'68 Rektör sıfır çekti' haberleri eksik bilgi çıktı
 
Karizmatik kışlık kazak ve hırka seçimleri
 
Davutoğlu'nun kurduğu partinin 154 kişilik kurucu listesi
 
Trabzon'da doktoru darp eden 2 kişi tutuklandı
 
Bakanlık'tan 'kart bilgileri çalındı' iddialarına açıklama
 
Della Miles, Mevlana etkinliğinde ilahi söyledi Video
 
Gömüldükten sonra mezarlarından uyanan insanlar Foto Galeri
 
Advertisement
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Ak Parti Milletvekillerinden, CHP'li Özkoç'a kınama

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal: "(Özlem Zengin'e yönelik ifadeler) Bu anlayış, bu düşünme biçimi hala bugün varlığını sürdürüyor"- "Bir yıl sonra Amerika'da biliyorsunuz seçimler var. Bu seçimlerden sonra Amerika'da oluşacak yeni denklemin ben FETÖ için sonun başlangıcı olacağını düşünüyorum"
20 Kasım 2019 18:58
Yazdır
Ak Parti Milletvekillerinden, CHP'li Özkoç'a kınama

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'e yönelik ifadelere ilişkin, "Bu bilinçaltı aslında varlığını sürdürüyor, yani bu anlayış, bu düşünme biçimi hala bugün varlığını sürdürüyor." dedi.

Ünal, A Haber canlı yayınına katılarak gündeme ilişkin soruları yanıtladı, değerlendirmelerde bulundu.

AK Parti Grup Başkanvekili Zengin'e yönelik, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un TBMM'de söylediği sözlerin hatırlatılması üzerine Ünal, Özkoç'un "Bu kadına haddini bildirin." ifadesini kullandığına dikkati çekerek, bunun bilinçaltının dışa vurumu olduğunu ifade etti.

TBMM çatısı altında benzer bir olayın daha önce yaşandığını anımsatan Ünal, "Bu bilinçaltı aslında varlığını sürdürüyor, yani bu anlayış, bu düşünme biçimi hala bugün varlığını sürdürüyor. Bu düşünme biçiminin dışa vurumu, başka bir dışa vurumu, işte geçtiğimiz günlerde iki başörtülü kızımıza karşı uygulanan şiddetti. Yani Meclis'te 'bu kadına haddini bildirin' cümlesi sokağa o şekilde yansıyor maalesef." diye konuştu.

Özkoç'un sonraki açıklamasında, "Biz vatanımız için, milletimiz için, bayrağımız için, bu ülke için mücadele veren devlet adamlarımıza söz söyletmeyiz" ifadesini kullandığını aktaran Ünal, "Şimdi tenakuza bakar mısınız? Peki, neden siz sabah akşam bu ülke için, demokrasimiz için, özgürlüğümüz için her alanda mücadele veren, bu ülkenin Devlet Başkanı olan Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret etmeyi kendinize bir hak olarak görüyorsunuz?" diye sordu.

Ünal, Zengin'i ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ilettiğini anlattı.

Kadına şiddete ilişkin değerlendirmelerinin sorulması üzerine Ünal, kadına yönelik şiddetin küresel bir sorun olduğunu, birilerinin bilinçli olarak kadına şiddetin sadece Türkiye'nin bir sorunuymuş gibi algı oluşturmaya çalıştığını kaydetti.

- "Şiddet, yasalarla çözülebilecek bir konu değil"

Şiddetin önlenmesine yönelik önemli çalışmalar yaptıklarını, TBMM'de ciddi düzenlemeler yapıldığını ve cezai yaptırımlar getirildiğini vurgulayan Ünal, "Şiddet, yasalarla çözülebilecek bir konu değil. Şiddet eğitimle, kültürle, aile içi ilişkilerle, çocuk gelişimiyle, dolayısıyla pedagojiyle çok yakından ilgili bir konu." değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye-ABD ilişkilerine yönelik de değerlendirmelerde bulunan Ünal, bir soru üzerine, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, ABD Başkanı Donald Trump'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a gönderdiği mektupla ilgili düşüncelerini hatırlattı.

Mektubun Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından iade edildiğini ve gerekenleri söylediğini anımsatan Ünal, şunları kaydetti:

"Basın toplantısında Trump ne dedi? Tayyip Erdoğan'ın büyük hayranı olduğunu söyledi, bu bir özür dileme biçimidir. Yani şimdi Kemal Kılıçdaroğlu hatırlayın, Davos'la ilgili ne söyledi? 'Dış politikada kabadayılık olmaz' dedi Kemal Kılıçdaroğlu. Dış politikada kabadayılık olmaz diyen Kemal Kılıçdaroğlu bu mektupla ilgili yapılan, yürütülen diplomasiyi, sahada verilen cevabı, alınıp bizzat götürülüp muhatabına iade edilen mektubu ve muhatabı tarafından da basın toplantısında takdirler ve hayranlık üzerinden kibarca dilenen özrü görmüyor."

Mahir Ünal, ABD ziyareti sırasında FETÖ elebaşının iadesi konusunda olumlu bir işaret görüp görmediği ve eski CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş'in partisinden ihracına ilişkin bir soru üzerine, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaret sırasında iki ülke ilişkileri açısından temel sorunları masaya yatırdığını ve bu çerçevede FETÖ'nün iadesi konusunun da gündeme geldiğini bildirdi.

FETÖ'nün son derece kullanışlı ve faydalı bir enstrüman niteliğinde olduğuna işaret eden Ünal, şu değerlendirmede bulundu:

"Yani şu an bir taraftan azil süreciyle boğuşan, bir taraftan soruşturmalarla boğuşan ve birçok yönden köşeye sıkıştırılmaya çalışılan Amerika Başkanı'nın burada tabii tek başına bir inisiyatif kullanması pek mümkün gözükmüyor. Ama önümüzdeki süreçte, özellikle önümüzdeki bir yıl sonra Amerika'da biliyorsunuz seçimler var. Bu seçimlerden sonra Amerika'da oluşacak yeni denklemin ben FETÖ için sonun başlangıcı olacağını düşünüyorum. CHP'ye gelince, CHP'de sadece sayın Yılmaz Ateş değil, onun dışında birçok milletvekili, eski milletvekili, CHP'nin FETÖ'ye 17-25 Aralık operasyonundan sonra teslim olduğuna dair sözleri oldu ve bu açıklamanın da ihraçla sonuçlanması sürekli parti içi demokrasiden bahseden CHP'nin bir kararıdır."

Anadolu Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
2 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
00:54 - TBMM'den ABD Senatosunun karına tepki00:52 - Dışişleri Bakanlığı: ABD Senatosunun kararı haksız ve izansız00:14 - '68 Rektör sıfır çekti' haberleri eksik bilgi çıktı00:05 - KDK: Okul yöneticiliği sürekli geçici görevlendirmeyle yürütülemez00:03 - 13 Aralık 2019'dan önemli gündem başlıkları00:01 - Çavuşoğlu'ndan ABD Senatosunun kararına tepki00:00 - Sepette süpriz indirimler23:55 - Fahrettin Altun'dan ABD Senatosunun kararına tepki23:51 - Prof.Dr. Alkin: MB faizi 2020'de tek haneye indirebilir23:46 - Kas ağrısı deyip geçmeyin
23:41 - Sınavı geçemeyen Ak Parti'li vekil: 10 soru kaçırmak normaldir23:36 - Tarihi eserleri internet üzerinden satışa çıkardı23:30 - Okul bahçeleri geleneksel oyun alanlarıyla donatılıyor23:24 - Davutoğlu'nun kurduğu partinin 154 kişilik kurucu listesi23:22 - İbrahim Kalın'dan ABD Senatosunun kararına kınama23:20 - Özlem Zengin: ABD'nin kararı bizim için yok hükmündedir23:14 - İBB, KPSS'siz, mezuniyet notu ve sözlü sınavla 420 personel alacak23:11 - Temel Karamollaoğlu'ndan yeni partilere yeşil ışık
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Milletvekillerinin, araçlarına çakar takmalarını doğru buluyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam