1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Bozok Üniversitesi, iki öğretim görevlisi kadrosunu iptal etmeli!

Bozok Üniversitesi tarafından Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunda ilan edilen Öğretim Görevlisi kadroları iptal edilmeli!
31 Ekim 2019 11:12
Yazdır
Bozok Üniversitesi, iki öğretim görevlisi kadrosunu iptal etmeli!

Bilindiği üzere, 02 Kasım 2018 tarihli ve 30583 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan "Devlet Yükseköğretim Kurumlarında Öğretim Elemanı Norm Kadrolarının Belirlenmesine ve Kullanılmasına İlişkin Yönetmelik"in 4 üncü maddesinin 6 ncı fıkrasında; "Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen ders verecek öğretim üyesi temininde güçlük çekilen özellikli alanlar ile sağlık programlarındaki klinik ve laboratuvar uygulamaları veya mühendislik laboratuvar uygulamalarında ihtiyaç duyulanlar hariç olmak üzere, fakültelerde öğretim görevlisi kadro planlaması yapılamaz. Yukarda belirtilen özellikli ve uygulamalı alanlara ilişkin kadro talepleri, anabilim/anasanat dalı ve bölüm kurulunun uygun görüşü, ilgili birim ve üniversite yönetim kurulunun gerekçeli kararı ile Yükseköğretim Kuruluna iletilir ve Yükseköğretim Kurulu tarafından karara bağlanır. Bu şekilde fakültelere ders vermek üzere tahsis edilen öğretim görevlisi kadroları ilgili birimin norm kadrosundan sayılır." ifadesi bulunmaktadır.

Bu düzenleme doğrultusunda, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı 20 Şubat 2019 tarihinde aldığı kararla aşağıda yer alan birimlerin lisans düzeyinde ders verecek öğretim üyesi temininde güçlük çekilen özellikli alanlar kapsamındaki birimler olarak belirlenmesine ve ilgili birimlerde 31 Aralık 2019 tarihine kadar geçerli olmak üzere öğretim görevlisi istihdamına izin vermiştir.

Yozgat Bozok Üniversitesi tarafından 25 Ekim 2019 tarihli Resmi Gazete'de 7 Öğretim Görevlisi ve 3 Araştırma Görevlisi kadrosu ilan edilmiştir. Söz konusu kadroları incelediğimizde; ilgili üniversite tarafından Yükseköğretim Kurulunun lisans düzeyinde öğretim görevlisi alımına izin vermediği Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunda 2 (iki) adet Öğretim Görevlisi kadrosunun ilan edildiği görülmektedir.

Bu kapsamda, ilerleyen süreçte olası mağduriyetlerin doğmaması için Yozgat Bozok Üniversitesi tarafından söz konusu kadroların başvuru aşamasında iptal edilmesi doğru olacaktır.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
6 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
21:04 - Mehmet Ali Kulat, erken seçim için tarih verdi20:58 - Yaşar Büyükanıt'ın verdiği son röportaj ortaya çıktı20:53 - 'Doktora gideyim' dedim mart ayına randevu verdiler20:48 - Bartholomeos'un evinde hırsızlık girişimi20:43 - Uzman erbaşlara yurt dışı izin hakkı verilecek20:38 - 18 bin öğretmenden aynı günde 75 bin aileye ziyaret20:33 - Eğitim dalışında şehit olan astsubay, toprağa verildi20:28 - EGM açıkladı: Bekçilerin kimlik sorma yetkisi var mı?20:23 - Okul müdürü hobi için dikti... Görünce şaşkına döndü20:18 - Eczanede şaşkınlık veren olay
20:13 - MKE özelleştirilecek mi?20:09 - Barış Pınarı'na destek vermişti... Sözleşmesi feshedildi20:05 - 'Kıdemli başçavuşların kıdem tazminat sorunu çözülecek'20:01 - Fed faiz indirimine neden olarak ticaret savaşını gösterdi19:57 - Moda sektörüne üniversiteli tasarımcılar yetişiyor19:53 - Sahil Güvenlik personeline madalya imkanı19:49 - Hayati Yazıcı: Güçlü olmanın yolu eğitimden geçiyor19:45 - Marmara'daki deprem araştırmasında ilk sonuçlar
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Okullardaki ara tatil uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam