1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

İl Özel İdareleri ve Belediyelere memur alımında, beş katı düzenlemesi getirildi

İl Özel idareleri ve belediyelerin memur alım yönetimini belirleyen usuller yürürlüğe konuldu
24 Ekim 2019 08:58
+Aa- Yazdır
İl Özel İdareleri ve Belediyelere memur alımında, beş katı düzenlemesi getirildi

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelikte değişiklik yapıldı. Tıklayınız.

Yapılan değişiklik ile İl özel idareleri, belediyeler ve bağlı kuruluşları, bunların üyesi olduğu mahalli idare birlikleri ile döner sermayeli kuruluşların B grubu kadrolarına nasıl memur alınacağı düzenlendi.

Buna göre, mahalli idareler, KPSS merkezi yerleştirmesiyle memur alabileceği gibi, açılan kadro sayısının beş katı en yüksek KPSS puanına sahip adaylara yazı ve/veya sözlü sınav uygulayarak memur alabilecek.

Mahalli idarelerin ilanları, Resmi Gazetede, belediyenin internet sitesinde ve Cumhurbaşkanlığının belirleyeceği kamu kurumunun internet sitesinde yayımlanacaktır. (Yayımlanan ilanlar, Memurlar.net'in ilan.memurlar.net servisinde de aynen yayımlanacaktır.)

Sınava dair usul ve esaslar İçişleri Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca müştereken yürürlüğe konulacak yönetmelikle belirlenecektir.

Mahalli idareler, başvuran adayların KPSS puanlarını ÖSYM'nin internet sitesinden kontrol edecektir. Sınav belgesinde tahribat yapanlar hem ÖSYM'ye hem de Savcılığa bildirilecektir.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
21 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
16:53 - Türkiye'de bugüne kadar 1. ve 2. doz aşı yapılan kişi sayısı16:49 - Dr. Ahmet İnal: Favipiravir erken dönemde etkili16:48 - Altun: İşgalci İsrail, basın özgürlüğüne de darbe vuruyor16:27 - Akılalmaz dolandırıcılık... Gelen mesajla ikinci şoku yaşadı16:23 - İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli kazada hayatını kaybetti16:14 - Şanlıurfa'da taşlı- sopalı 'hayvan otlatma' kavgası: 8 yaralı
16:05 - Filistinliler 1948'den bu yana 'felaketi' yaşıyor16:02 - Fransa'da feshedilen kuruluş faaliyetlerini Türkiye'ye taşıdı15:58 - Türkiye'de tek dünyada ise ikinci! Sular 500 metre çekildi15:48 - Aşıyla ilgili bilgi kirliliği endişeyi beraberinde getiriyor15:46 - Türkiye'den 50 ülkeye test kiti; Özel uçak gönderen ülke oldu15:43 - Doğu Karadeniz'de yaş çay hasadında geri sayım
15:30 - İsrail, dünya medyasının olduğu binayı vurdu15:25 - Bakan Selçuk, lise öğrencileri için önerilerde bulundu15:22 - 'Aşılamayla yoğun bakımdaki yaş aralığı düştü'15:19 - 43 yaşındaki matematik öğretmeni koronaya yenik düştü15:13 - Şehit Uzman Onbaşı Özdamar, son yolculuğuna uğurlandı
15:12 - Ankara'da İsrail protestosu: Hayatlarını kaybeden Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kılındı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Koronavirüs konusunda ne kadar endişelisiniz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam