1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Bakanlık bazı kıyıları boşaltım alanı olarak belirledi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca hazırlanan yönetmeliğe göre, balıkçı barınaklarında yapılan dip taraması ve boşaltım faaliyetleri istisna kapsamına alındı, bazı kıyılar boşaltım alanı olarak belirlendi
14 Ocak 2020 16:57
Yazdır
Bakanlık bazı kıyıları boşaltım alanı olarak belirledi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca hazırlanan Dip Tarama Malzemesinin Çevresel Yönetimi Yönetmeliği ile ülke genelindeki bazı kıyılar boşaltım alanı olarak belirlendi.

Deniz ve kıyı alanları ile nehir ağızlarında gerçekleştirilen dip tarama faaliyetlerinin çevresel yönetimi, bu faaliyetler sonucu ortaya çıkan tarama malzemelerinin faydalı kullanımı ile çevre ve insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde deniz ortamına boşaltılması veya bertarafına dair usul ve esasları belirlemek amacıyla Dip Tarama Malzemesinin Çevresel Yönetimi Yönetmeliği, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, Bakanlıkça bazı kıyılarda boşaltım alanları belirlendi. Bu alanlar, yönetmeliğin yayımlanmasından sonra ilan edilecek.

Dip tarama faaliyeti sonucunda ortaya çıkan malzemenin deniz çevresinde oluşturabileceği etkilerin önlenmesi veya en aza indirilmesi amacıyla öncelikle karada veya kıyısal alanda faydalı kullanım olanakları tespit edildi.

Uygulamalarda bürokrasi azaltılırken etkinlik artırıldı ve izin süreçleri kısaldı. Balıkçı barınaklarında yapılan dip taraması ve boşaltım faaliyetleri ise istisna kapsamına alındı.

Dip tarama faaliyetlerinin deniz çevresine etkilerinin minimize edilmesi amacıyla, tarama malzemesinin denize boşaltımında uygulanacak sınır değerleri ve kriterleri, boşaltım alanlarına ilişkin seçim kriterleri, boşaltım alanları için izleme metodolojisi ve analiz yöntemleri de belirlendi.

Anadolu Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
SON HABERLER
16:14 - Samsun'da FETÖ operasyonunda 1 kişi tutuklandı16:11 - Ali Babacan'ın her şeyi danıştığı isim16:10 - Özel Kalem Müdürlüğünden Şef kadrosuna atandı, Sayıştay kamu zararı dedi16:10 - Erdoğan gazetecinin sorusunu gülerek yanıtladı: Aferin bana unuttuğumu hatırlattın16:07 - İSMEK'in ilk Kürtçe dil kursunda kontenjanlar doldu16:05 - Yozgatlı öğrencinin bayrak sevgisi15:55 - 10 öğrencisi bulunan okulda karne töreni15:51 - İstanbul'da annelere ücretsiz ulaşım kartı15:45 - Karne ve takdir belgeleriyle şehit babalarının mezarına koştular15:43 - Nusret Gökçe: Alkol kullanmıyorum, her ramazan orucumu da tutmaya gayret ederim
15:39 - Hileli ürün satanlara ceza geliyor, teklif Meclis'te15:34 - Yargıtay'dan Yüksekova'daki okula bilgisayar desteği15:29 - Kaymakam'dan, başında simit tepsisiyle bayide görüntülenen çocuğa telefon15:25 - Bakan Pakdemirli'nin sahip çıktığı köpek 'Bobo' katarakt ameliyatı oldu15:19 - CHP'nin Olağan Kurultay tarihi belli oldu15:15 - Niğde'deki FETÖ operasyonunda 1'i muvazzaf asker 2 tutuklama15:15 - HSK'dan bölge idare mahkemelerinin iş bölümlerine ilişkin duyuru15:09 - 2020 yılında küresel iflaslar yüzde 6 artacak
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
CHP'li belediyelerin, Cemevlerine ibadethane statüsü veren uygulamalarını;
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam