1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

YÖK, ihtisaslaşacak 5 üniversiteyi daha açıklayacak

Yüksek Öğretim Kurulu, Yeni YÖK olarak yükseköğretimde 2020 yılı hedefleri arasında kamuoyuna beyan ettiği çalışmalardan birini olan Yükseköğretimde İhtisaslaşma Projesi kapsamında 5 yeni üniversitenin ve ihtisas alanlarının daha belirlendiğini açıkladı.
22 Ocak 2020 14:37
Yazdır
YÖK, ihtisaslaşacak 5 üniversiteyi daha açıklayacak

Yüksek Öğretim Kurulu, Yeni YÖK olarak yükseköğretimde 2020 yılı hedefleri arasında kamuoyuna beyan ettiği çalışmalardan birini olan Yükseköğretimde İhtisaslaşma Projemiz kapsamında 5 yeni üniversitenin ve ihtisas alanlarının daha belirlendiğini açıkladı.

YÖK Başkanlığı'ndan yapılan duyuru...

Yeni YÖK olarak yükseköğretimde 2020 yılı hedeflerimiz arasında kamuoyuna beyan ettiğimiz çalışmalardan birini daha hayata geçiriyoruz...

Yükseköğretimde İhtisaslaşma Projemiz kapsamında "Bölgesel Kalkınma Odaklı Üniversiteler" başlığı altında 5 yeni üniversitenin ve ihtisas alanlarının daha belirlenme süreci tamamlandı...

Türk Yükseköğretiminde bir ilke imza atarak 2015 yılında başlattığımız proje kapsamında ilgili paydaşlarla birlikte seçtiğimiz 10 üniversiteye ek olarak ihtisaslaşacak 5 yeni üniversitemiz ve ihtisas alanları, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç tarafından, YÖK Başkanlığında gerçekleştirilecek olan toplantıda kamuoyuna ilk kez açıklanacaktır.

Toplantıya, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç ve YÖK Yürütme Kurulu Üyelerinin yanı sıra, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Dr. Çetin Ali Dönmez, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri, proje komisyon üyeleri, proje kapsamında daha önce belirlenen 10 üniversitenin rektörleri, projeye yeni seçilen 5 üniversitenin rektörleri ile bulundukları ilin Valileri ve Sanayi ve Ticaret Odaları Başkanları katılacaktır.

Bilindiği üzere "Bölgesel Kalkınma Odaklı Üniversiteler" başlığı altında daha önceden 10 üniversite seçilmiştir. Bu üniversitelerimiz proje kapsamındaki faaliyetlerini kendileri için belirlenen ihtisas alanları doğrultusunda sürdürmektedir. Bu üniversitelerimiz ve ihtisaslaşma alanları:

Bingöl Üniversitesi; tarım ve havza bazlı alanında,

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi; hayvancılık alanında,

Düzce Üniversitesi; sağlık ve çevre alanında,

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi; tarım ve jeotermal alanında,

Uşak Üniversitesi; tekstil, dericilik ve seramik alanında,

Aksaray Üniversitesi; spor ve sağlık alanında,

Kastamonu Üniversitesi; ormancılık ve tabiat turizmi alanında,

Muş Alparslan Üniversitesi; hayvancılık alanında,

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi; üniversitesi çay alanında,

Siirt Üniversitesi; tarım ve hayvancılık alanında

"Bölgesel Kalkınma Odaklı Üniversite" olarak belirlenmiştir.

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
1 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
23:25 - Erdoğan'dan Beştepe'de çok acil güvenlik toplantısı23:16 - Koronavirüs ABD'de yayılıyor: 33 yeni vaka tespit edildi23:10 - Başakşehir, tarihinde ilk kez son 16'da23:04 - CZN Burak'ın annesi tahliye edildi23:00 - İdlib'de 1.709 rejim unsuru etkisiz hale getirildi22:48 - Köy okuluna yapılan müzik sınıfında enstrümanlı ders22:43 - Bakan Akar, ABD'li mevkidaşı Esper ile görüştü22:38 - 'AK Parti ve Erdoğan karşıtlığıyla bir araya geliyorlar'22:33 - Koronovirüs Almanya'ya da sıçradı22:28 - Kamuda personel servisi kalkıyor
22:17 - Köylülere yeni gelir kapısı! Onlar üretiyor, valilik satıyor22:11 - Ürün güvenliği kanun teklifi'nin 7 maddesi kabul edildi22:06 - Pentagon: İdlib'de Türkiye ile çalışmanın yollarını arıyoruz22:01 - Sokak hayvanlarının gönüllü veterinerliğini yapıyor21:56 - Türk plastik cerrahları çocukların yüzlerini güldürüyor21:51 - Eski hükümlü İŞKUR hibesiyle hayatında yeni sayfa açtı21:46 - 'İstihdam garantili' meslek lisesi ciroda hedef büyüttü21:41 - FETÖ'den aranan eski daire başkanı yakalandı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
2002'den bu yana, en çok beğendiğiniz Milli Eğitim Bakanı kimdir?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam