Van'ın üç ilçe belediye başkanlıklarına görevlendirme yapıldı
 
Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında %25'e varan indirim fırsatı
 
SGK personeline, OHAL kararları güvencesi
 
Moody's Türkiye için değerlendirme raporunu pas geçti
 
CHP'li kadın başkana çirkin ayrımcılık
 
Tekme tokat vücut çalışan genç! Video
 
Elektrik faturası yüksek gelenler dikkat! Foto Galeri
 
Advertisement
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

BAU, Gürcistan'da sağlık üssü olacak

BAU, Gürcistan'da sağlık üssü olacak
30 Kasım 2019 22:21
Yazdır
BAU, Gürcistan'da sağlık üssü olacak

BAU Global Başkanı Enver Yücel, ülkemizin geçmişten gelen bir tarihi ve kültürel yakınlığı olan Gürcistan'la eğitim yoluyla da kurdukları ilişkinin, çeşitli fakülte ve yüksekokul açılışıyla da süreceğini söyledi.

Bahçeşehir Üniversitesi'nin global zincirinin halkalarından olan International UniversityBatumi Tıp Fakültesi'nin akademik yılı ve yeni kampüs binasının açılış töreni, Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti'nin yönetim merkezi Batum'da gerçekleştirildi.

JCI standartlarına göre inşa edilmiş ve güncel tesislerle donatılmış Fakülte, Batum MedinaHospital ile afilosyonu bulunan ve hastaneyle aynı yerleşkedeki yeni binasında, 20 farklı ülke ve kültürden gelen öğrencilere alanında başarılı akademik kadrosuyla eğitim verecekler.

Enver Yücel: "Tıp Fakültesi bir sağlık üssü olacak"

Törende bir konuşma yapan BAU Global Başkanı Enver Yücel, ülkemizin geçmişten gelen bir tarihi ve kültürel yakınlığı olan Gürcistan'la eğitim yoluyla da kurdukları ilişkinin, çeşitli fakülte ve yüksekokul açılışıyla da süreceğini söyledi.

BAU'nun Avrupa'nın, hatta dünyanın en büyük eğitim kurulu olduğunu söyleyen Yücel, "21 yıl önce üniversite olarak İstanbul'da kurulan Avrupa'nın en iyi eğitim veren kurumlarından biriyiz. Hatta en iyisiyiz. Beş yıl önce bölgenin bir insanı olarak önceliğimiz sağlık alanında bir Tıp Üniversitesi açma fikri bana geldiğinde komşumuz, dostumuz Gürcistan'da böyle bir yatırımın yapılıyor olmasının heyecanıyla karşılayıp bu işe başladım.Beş yıl önce uluslararası öğrencileri olan küçük bir yapıyla başladık ve gördük ki bu bölge sağlık alanında ihtiyacı olan bir ülke. Şimdi de sağlık alanında Gürcistan Batum'da hem doktor yetiştiren,hem hasta tedavisi yapan, hem de araştırmaları yapan bir sağlık üssü olan önemli bir merkez olsun istedik. Bunun içinde bölgedeki güçlü,iyi kalite hizmet veren Medina Hastanesiyle afilosyonu olarak işbirliği ile pratiğinin bizde yapılmasına önerim bu yeni kampüse taşınmamızı sağladı.Tıp Üniversitemiz, doktor yetiştirmenin yanı sıra diş hekimliği, eczacılık, fizyoterapi gibi birçok alanlarda büyüyecektir. Ayrıca mühendislik tıp ile de birleştirilerek çok güzel işler yapılacağına inanıyorum. Tıp Üniversitesi bir başlangıç olmuştur ve devamı yeni eğitim yatırımlarıyla gelecektir."

"Güçlü kadın, güçlü toplum demektir"

Kadınları güçlendirmeden sürdürülebilir kalkınmanın olmayacağına da dikkat çeken Yücel, "Öncelikle bu alanda yatırım yapmakla kadının da sağlık alanında yer etmesini sağlayan adımları da atmış oluyoruz. Gelecekte birçok işlerin makinalar tarafından yapılacak olması beklentisi kadınlarımızı genç yaştan itibaren belli alanlarda iş gücüne gitmeyi sağlayacak önlemleri almak lazım. Biz bunu baştan beri düşünüyoruz. Görüldüğü gibi Rektörlerimizin hepsi kadın. Kadının iş gücüne inanmak lazım. Bir toplumda kadın ne kadar güçlü ise toplumda o kadar güçlüdür. Kadının güçsüz olduğu toplumun güçlü olması mümkün değildir" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından protokol üyeleriyle birlikte açılış kurdelesi kesilen Tıp Üniversitesi gezildi.

Açılış törenine, Batum Sağlık ve Sosyal İşler Bakanı Zaal Mikeladze, Batum Başkonsolosu Makbule Koçak, Devlet eski Bakanı Burhan Kara, Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şirin Karadeniz, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Türker Kılıç, Acara Sağlık ve Sosyal İşler Bakan Yardımcısı Nino Nizharadze, Ajara Halk Sağlığı Merkezi Başkanı Rusudan Shavishvili, Ajara Yüksek Konseyi Sağlık ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Leila Ghoghoberidze, Shota Rustaveli Devlet Üniversitesi Rektörü MerabKhalvashi, CSG-City Security Group Yönetim Kurulu Başkanı, Bahçeşehir Üniversitesi Güvenlik ve Koruma Genel Koordinatörü Emniyet Müdürü Osman Öztürk, Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu, BAU Rektör Danışmanı Turgay Polat, Türkiye ve Gürcistan'dan bürokratlar, akademik ve idari personellerle öğrenciler katıldı.

İhlas Haber Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
SON HABERLER
10:12 - Belediye başkanın evinin kapısında şaşırtan not10:12 - Vergi müfettişlerini ilgilendiren düzenleme yürürlüğe girdi10:00 - Yaşlı kadın, şizofren kızının çıkardığı iddia edilen yangında öldü09:56 - Yasal boy sınırının altında avlanmış 13 tona yakın balığa el konuldu09:54 - Van'ın üç ilçe belediye başkanlıklarına görevlendirme yapıldı09:52 - Ankara merkezli 5 ildeki organize suç örgütüne yönelik operasyon09:51 - Batman'da HDP'li Belediyeye görevlendirme yapıldı09:51 - SGK personeline, OHAL kararları güvencesi09:45 - Yargıtay'dan emsal karar: Saklanan ayıplı üründe zaman aşımı olmaz09:30 - Belediye Başkanı : Ne kadar maaş aldığımı bilmiyorum, çünkü bağışlıyorum..
09:24 - Avukatlık Asgari Ücret Tarifesinde değişiklik yapıldı09:16 - Devlet sistemdeki 'açık'ı gördü08:56 - Güngören Belediyesi'ndeki skandala tepki yağdı08:45 - Maide Ana'ya ikinci tuhaf mektup08:31 - Batı ile ilişkilerin yeni dinamiği08:26 - Moody's Türkiye için değerlendirme raporunu pas geçti08:10 - CHP'li kadın başkana çirkin ayrımcılık07:56 - Ara tatillerde AB standardına geçtik
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Diyarbakır annelerinin evlat nöbetini destekliyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam