1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Bekir Bozdağ'dan, 'Aleviler işe alınmıyordu' iddiasına cevap

Bekir Bozdağ: Cumhuriyet Gazetesi ve bazı internet haber sitelerinde şahsımı ve kardeşimi hedef alan iddialar etkin pişmanlıktan yararlanmak isteyen bir kişinin iftiralarından ibarettir
09 Ekim 2019 15:30
Yazdır
Bekir Bozdağ'dan, 'Aleviler işe alınmıyordu' iddiasına cevap

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Cumhuriyet Gazetesi ve bazı internet haber sitelerinde şahsını ve kardeşini hedef alan iddiaların, etkin pişmanlıktan yararlanmak isteyen bir kişinin iftiralarından ibaret olduğunu belirtti.

Bozdağ, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhuriyet Gazetesi'nin bugün yayımlanan nüshasında yer alan ve bazı internet haber sitelerinde "Aleviler işe alınmıyordu" başlığı ile verilen haberleri anımsattı.

Bekir Bozdağ, açıklamasında, söz konusu haberlere ilişkin, "Şahsımı ve kardeşimi hedef alan iddialar etkin pişmanlıktan yararlanmak isteyen bir kişinin iftiralarından ibarettir." ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

FETÖ üyeliğiyle yargılanan Bakırköy Adliyesi Adalet Komisyonu üyesi eski hakim Murat Özkan etkin pişmanlıktan yararlanmak için verdiği ifadede, Bakırköy Adalet Komisyonu üyeliği sırasında, 2012-2013 yılı döneminde sürekli memur alımı yaptıklarını, alınacak memurların listesinin Adalet Bakanlığı'nda Personel Genel Müdürlüğü'nde görev yapan Ünal Bozdağ'dan geldiğini ileri sürerek "Alevi yurttaşların işe alınmadığını" iddia etmişti.

Anadolu Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
4 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Lojmanların, öncelik hakkı oturan memurlarda olması kaydıyla, satılacak olmasını;
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam