1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Rektör Bilgiç yeni atanan akademisyenlerle buluştu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, doçentlik ve doktor öğretim üyeliği kadrosuna yükselen ve diğer üniversitelerden OMÜ'ye nakil olarak gelen akademisyenleri Rektörlük Toplantı Salonu'nda ağırlayarak tebrik etti.
06 Ekim 2019 15:12
Yazdır
Rektör Bilgiç yeni atanan akademisyenlerle buluştu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, doçentlik ve doktor öğretim üyeliği kadrosuna yükselen ve diğer üniversitelerden OMÜ'ye nakil olarak gelen akademisyenleri Rektörlük Toplantı Salonu'nda ağırlayarak tebrik etti.

OMÜ'ye yeni katılan ve görevde yükselen akademisyenlerle bir araya gelmeyi onları tanımak ve tebrik etmek açısından önemsediğini ifade eden Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, bu toplantılar sayesinde akademisyenlerin de birbirini tanıyarak ortak çalışma imkanı bulabileceğini kaydetti. Toplantıya katılan 16 akademisyenle tek tek tanışarak bölümleri, projeleri ve ilgi alanları hakkında bilgi alan Rektör Bilgiç, onların istek ve önerilerini dinledi. Tüm akademisyenlere yeni görevlerinin hayırlı olması temennisinde bulunan Rektör Bilgiç, "Hangi görevde olursak olalım önemli olan işimizi en iyi şekilde yapabilmektir. Bu insan olmamızın gereği, ahlaki ve vicdani sorumluluğumuzdur. Bunu yapabilecek imkanları bulmak da oldukça önemli. OMÜ ise 44 yılını tamamlamış, kurumsal yapısında önemli aksamaların olmadığı bir üniversite olarak her türlü imkana sahip. Güzel bir kampüsümüz, gerekli materyallerimiz ve kendi ayakları üstünde sağlam duran fakültelerimiz ile birimlerimiz var. Biliyorsunuz ki üniversitelerin ülkenin gelişimindeki rolü tartışılmayacak kadar büyük. Üniversitelerimiz ne kadar gelişmişse ülke de o kadar gelişir. Bu sebeple üzerimizdeki sorumluluk oldukça ağır. Özellikle her şeyin çok hızlı geliştiği ve değiştiği dünyada, bizim de çok hızlı hareket etmemiz gerekiyor" dedi.

"Bilim ve teknoloji üretimine yönelik proje üretin"

Araştırma geliştirme (AR-GE) çalışmalarını geliştirmek için bölümler arasında bütünleşmeye ihtiyaç duyulduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Bilgiç, şunları söyledi:

"Bu durum disiplinler arası çalışmaları mecbur kılıyor. Bu çalışmalar, devletin çeşitli kurumları tarafından da istenmeye başlandı. Devletimiz disiplinler arası çalışmalara daha çok destek vermeye başladı. Biz de bu tür çalışmalarımıza önem vererek sürdürüyoruz. Özellikle OMÜ Teknoloji ve Transfer Ofisimizde (TTO), AR-GE ikliminin daha da yaygınlaşmasını sağlamaya yönelik çalışmalar yapılıyor. OMÜ-TTO; proje yazma becerisini geliştirme, patent başvuru sürecinde rehberlik etme gibi konularda akademisyenlerimize yardımda bulunuyor. Yeni açılacak kurslarından faydalanmak için ya da ihtiyaç duyduğunuz durumlarda buraya başvurabilirsiniz. Atama yaparken alanında başarılı ve üniversitemize katkısı olacak akademisyenleri seçmeye özen gösteriyoruz. Bu da bize bir sorumluluk yüklüyor. Üniversitelerin ülke gelişimine katkı sağladığı en önemli şeylerden birisi de bilgi ve teknoloji üretmesidir. Bu sebeple sizden almak istediğim ilk söz üniversitemize dış kaynaklı proje üretmenizdir."

Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, akademisyenlerden görevleri süresince adil, dürüst ve vicdanlı olmalarının sözünü de istedi.

Akademisyenler ise toplantının OMÜ'ye aidiyet duygusunu güçlendirdiğini ve motivasyonlarını yükselttiğini belirterek, Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç'e kendilerini ağırladığı için teşekkür ettiler. Nakil gelen ve yeni atanan öğretim üyeleri şöyle:

"Doç. Dr. Mustafa Aras / Tıp Fakültesi / Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı, Doç. Dr. Leyla Akın / Tıp Fakültesi / Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı, Dr. Öğr. Üyesi Gökçen Öz Tunçer / Tıp Fakültesi / Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı, Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Şahin / Tıp Fakültesi / Deri ve Zührevi Hastalıkları Anabilim Dalı, Doç. Dr. Kubilay Yıldırım / Fen-Edebiyat Fakültesi / Moleküler Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalı, Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Dertli / Fen-Edebiyat Fakültesi / Cebir ve Sayılar Teorisi Anabilim Dalı, Dr. Öğr. Üyesi Fatih Altuğ / Fen-Edebiyat Fakültesi / Coğrafya Bölümü Beşeri ve İktisadi Coğrafya Anabilim Dalı, Dr. Öğr. Üyesi İrem Bayraktar / Eğitim Fakültesi / Türkçe Eğitimi Anabilim Dalı, Doç. Dr. İbrahim Serbestoğlu / Çarşamba İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi / Tarih Bölümü / Yakınçağ Tarihi Anabilim Dalı, Dr. Öğr. Üyesi Murat Tural / Çarşamba İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi / Tarih Bölümü / Ortaçağ Tarihi Anabilim Dalı, Dr. Öğr. Üyesi Hasan Selim Kıroğlu / Yabancı Diller Yüksekokulu / Mütercim Tercümanlık (Arapça) Anabilim Dalı, Dr. Öğr. Üyesi Adnan Oflaz / Yabancı Diller Yüksekokulu / Mütercim Tercümanlık (Almanca) Anabilim Dalı, Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Atar / Turizm Fakültesi / Turizm İşletmeciliği Anabilim Dalı, Dr. Öğr. Üyesi Murat Gürel / Devlet Konservatuvarı / Müzik Bölümü Geleneksel Türk Müzikleri Anasanat Dalı, Dr. Öğr. Üyesi Özgür Özaydın / İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi / İktisat Tarihi Anabilim Dalı, Dr. Öğr. Üyesi Gediz Uğuz / Mühendislik Fakültesi / Proses ve Reaktör Tasarımı Anabilim Dalı."

İhlas Haber Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
SON HABERLER
11:00 - FETÖ'nün TSK yapılanmasında 17 şüpheliden 15'i tutuklandı10:58 - Çalışanların yüzde 41,5'i zaman baskısı yaşıyor10:57 - Gram altın 270 lira seviyelerinde10:55 - 378 kadro için sadece 3001 ve 4001 şartı yer aldı10:54 - Akar: Pençe harekatında 158 terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi10:44 - Google da siyasi reklamlara düzenleme getiriyor10:43 - Adana'da dizi oyuncusu yağma suçundan tutuklandı10:39 - Emine Bulut'un videosunu çeken genç intihardan vazgeçirildi10:32 - Milli Savunma Bakanlığı bütçesi Komisyonda10:27 - İnşaat maliyet endeksi yüzde 4,02 artış gösterdi
10:13 - Trabzon FETÖ'den gözaltına alınan 15 şüpheliden biri tutuklandı10:12 - Borsa güne yatay başladı10:02 - KPSS 2019/6 tercih kılavuzu yayımlandı09:52 - Biri gri kategoride 4 PKK'lı terörist güvenlik güçlerine teslim oldu09:50 - Yerli kırmızı mercimekte fiyat yüzde 80 arttı09:42 - Hamsi yoğunluğunun 2 ay daha sürmesi bekleniyor09:42 - Kurtlar Vadisi'ne haciz geldi: X-ray cihazı bile alındı09:40 - Güne başlarken döviz fiyatları
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Okullardaki ara tatil uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam