Van'ın üç ilçe belediye başkanlıklarına görevlendirme yapıldı
 
Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında %25'e varan indirim fırsatı
 
SGK personeline, OHAL kararları güvencesi
 
Moody's Türkiye için değerlendirme raporunu pas geçti
 
CHP'li kadın başkana çirkin ayrımcılık
 
Tekme tokat vücut çalışan genç! Video
 
Elektrik faturası yüksek gelenler dikkat! Foto Galeri
 
Advertisement
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Yeni açılan okulların norm kadro sorunu çözüldü

Milli Eğitim Bakanlığı; İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderdiği talimatla yeni açılan okullardaki norm kadro fazlası öğretmenlerin norm kadro fazlası öğretmen atama işlemlerine dahil edilmemesini bildirdi.
29 Kasım 2019 13:24
Yazdır
Yeni açılan okulların norm kadro sorunu çözüldü

"Yeni açılan okulların norm kadro sorunu hala devam ediyor" haberimizde yer verdiğimiz sorun hakkında Milli Eğitim Bakanlığı; Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderdiği talimatla yeni açılan okullardaki norm kadro fazlası öğretmenlerin norm kadro fazlası öğretmen atama işlemlerine dahil edilmemesini bildirdi.

Sorunun çözülmesinde göstermiş olduğu hassasiyetleri için Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürümüz Hamza AYDOĞDU ve norm kadro ile personel atama dairesi yetkililerine eğitim kamuoyu adına teşekkür ederiz.

İşte o talimat;

Konu: Yeni Açılan Eğitim Kurumlarında Görev Yapan Öğretmenler

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİNE

Bilindiği üzere Bakanlığımıza bağlı resmi eğitim kuramlarının norm kadro güncellemeleri 11 Kasım 2019 tarihinde tamamlanmıştır.

Yeni açılan eğitim kuramlarının norm kadro belirleme işlemi ilgili mevzuatı uyarınca zamana bağlı olmaksızın bölge hesabına katılmadan bağımsız olarak belirlenmektedir.

Norm kadroları bölgeden bağımsız belirlenen ve genel norm kadro güncellemesinde ise bölgeye dahil edilen yeni açılan eğitim kuramlarının norm kadro sayılarında azalma olmakla ve bu nedenle bu eğilim kuramlarında görev yapan öğretmenlerden bazıları norm kadro fazlası durumuna düşmektedir.

Yeni açılan eğitim kuramlarında her eğitim-öğretim yılı için öğrenci sayısına bağlı olarak şube sayısının ve ders yükünün artacağı aşikardır.

Bu nedenle yeni açılan eğitim kuramlarında görev yapan norm kadro fazlası öğretmenlerin Valiliklerinizce yapılacak norm kadro fazlası öğretmen atama işlemlerine dahil edilmemesi gerekmektedir.

Bilgilerinizi rica ederim.

Personel Genel Müdürlüğü

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
3 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
10:30 - Kayseri'de acı olay! Yangın çıkan evdeki iki küçük kardeş öldü10:12 - Belediye başkanın evinin kapısında şaşırtan not10:12 - Vergi müfettişlerini ilgilendiren düzenleme yürürlüğe girdi10:00 - Yaşlı kadın, şizofren kızının çıkardığı iddia edilen yangında öldü09:56 - Yasal boy sınırının altında avlanmış 13 tona yakın balığa el konuldu09:54 - Van'ın üç ilçe belediye başkanlıklarına görevlendirme yapıldı09:52 - Ankara merkezli 5 ildeki organize suç örgütüne yönelik operasyon09:51 - Batman'da HDP'li Belediyeye görevlendirme yapıldı09:51 - SGK personeline, OHAL kararları güvencesi09:45 - Yargıtay'dan emsal karar: Saklanan ayıplı üründe zaman aşımı olmaz
09:30 - Belediye Başkanı : Ne kadar maaş aldığımı bilmiyorum, çünkü bağışlıyorum..09:24 - Avukatlık Asgari Ücret Tarifesinde değişiklik yapıldı09:16 - Devlet sistemdeki 'açık'ı gördü08:56 - Güngören Belediyesi'ndeki skandala tepki yağdı08:45 - Maide Ana'ya ikinci tuhaf mektup08:31 - Batı ile ilişkilerin yeni dinamiği08:26 - Moody's Türkiye için değerlendirme raporunu pas geçti08:10 - CHP'li kadın başkana çirkin ayrımcılık
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Diyarbakır annelerinin evlat nöbetini destekliyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam