Adnan Oktar örgütü davasında 91 tahliye kararı
 
Çocuklarıyla cezaevinde kalan kadın için hak ihlali kararı
 
Doğa Koleji'nden devir açıklaması
 
Noterlerde kredi kartı kullanımı yıl sonu başlıyor
 
Üretimi durdurulan araç firmasından açıklama
 
Fili ateşle savuşturan asker Video
 
İşte 100 bin sosyal konut almanın detayları! Foto Galeri
 
Advertisement
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Personel alımlarındaki koordinasyon sorununu kim çözecek?

Sözleşmeli ve kadrolu personel alımlarında yaşanan koordinasyonsuzluk, yılın son aylarındaki ilanlarla artmaya başladı. Hukuk mezunu bir ziyaretçimizin tespitlerini paylaşıyoruz.
28 Kasım 2019 00:04
Yazdır
Personel alımlarındaki koordinasyon sorununu kim çözecek?

Sözleşmeli ve kadrolu personel alımlarında yaşanan koordinasyonsuzluk, yılın son aylarındaki ilanlarla artmaya başladı. Daha önce memurlar.net tarafından sık şekilde dile getirilen bu sorunu, Hukuk mezunu bir ziyaretçimiz Whatsapp hattına da iletti. Yaşanan soruna dair tespitleri, Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'un dikkatine sunuyoruz.

Size bir konuda, kamuda oluşması gereken duyarlılık için yazmak istedim.

KPSS 2018 p3 puanım ... ve hukuk mezunuyum.

Bilindiği üzere sözleşmeli avukat alımlarına başvuru yapan arkadaşlarımız aynı zamanda kadrolu alımlara da başvuru yapabiliyorlar. Tabi ki yüksek puan alan arkadaşlarımızın atanması liyakat ve eşitlik anlamında elzemdir. Ancak kamu kurum kuruluşları arasındaki irtibatsızlık ve plansızlık nedeni ile her alımda mağduriyet yaşanmaktadır. Şöyle ki;

Aile Bakanlığı 29.01.2019 da 80 adet sözleşmeli avukat alımına çıktı . Hala avukat olarak atanmaya hak kazanan kişiler göreve başlatılmadı, bu kez aynı kurum 2019/2 atamasında kadrolu avukat alımına çıktı. Görüldüğü üzere 29 ocakta yapılan sözleşmeli alımda yapılacak alım merkezi alımda da yapılabilirdi.

Ayrıca Orman Genel Müdürlüğü 29.08.2019 tarihinde 65 adet sözleşmeli avukat alımına çıktı. Hakkari en düşük il olarak 88 puanla kapattı. Şimdi OGM'yi kazanan 65 adet avukat arkadaşımız aynı zamanda merkezi alımda ilan edilen 99 adet avukat alımına da başvuru yapabilecek.

Görüldüğü üzere merkezi alımda ilan edilen 99 adet avukat kadrosunun büyük kısmı sözleşmeli kadrolara atanan arkadaşlar tarafından tercih edilecek.

Ve benim gibi birçok kişi daha yüksek puan almış olmamıza rağmen atanamayacak, sözleşmeli kadrolar da boş kalacak.

Bu konunun haberleştirilmesini sesimizin duyulmasını bir vatandaş olarak talep ediyorum. İyi çalışmalar diliyorum

Memurlar.net'in Önerisi: Yıllardır yaşanan bu sorunun çözülmesi için, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik'te küçük birer değişiklik yapılması yeterlidir. Kanuni düzenlemeye gerek bulunmamaktadır. İstenmesi halinde, bu konuya mevzuat değişikliği önerisi, memurlar.net tarafından hazırlanıp sunabilir. Ama yeterki sorun çözülmek istensin, bir yaraya merhem olunmak için çaba gösterilsin.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
46 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
13:29 - 'Kredi kartı erken ödeme faizi' düşürülsün talebi13:27 - Banka çalışanı zimmetine 1,5 milyon TL geçirmekten tutuklandı13:24 - Profesör, 10 TL'ye döner tartışmasına açıklama getirdi13:23 - Adnan Oktar örgütü davasında 91 tahliye kararı13:19 - Çocuklarıyla cezaevinde kalan kadın için hak ihlali kararı13:18 - Borsa, günün ilk yarısında 111.000 puanı aştı13:17 - Doğa Koleji'nden devir açıklaması13:12 - Eşini tuzağa düşürüp öldürmüştü...Tahrik ve iyi hal indirimi yapıldı13:06 - Noterlerde kredi kartı kullanımı yıl sonu başlıyor12:58 - İstanbul Havalimanı'nda 1 ton 745 kg uyuşturucu ele geçirildi
12:53 - Eski Çanakkale Boğaz Komutanı Gündoğdu'nun müebbet hapis cezası bozuldu12:51 - MİT'e yapılan ihbarlar terör örgütlerine darbe vuruyor12:47 - ABD'nin Ankara Büyükelçiliğinden Ermeni tasarısı açıklaması12:45 - Çeyrek altın ne kadar oldu?12:43 - Mehmet Ağar'ın da yargılandığı faili meçhul cinayetler davasında karar çıktı12:40 - AK Parti'li Çelik'ten ABD Senatosu'nun 'Ermeni' kararına tepki12:37 - Bir şehir, 1 milyonluk talihlisini aranıyor12:32 - 17 kişilik okul servisinde 34 öğrenci taşıdılar
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Milletvekillerinin, araçlarına çakar takmalarını doğru buluyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam