ergenlik yaşındaki çocuklarımızın pek çok risk alanları var. Diyarbakır aynı zamanda şiddetle, terörle çeşitli dezavantajlarla anılan bir şehrimiz. Ama biz bunu değil, daha çok olumlu yönleriyle, Diyarbakır'ın pek çok güzelliğiyle yeni nesillerimiz üzerinden çeşitli avantajlara çevirmek ve geliştirmek arzusundayız. Geldiğimiz günden beri hep bunu yapmaya çalışıyoruz ve çocuklarımızla buluşmaları biz hep verimli geleceğe dair planlar, hesaplar ve mesleki gelişim temalarıyla sürekli ayakta diri tutmamız gerekiyor. Çünkü çocuklarımızın şiddetten, terörden ve diğer pek çok onları sınıf ortamından, okul ortamından uzaklaştıracak eylemlerden uzak tutmamız lazım. Bu şehrimize, Diyarbakır'a verebileceğimiz, bu ülkemize verebileceğimiz en iyi değer olduğuna inanıyorum. Bizim bunu geliştirmemiz lazım" dedi.

Sınıfta milli eğitim müdürünü öğretmen öğrenciler şaşkınlıklarını gizleyemedi

Haftada üç okulda derse katılarak öğrencilere ders vereceğini söyleyen Doç. Dr. Taşçıer, "Önümüzdeki haftalardan itibaren de yarım gün okullarımızda müdürlük yapmaya çalışacağım. Derslerimize girerken tabi benim akademik alanımın etrafında gelişebilecek konuları özellikle seçtim. Ama bunun dışında zaten diğer okullarımıza sürekli buluşmalar yapıyorum. Açılışlar ve diğer etkinliklere katılıyorum öğretmenlerimizle buluşuyoruz. Ama tahminen 120 civarında okulumuzu yıl sonunda ders verecek bir etkinlikle ziyaret etmiş olacağım" diye konuştu.

"Bu uygulama sanıyorum Türkiye ve Diyarbakır için bir ilk olacak"

İl Müdürü olması hasebiyle sahada olması gerektiğini aktaran Doç. Dr. Feysel Taşçıer, sözlerine şöyle devam etti:

"Eğitim öğretim ortamımızı biz yerinde gözlemlediğimiz sorunlarla çözebileceğimize inanıyoruz. Öğretmenlerimizle, öğretmen hocalarımızla, idarecilerimizle sürekli bir arada olmamız lazım. Müdürlük yapmamın o avantajı olacaktır. Okulla, yönetici idareci arasındaki o koordinasyonun nasıl geliştiğine dair gözlemlerimizi, birikimlerimizi ve sorunları yerinde duyup görebileceğiz. Çözümler geliştirebileceğiz. Tabi bu uygulama sanıyorum Türkiye ve Diyarbakır için bir ilk olacak. Biz bunu geliştirerek, sürdüreceğiz. Çünkü öğretmenlerimizde bize ulaşmak istiyor. Onlar bize ulaşacağına biz onlara önce ulaşmak istiyoruz. Yerinde okulunda, ortamında sorunları görmek, tespit etmek bize değişik bakış açıları kazandıracak. Bu inançtayız."

11. sınıf öğrencisi Hasan İşli ise milli eğitim müdürünün derslerine girmesini çok iyi bulduğunu, kendilerine faydası da olduğunu söyledi. İşli, "Bize psikoloji ile ilgili bir şeyler anlattı. Gerçeği biraz rahatladık. Mutlu olduk, herkes mutlu oldu. Bir heyecan geldi. İlk defa bizim okulda gerçekleşti. Çok güzel oldu mutlu olduk" şeklinde konuştu.

İhlas Haber Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
12 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
07:49 - İYİ Parti: Amerika istediğini aldı07:47 - CHP'den ilk tepki: Türkiye için olumlu ancak iyi takip etmek lazım07:43 - 'PYD/YPG, ABD'nin dostu değil'07:30 - Cinnet getiren baba kendini, eşini ve kızını benzin dökerek yaktı07:05 - Avrupa mülteci göçü nedeniyle panikte06:40 - Milletçe başardığımız büyük zafer06:30 - Hava sıcaklığı bazı bölgelerde azalmaya başladı - Haritalı06:10 - 100 km'lik ilk cephe hattı tamam05:50 - AB'den Türkiye kararları04:30 - Elindeki silahla 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde trafiği durdurdu
04:28 - Oktay: Liderimizin kararlı duruşuyla Türkiye kazandı01:42 - Nükleer Düzenleme Uzmanlığı Yönetmeliği01:41 - Mevzuat Çalışma Komisyonları Hakkında Yönetmelik01:35 - Devlet Arşiv Hizmetleri Hakkında Yönetmelik01:26 - Adalet Bakanı Gül: Diplomatik başarıyı hazmedemiyorlar01:22 - 18 Ekim 2019 tarihli atama kararları yayımlandı01:13 - Cumhurbaşkanlığı Kararnemesiyle yeni bir 'üst kurul' kuruldu00:04 - Göreve başlamadan önce doğum yapan sözleşmeli öğretmene ücretsiz izin verilir mi?
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
'Barış Pınarı Harekatı'nı destekliyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam