1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

BBP'li Destici ile tartışan HDP'li yönetici hastaneye kaldırıldı

Genel Kurulda, BBP lideri Destici ile tartışan TBMM Başkanvekili HDP'li Mithat Sancar rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı
16 Ekim 2019 22:30
Yazdır
BBP'li Destici ile tartışan HDP'li yönetici hastaneye kaldırıldı

TBMM Genel Kurulunda, Ceza Muhakemesi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi'nin 2. bölümü üzerindeki görüşmeler tamamlandı.

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, "Ekmek, aş, su bulmak, temele taş bulmak gecikebilir, devlete baş bulmak gecikebilir; adalet gecikmez, tez verilmelidir." dedi.

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, son 10-12 yıldır özellikle "Ergenekon" ve "Balyoz" operasyonlarıyla "yargı reformu" konusu ve kavramının, kamuoyunda daha sık dile getirildiğini anımsattı.

Adalet kavramı, yargı reformu tartışılırken bazı kesimlerin, bu pakete karşı çıkmak adı altında, Türk milletinin huzuruna musallat olmuş çetelere can suyu olmaya çalıştığını belirten Bulut, "Hiç kimsenin bu kavramları bahane, vasıta yaparak Türk milletinin birlik ve beraberliğine musallat olmuş çetelerin reklamını yapmaya hakkı olmadığı gibi, bugün sınır ötesinde operasyonda olan şerefli Türk ordusunu da yerden yere vurmaya hakkı yoktur." diye konuştu.

Bulut, teröre bulaşmış odaklar ile Kürt kökenli kardeşlerinin asla, hiçbir zaman bir araya gelmediğini, Türklerin tarihin hiçbir döneminde kardeş kabul ettikleri Kürtlerin katili olmadığını söyledi. Bulut, tarih sahnesinde Kürtlerin bir katili aranıyorsa bölücü başına bakılması gerektiğini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın anayasaya göre ordunun başkomutanı olduğuna işaret eden Bulut, "Biz onun başkomutanlığından rahatsız değiliz. Ordumuzun ve başkomutanımızın sonuna kadar yanındayız. Bu zaferin paydaşı olmasından da zinhar rahatsızlık duymayız." dedi.

CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, yargının temel probleminin, talimatlı yargı sorunu olduğunu öne sürdü.

Meselelerinin, Türkiye'de bağımsız ve tarafsız bir yargı yaratmak olduğunu ifade eden Tezcan, bunun için de binaya çatıdan başlanılamayacağını söyledi.

Tezcan, şöyle devam etti:

"Temelden başlayacağız, bunun yolu da geleceğiz bir araya, yargıyı bağımsız kılmak için anayasayı elimize alacağız. Hakimler ve Savcılar Kurulu başta olmak üzere yüksek yargı organları için, hakimler ve savcıların teminatı için, bağımsız yargı için ne gerekiyorsa yapacağız. Bunu yapmadan atacağımız her adım lafügüzaftır. Yargıda icat çıkarmayı bırakın, yargıyı rahat bırakın yeter. Değil bir tane, 80 tane de böyle paket getirseniz Türkiye'de bozduğunuz yargıyı bu paketlerle düzeltemezsiniz. Paket değil, samimiyet istiyoruz."

-TBMM Başkanvekili Sancar, rahatsızlandı

Bu arada birleşimi yöneten TBMM Başkanvekili Mithat Sancar, görüşmeler sırasında birleşime 5 dakika ara verdiğini söyledi.

Bu sırada Sancar'ın tansiyon sorunu yaşadığı ve hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Sancar'ın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Sancar'ın rahatsızlanması nedeniyle birleşimi TBMM Başkanvekili Celal Adan yönetti.

Anadolu Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
1 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
22:54 - Bakan Kasapoğlu'na mektup yazdı, hayali gerçek oldu22:50 - İndirim günlerinde dolandırıcılara dikkat edin22:46 - İlk ara tatil başladı ama ek ders düzenlemesi hala çıkmadı22:41 - Kış lastiği kullanmayanlara 625 TL ceza22:34 - Prof. Dr. Neslihan Sam hayatını kaybetti22:29 - CHP'li vekilden tıp öğrencilerine burs22:24 - İİBF mezunlarında işsizlik niye yüksek?22:20 - İçişleri: Hollanda uyruklu 2 terörist sınır dışı edildi22:14 - Yeni vergi düzenlemesi teklifi TBMM'de görüşülüyor22:08 - Değnekçilere karşı harekete geçildi
22:02 - Türkiye'nin yurt dışı varlıkları yüzde 8 arttı21:56 - Tüketici en çok elektronik eşyadan mağdur21:51 - Şenol Güneş'in acı günü21:46 - Ören yerine giriş 7 TL ama gelinlikle girmek 750 TL21:41 - Turistler Kapadokya'yı 4 mevsim balonla keşfediyor21:36 - Devlet üniversitesinde okuyan öğrenciler daha 'mutlu'21:30 - Yerin 400 metre altından gelen lezzet21:23 - Apple'ın açığını bulan genç, hayal kırıklığına uğradı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Şehir Üniversitesinin, borçlarından dolayı, Halkbank yoluyla kapatılmak istenmesini doğru buluyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam