1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

EBS: Mazeret tayini çıkmayanlar, il ve ilçe emrine atansın

Memur-Sen'e bağlı Eğitim-Bir-Sen Milli eğitim Bakanlığı'nın mazeret tayini talebi gerçekleşmeyen öğretmenlerin, il ve ilçe emrine atanmasını istedi
20 Ocak 2020 14:14
Yazdır
EBS: Mazeret tayini çıkmayanlar, il ve ilçe emrine atansın

Memur-Sen'e bağlı Eğitim-Bir-Sen Milli eğitim Bakanlığı'nın mazeret tayini talebi gerçekleşmeyen öğretmenlerin, il ve ilçe emrine atanmasını istedi.

Eğitim-bir-Sen'den konuyla ilgili yapılan açıklama

Eğitim-Bir-Sen olarak, Milli Eğitim Bakanlığı'na başvurarak, mazerete bağlı yer değişikliği talepleri karşılanamayan öğretmenlerin tercihine bağlı olarak mazeretinin bulunduğu il veya ilçe emrine atamasının yapılması konusunda gerekli düzenlemenin gerçekleştirilmesini talep ettik.

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü internet sayfasında 17.1.2020 tarihinde yayımlanan duyuruda, 2020 yılı yarıyıl dönemi kadrolu öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değiştirme sonuçları açıklanmıştır. Buna göre çok sayıda talebin karşılandığı görülmekle birlikte, yine de talepleri karşılanamayan ve bu nedenle mağdur duruma düşecek bir öğretmen kitlesi bulunmaktadır.

Öğretmenlerimizin aile bütünlüğünün sağlanamaması, sağlık problemlerine çözüm olacak veya diğer mazeret durumlarını giderecek yer değişikliği taleplerinin karşılanamaması, öğretmenlerin moral ve motivasyonunu bozmak suretiyle eğitim-öğretimi olumsuz etkilemektedir.

Daha önceki tarihlerde de mazeretleri nedeniyle yer değişikliği talepleri karşılanamayanların il ya da ilçe emri uygulanmak suretiyle mağduriyetleri giderilmişti. 2020 yılı mazerete bağlı yer değişikliği talebi karşılanamayan öğretmenlerin sayısına bakıldığında, il/ilçe emri uygulamasının eğitim-öğretimi olumsuz etkilemeyeceği açıktır.

Bu nedenle, 2020 yılı yarıyıl dönemi mazerete bağlı yer değişikliklerinde, talebi karşılanamayan öğretmenlerin tercihine bağlı olarak mazeretinin bulunduğu il veya ilçe emrine atamasının yapılması konusunda gerekli düzenleme yapılmalıdır.

Milli Eğitim Bakanlığı'na gönderilen yazı için tıklayınız

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
21 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
09:42 - Yurt içi piyasalar yeni haftada Merkez Bankası'na odaklandı09:40 - Öğrencilerine her sabah çorba pişiren öğretmen09:31 - 'Künye ağaç' bakım bekliyor09:27 - Sınav hırsızlığının ilk görüntüsü çıktı09:24 - Hilmi Özkök'ten canlı yayınında namaz itirafı09:16 - Ali Şen'den derbi yorumu: Galatasaray'ı farklı yeneceğimizi düşünüyorum09:11 - Dolar güne 6,05 TL'den başladı09:08 - Burdur Gölü göz göre göre kuruyor09:06 - Taksitli satış mağazalarından ürün alanlar perişan oldu09:00 - Eşek eti yedirene para cezası ve hapis
08:59 - Büyükbaş veterinere SMS atacak08:59 - FETÖ'nün kara kutusu Enver Altaylı'yı ziyarete doyamadılar!08:51 - Bir gazete daha yayın hayatını bitirdi! 'Son Baskı'08:50 - Türkiye'den kaçırılan eseri profesörün makalesi yakalattı08:45 - Belediye Başkanı Muharrem İnce'ye kafa attı mı? Fotoğraflı yanıt08:43 - İzmir'de denize düşen adamı polis kurtardı08:41 - Ankara'da patenli gençlerden tehlikeli yolculuk08:40 - KDK'dan hızlı tren raporu: Emniyet kemeri korumaz!
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
İş Bankası'ndaki CHP hisseleri, Hazine'ye devredilmeli mi?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam