1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

YÖK'ten ihtisaslaşan üniversitelere kadro tavkiyesi

Yüksek Öğretim Kurumu üniversitelerin bulundukları bölgede ihtisaslaşmasına destek olabilmek için kadro takviyesi çalışması başlatıyor
14 Kasım 2019 12:19
Yazdır
YÖK'ten ihtisaslaşan üniversitelere kadro tavkiyesi

YÖK'ten konuya ilişkin basın açıklaması:

Bilindiği üzere YÖK, "Yeni YÖK" anlayışıyla yükseköğretim sistemimizde çeşitliliği getirmiş bulunmaktadır. Bu bağlamda çeşitlilik süreci; "Araştırma / Aday Araştırma Üniversiteleri" ve "Bölgesel Kalkınma Odaklı İhtisaslaşan Üniversiteler" şeklinde iki koldan yürütülmektedir.

Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Programı, 2006 ve sonrasında kurulmuş olan üniversitelerin, bulundukları ilde/bölgede yürütecekleri faaliyetler ile bölgesel kalkınmanın aktörü olmalarını amaçlayan bir programdır.

Bu proje kapsamındaki üniversiteler ve ihtisaslaşacakları alanlar:
o Aksaray Üniversitesi; Sağlık ve Spor Alanında,
o Bingöl Üniversitesi; Tarım ve Havza Bazlı Kalkınma Alanında,
o Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi; Hayvancılık Alanında,
o Düzce Üniversitesi; Sağlık ve Çevre Alanında,
o Kastamonu Üniversitesi; Tabiat Turizmi ve Ormancılık Alanında,
o Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi; Tarım ve Jeotermal Alanında,
o Muş Alpaslan Üniversitesi; Hayvancılık Alanında,
o Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi; Çay Alanında,
o Siirt Üniversitesi; Tarım ve Hayvancılık Alanında
o Uşak Üniversitesi; Tekstil, Dericilik ve Seramik Alanında

Bu üniversitelerin bölgelerinde yürütecekleri faaliyetleri desteklemek amacıyla Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı mali kaynak aktarımı yapmakta; Başkanlığımız ise insan kaynağı sağlamaktadır.
Bu kapsamda, Bölgesel Kalkınma Odaklı İhtisaslaşan 10 üniversitemize, kendilerine verilen "ihtisaslaşma alanlarında" kullanılmak üzere YÖK tarafından talep edilen toplam 50 adet kadro izni Cumhurbaşkanlığı makamınca uygun görülmüş olup, bu kadrolar YÖK tarafından üniversitelere tahsis edilmiştir. Program kapsamındaki üniversiteler bu kadroları sadece yukarıda belirtilen ihtisas alanlarında kullanacaklardır.

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
SON HABERLER
04:17 - Cumhurbaşkanı Erdoğan yurda döndü04:15 - Türk vatandaşlığı Kanunu'nda Değişiklik00:05 - Girişte, bir dereceyi almayan mühendislik mezunu memur ne yapmalı?00:02 - 6 Aralık 2019'dan önemli gündem başlıkları23:46 - Denizli'nin 4 ilçesinde AK Parti İlçe Başkanları istifa etti23:41 - Belediye Başkanı maaşını derneklere aktarıyor23:36 - Son depremlerle birlikte DASK başvuruları 6 kat arttı23:30 - Bu okulda diploma alan kendi işinin patronu oluyor23:24 - Doktorların yurt dışı seyahat sıkıntıları için kanun teklifi23:19 - Türk narenciyesi ilk kez Uruguay pazarına giriyor
23:14 - 'Derin dondurucularda satış patlaması var'23:09 - Sakarya Valiliği'nden 'siyanürle intihar' açıklaması23:04 - 'İstanbul'da günde 20 bin asılsız acil çağrı geliyor'22:58 - 'Ankara'nın marka olmasında üniversitelerin rolü fazla'22:51 - Türk kardiyologlara büyük ödül22:46 - Eşini öldüren kocaya 'iyi hal' indirimiyle müebbet hapis22:41 - İkinci bir imar barışı mı geliyor?22:36 - Orman muhafaza memuru tarlada ölü bulundu
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Diyarbakır annelerinin evlat nöbetini destekliyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam