1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Bakan yardımcısı: Sağlıkta otelcilik hizmetlerini artırmalıyız

Bilkent Yerleşkesinde gerçekleşen 'Ankara İli Başhekimler Toplantısı', Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Güven'in başkanlığında toplandı. Güven, sözlerini şöyle sürdürdü "Sağlıkta aldığı tedavinin veya hizmetin kalitesinden daha çok hemşirenin veya personelin kendisine gösterilen davranışı, yatakların ve ortamın temizliği, yemeğin sunumu gibi unsurlar biraz daha ön plana çıkabiliyor. Bu süreçte bundan sonra kalitenin artırılmasına yönelmemiz gerekiyor. Herkesin kendi hastanesinde öncelikle, otelcilik hizmetlerinin artırmaya yönelik çalışması gerekmektedir." dedi.
09 Ekim 2019 18:17
Yazdır
Bakan yardımcısı: Sağlıkta otelcilik hizmetlerini artırmalıyız

Toplantıya, Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Güven'in yanı sıra Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof. Dr. Hilmi Ataseven, Ankara İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, Ankara ili sağlık tesislerinin başhekimleri ile çok sayıda yönetici katıldı.

Toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'de sağlıkta büyük bir dönüşüm sağlandığını belirten Güven, koğuş sisteminden nitelikli yataklara, insanların hekime ulaşamadığı bir sistemden hekime Avrupa standartlarının 3 katı ulaşabildiği sisteme, birçok malzeme ve tedavi imkanlarını kendi cebinden karşıladığı bir sistemden artık devlet tarafından karşılandığı bir sisteme ve dünyada eşi çok nadir rastlanan üst düzey Şehir Hastaneleri Sistemine doğru bir dönüşüm yaşandığını kaydetti.

Bundan sonraki aşamanın kalitede dönüşümün sağlanması olduğuna dikkat çeken Güven, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sağlıkta aldığı tedavinin veya hizmetin kalitesinden daha çok hemşirenin veya personelin kendisine gösterilen davranışı, yatakların ve ortamın temizliği, yemeğin sunumu gibi unsurlar biraz daha ön plana çıkabiliyor. Bu süreçte bundan sonra kalitenin artırılmasına yönelmemiz gerekiyor. Herkesin kendi hastanesinde öncelikle, otelcilik hizmetlerinin artırmaya yönelik çalışması gerekmektedir."

Hasta ve hekimlerin hastanelere dağılımındaki sorunlara değinen Bakan Yardımcısı Güven, sağlık tesislerinin en verimli şekilde kullanılması ve bir taraftan da diğer hastanelerin üzerinden yükün azaltılmasının önemli olduğunu belirtti.

Ankara'nın hem başkent olması hem de gerek yatak gerek insan kapasitesi bakımından önemli bir konumda olduğuna dikkat çeken Güven, temel hedefin mümkün olabildiğince vatandaşın önemli sağlık sorunlarının bir kısmının bulunduğu ilde veya bölgede çözmek olduğunu ifade etti.

Sağlık hizmetinin sayısını arttırmaktan çok kalitesine yönelik çabalar içerisinde olduklarını vurgulayan Güven, Bakanlıkta bununla ilgili çalışmalar yapıldığını söyledi.

Toplantı, Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan sunum ve karşılıklı istişareler ile sonlandırıldı.

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
1 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
07:43 - Katil pilotlar göreve dönmek için başvurdu07:34 - YAŞ öncesi FETÖ kumpasları07:25 - İşte Ayasofya'ya atanan ilk iki isim07:10 - Dünyanın devleri TOGG için geliyor06:50 - Maaş katsayısındaki artış kamu personeline ve emeklilerine nasıl yansıyacak?06:45 - Afyonkarahisar'da zincirleme trafik kazası: 1 ölü, 2 yaralı
06:35 - Artvin'de şiddetli yağışta 1 kişi hayatını kaybetti06:25 - Türkiye'den, Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırısına tepki06:16 - Bakan Kasapoğlu: Otellerle rekabet edebilecek yurtlar yaptık03:42 - Afyonkarahisar'da düğünde saldırıya uğrayan 4 polis memuru yaralandı01:05 - Çocuklar için hikaye seti01:00 - İdare mahkemesi: 6 yıl sonra kademe ve derecesi düşürülemez
00:55 - Dışişleri Bakanlığı'ndan 'Azerbaycan' açıklaması00:38 - Bakan Kasapoğlu: Salgında 75 bin vatandaşımızı yurtlarımızda ağırladık00:32 - Karayolları Genel Müdürlüğü'nün ilanı Meclis gündeminde00:25 - Lokal anestezi ile akciğer ameliyatı yapıldı00:16 - Erdoğan, Ayasofya kararının alındığı geceyi nasıl geçirdi
00:15 - Yoğun bakım hasta sayısı 2 ay önceki rakamlara ulaştı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Müze kararının iptal edilmesini ve Ayasofya'nın yeniden cami olarak ibadete açılması kararını;
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam