1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

AA habercilik deneyimini meslek liselilere aktaracak

MEB ile AA arasında, meslek liselerindeki gazetecilik, radyo televizyon, grafik, fotoğraf, halkla ilişkiler bölümü öğretmenlerinin ve öğrencilerinin yeterliliklerinin artırılmasına yönelik mesleki ve teknik eğitim faaliyetlerini kapsayan iş birliği protokolü imzalandı
20 Eylül 2019 10:57
Yazdır
AA habercilik deneyimini meslek liselilere aktaracak

AA, 100 yıllık habercilik deneyimini meslek liselerine aktaracak- MEB ile AA arasında, meslek liselerindeki gazetecilik, radyo televizyon, grafik, fotoğraf, halkla ilişkiler bölümü öğretmenlerinin ve öğrencilerinin yeterliliklerinin artırılmasına yönelik mesleki ve teknik eğitim faaliyetlerini kapsayan iş birliği protokolü imzalandı- MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu: "AA gibi köklü bir kuruluşla yaptığımız iş birliği ile meslek liselerinde gazetecilik bölümlerindeki öğretmen ve öğrencilerimize çok önemli bir fırsat doğdu"dedi.

AA Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkaya:"İş birliği anlaşması ile AA'daki habercilerin, kameraman ve foto muhabirlerinin birikiminin ilgili alanlarda eğitim alan gençlerin istifadesine sunulması hedefleniyor"ifadelerini kullandı. Sözlerine devam eden Özkaya: "AA, insan odaklı çalışmaları çök önemsiyor. Bu çerçevede AA'nın isimsiz kahramanlarının meslekteki birikimini teorik anlamda paylaşabileceği düzlem oluşacak" dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Anadolu Ajansı (AA) arasında, meslek liselerindeki gazetecilik, radyo televizyon, grafik, fotoğraf, halkla ilişkiler bölümü öğretmenlerinin ve öğrencilerinin yeterliliklerinin artırılmasına yönelik mesleki ve teknik eğitim faaliyetlerini kapsayan iş birliği protokolü imzalandı.Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Anadolu Ajansı arasında "Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü", AA Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkaya ve Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu'nun katılımıyla Milli Eğitim Bakanlığında imzalandı.Özkaya, törendeki konuşmasında, köklü, yeniliklere açık ve dinamik bir kuruluş olan Anadolu Ajansında, hem Türkiye'nin enerjisini hem de Türk insanının potansiyelini ve dünya vizyonunu ortaya koyabilecek işlere imza atıldığını anlattı.

Bu kapsamda, bu vizyonun yayılması hedefiyle 2011'de Haber Akademisinin kurulduğunu hatırlatan Özkaya, bu hedef doğrultusunda kurumlarla karşılıklı bilgi paylaşımını çok önemsediklerini vurguladı.Özkaya, MEB ile AA arasında imzalanan protokole ilişkin, şu değerlendirmelerde bulundu:"AA Haber Akademisinin insan yetiştirme ve Türkiye'deki eğitim kalitesine katkıda bulunma hedeflerinin en güzel, verimli ürünlerinden biri bu anlaşma olacak. Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptığımız bu iş birliği, bize de yeni açılımlar getirecek. İş birliği anlaşması ile AA'daki habercilerin, kameraman ve foto muhabirlerinin birikiminin ilgili alanlarda eğitim alan gençlerin istifadesine sunulması hedefleniyor. Bunun çok doğurgan bir anlaşma olduğunu düşünüyoruz. İnsana yatırım, en büyük yatırım. AA da insan odaklı çalışmaları çök önemsiyor. Bu çerçevede AA'nın isimsiz kahramanlarının meslekteki birikimini teorik anlamda paylaşabileceği düzlem oluşacak."AA'nın 100 ülkede yapılanması bulunduğuna işaret eden Özkaya, "Anadolu Ajansı bu birikimi, kendi içinde tutuyordu. Bu protokol, habercilikteki birikimimizi dışarıya yayma fırsatı da sağlayacak." dedi.

"Tohumun yeşermesini hep birlikte göreceğiz"MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu ise "Protokol ile AA'nın 100 yıllık habercilik birikimi, meslek liselerinde gazetecilik eğitimi alan öğrencilere aktarılacak." dedi.AA'nın öğretmenlere ve öğrencilere yönelik ayrı ayrı katkılarının olacağını dile getiren Numanoğlu, şöyle konuştu:"Bu bir tohum. Bunun yeşermesini hep birlikte göreceğiz. Bunun kalıcı bir adım olmasını ayrıca çok önemsiyoruz. AA gibi köklü bir kuruluşla yaptığımız iş birliği ile meslek liselerinde gazetecilik bölümlerindeki öğretmen ve öğrencilerimize çok önemli bir fırsat doğdu. Gazetecilik bölümü öğrencilerinin mezuniyetlerinden 2 yıl önce AA'da beceri eğitimi almalarına imkan verecek bir protokol imzalıyoruz. Böylece öğrencilerimiz, AA'nın yerleşik kültürünü öğrenme imkanına kavuşacak. Bununla birlikte gazetecilik alanı öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerini AA'nın birimlerinde sağlayabilecekleri iş birlikleri ortaya çıkmış olacak."Numanoğlu, protokolün ileride uluslararası alanda öğrenci ve öğretmen değişim programlarını da kapsayacak şekilde geliştirilebileceğini sözlerine ekledi.Konuşmaların ardından, Numanoğlu ve Özkaya MEB ile AA arasında eğitimde iş birliği protokolünü imzaladı.- AA'nın uzmanları da derslere girecekMEB ile AA arasında imzalanan eğitim iş birliği protokolü kapsamında, alan öğretim programının uygulanmasında AA uzmanlarının özellik arz eden derslere girmesine ihtiyaç duyulması halinde destek verilecek.Alan öğretmenlerine, hizmet içi eğitim ve iş başı eğitimleri düzenlenecek. AA'nın belirleyeceği gerçek iş ortamlarında, alan öğrencilerinin işletmelerde mesleki eğitim almaları ve staj yapmaları sağlanacak.

Anadolu Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
2 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
15:22 - 'Terör örgütü bugün 600 kişiye düşürüldü'15:20 - Yeni açılan okulların öğretmen ihtiyacı için yer değiştirme duyurusuna çıkılmalı!15:17 - Kırmızı bültenle aranan firari eski savcı tutuklandı15:11 - Acun Ilıcalı canlı yayındayken Şeyma mesaj atıp, para istedi15:04 - FETÖ sanığı eski binbaşı'ya tahliye15:00 - Hazine 2,9 milyar lira borçlandı14:58 - 4'ü polis 75 kişiye silah kaçakçılığı gözaltısı14:56 - Nöbetçi bakan uygulaması bugün başladı14:53 - Şehit çocuğu Yusuf'un, Mehmetçiğe mektubu14:51 - Bütçe görüşmeleri 24 Ekim'de başlayacak
14:50 - HDP Bismil İlçe Başkanı'ndan harekatla ilgili çarpıtma14:49 - Kapalıçarşı yönetiminden 'tarihi kitabeye kamera' açıklaması14:47 - Turizmde yatırımlar yüzde 50 arttı14:44 - HDP, üç gün Meclis çalışmalarına katılmayacak14:38 - '85 bin kaçak göçmeni yakalayarak sevk ettik'14:26 - Öğrencilerin üzerine kamyonet sürdü, şaka yaptım dedi14:16 - Dünya Sağlık Örgütü 'beyaz fosfor bombası' iddialarını reddetti14:15 - Trafikte alkol denetiminde bin 496 araç trafikten men edildi
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Türkiye ile ABD arasında yapılan anlaşmayı nasıl buluyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam