1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

MEB'den, kadroya geçen sözleşmeli öğretmenlerin bir kademesine dair görüş yazısı

Milli Eğitim Bakanlığı, kadroya geçen öğretmenlerin 657 sayılı Kanunun 64. maddesine göre bir kademe alıp alamayacağına ilişkin olarak, Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığından görüş yazısı aldı.
17 Şubat 2020 00:01
Yazdır
MEB'den, kadroya geçen sözleşmeli öğretmenlerin bir kademesine dair görüş yazısı

"Kadroya geçen sözleşmeli öğretmenler bir kademe alır mı?" başlıklı haberimizde;

652 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek 4. maddesinin 4. fıkrasındaki; "Bu madde hükümlerine göre öğretmen kadrolarına atananların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca sözleşmeli öğretmen pozisyonlarında geçirdikleri hizmet süreleri, öğrenim durumlarına göre yükselebilecekleri dereceleri aşmamak kaydıyla kazanılmış hak aylık derece ve kademelerinin tespitinde değerlendirilir. Bunlar, atandıkları kadronun mali ve sosyal haklarına göreve başladığı takip eden aybaşından itibaren hak kazanır ve önceki pozisyonlarında aldıkları mali ve sosyal haklar hakkında herhangi bir mahsuplaşma yapılmaz." hükmüne yer verildiğine atıfta bulunarak,

652 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek 4. maddesinin 4. fıkrasındaki; "hizmet süreleri, öğrenim durumlarına göre yükselebilecekleri dereceleri aşmamak kaydıyla kazanılmış hak aylık derece ve kademelerinin tespitinde değerlendirilir." hükmüne dayanarak "sözleşmeli öğretmen olarak görev yapmakta iken kadrolu öğretmenliğe atananların geçmiş üç yıl hizmetleri öğrenim durumlarına göre yükselebilecekleri dereceleri aşmamak kaydıyla kazanılmış hak aylık derece ve kademelerinin tespitinde değerlendirilerek hak ettikleri tarihte iki yıla bir kademe ve sekiz yıllık olumlu sicilden dolayı bir kademe verilmesi gerekmektedir." demiştik.

Fakat MEB, Türk Eğitim Sen tarafından yapılan sözleşmeli öğretmenlikten kadroya geçenlere iki yıla bir kademe verilmesi talebini red etmiştir.

İşte o yazı;

Ahmet KANDEMİR

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
12 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
22:28 - Kahramanmaraşta 2 kişinin yanyana yürümesi yasaklandı22:23 - 'İmmün plazma temini'ne ilişkin kriterler belirlendi22:21 - DSÖ: Meçhul ve tehlikeli bir virüs22:16 - Jandarma yaşlı kadına ilaçlarını drone'la ulaştırdı22:11 - Türkiye'nin gönderdiği tıbbi yardım, İtalya'ya ulaştı22:06 - Erdoğan, Prof. Dr. Taşçıoğlu'nun ailesine başsağlığı diledi22:01 - İşte dünya genelindeki koronavirüs vaka sayısı21:56 - Avrupa genelinde 108 Türk hayatını kaybetti21:51 - İletişim Başkanı, CİMER'e gönderilen mesajları paylaştı21:48 - NATO koronavirüsle mücadelede Türkiye'yi örnek gösterdi
21:45 - Ankara'da akılalmaz görüntü! Kuyruğu gören böyle kaçtı21:41 - Haluk Levent yeni müjdeyi verdi: 10 bin aileye destek21:37 - Cenazeden sonra tabutu yaktılar21:32 - Ziya Selçuk: Sosyal medyada yayılan bağış belgesi sahte21:29 - Erdoğan, Ukrayna Cumhurbaşkanı ile telefonda görüştü21:26 - MAPA İnşaat'tan 10 milyon liralık bağış21:25 - Ukrayna, Türkiye'den tıbbi malzeme talep etti21:23 - İstanbul Valisi: İlimizde 8.852 vaka ve 117 vefat var
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Çalıştığınız kamu kurumunda, dönüşümlü veya uzaktan çalışmaya geçildi mi?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam