1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Devlet Arşivlerinden Muşlu öğrenciye kitap desteği

Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığının, Muş'ta yaşayan tarih ve siyasete meraklı öğrenci Bilal Kaymak'a gönderdiği kurum yayınlarından oluşan kitaplar ile Devlet Arşivleri Başkanı Uğur Ünal'ın yazdığı mektup öğrenciye teslim edildi
25 Eylül 2019 16:11
+Aa- Yazdır
Devlet Arşivlerinden Muşlu öğrenciye kitap desteği

Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığının, Muş'ta yaşayan tarih ve siyasete meraklı 8. sınıf öğrencisi Bilal Kaymak'a gönderdiği kitaplar ile Devlet Arşivleri Başkanı Uğur Ünal'ın mektubu, öğrenciye teslim edildi.

Hasköy ilçesindeki Anadolu İmam Hatip Lisesinin 8. sınıfında öğrenim gören, gelişim bozukluğu bulunan Bilal Kaymak'ın yaşıtlarına göre tarih, siyaset ve bilim konularına daha fazla ilgi duyması, araştırma ve öğrenme merakı, öğretmeni Sümeyye Halime Gül'ün dikkatini çekti.

Kaymak'ın bu konulara yönelik ilgisini canlı tutmak ve geliştirmek amacıyla Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığı ile iletişime geçen öğretmenin çabasını karşılıksız bırakmayan Devlet Arşivleri Başkanlığı, öğrenci için kurum yayınlarından oluşan kitapların yer aldığı bir seçki hazırladı.

Kitaplar ile Başkan Uğur Ünal'ın öğrenci için özel olarak kaleme aldığı imzalı mektubu Kaymak'a teslim edildi.

- "En büyük hedefim okuyup siyaset bilimcisi olmak"

Gönderilen kitapları almanın mutluluğunu yaşayan Kaymak, Devlet Arşivleri Başkanı Uğur Ünal'a teşekkür etti.

Kitapları okuyarak kendisini geliştireceğini söyleyen Kaymak, ''Başkanım bana özel olarak bir mektup göndermiş. Mektubu okuyunca hem duygulandım hem de çok sevindim. Benim en büyük hedefim okuyup siyaset bilimcisi olmak." dedi.

Öğretmen Sümeyye Halime Gül de öğrencisinin araştırma ve öğrenmeye meraklı olduğunu anlattı.

Gül, şöyle konuştu:

''Tarih söz konusu olduğunda belge merkezli öğrenme son derece önemli bir rol oynuyor. Biz de ne yapabiliriz diye düşündük ve Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivlerine bu durumu ilettik. Onlar da bizi kırmadılar ve bu süreçte Bilal için kitap gönderdiler. Bizi daha çok sevindiren ve onurlandıran bir nokta da Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanı Uğur Ünal'ın Bilal için özel olarak kaleme aldığı imzalı mektubu oldu. Mektup, Bilal'e gönderilmiş olsa da her kelimesi ve anlatımıyla aslında bütün gençlere hatta bütün ülke insanına yönelik mesajlar içeriyordu. Sürecin başından sonuna kadar bizi yalnız bırakmayarak özellikle de araştırma ve bilime değer verilmesi noktasındaki ümidimizi yeşerttiği için, bizleri bu anlamda güçlendirdiği için başkanımız Sayın Uğur Ünal'a ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a çok teşekkür ederiz."

Okul Müdürü Yunus Yalçın da gönderilen kitapların bölge tarihine ilişkin belge niteliğinde olduğunu ifade etti.

Anadolu Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
SON HABERLER
02:19 - İstanbul'da 8 ilçede DEAŞ ve HTŞ'ye operasyon: Çok sayıda şüpheli gözaltında01:51 - Yapım İşleri İhaleleri Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik01:48 - Mal Alımı İhaleleri Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik01:46 - İhalelere Yönelik Başvurular Hakkında Yönetmelikte Değişiklik01:43 - Hizmet Alımı İhaleleri Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik01:41 - Elektronik İhale Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik
01:37 - Danışmanlık Hizmet Alımı İhaleleri Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik01:34 - Çerçeve Anlaşma İhaleleri Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik01:32 - Gümrük Yönetmeliğinde Değişiklik00:05 - 30 Eylül 2020'den önemli gündem başlıkları00:03 - Ekonometri bölümü mezunlarına yeniden kaymakamlık yolu açıldı23:54 - Kalp krizi geçiren hastaların yarısı hastaneye gitmiyor
23:52 - AK Parti'li Bostancı'dan 'Covid-19 testi' açıklaması23:51 - Oyuncular tepki gösterdi, maaşlarının bir bölümü yatırıldı23:41 - Galata Kulesi'ne Azerbaycan bayrağı yansıtıldı23:21 - Kovid-19'la mücadelede eşi ve çocuklarından ayrı 5 ay geçirdi23:13 - Bankacılık sektörünün aktifleri 5,8 trilyon lirayı aştı
23:11 - TMSF'nin devraldığı şirketler yüzde 50 büyüdü
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam