1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Ozan Ceyhun'dan 'ülkücü katili' suçlamalarına cevap

Dünkü Resmi Gazete'de büyükelçi atamaları yer almıştı. Atamalar içerisinde bir isim sosyal medyada gün boyu tartışma konusu oldu. Avusturya Büyükelçiliğine atanan Ozan Ceyhan 80 öncesi dönemlerde 'ülkücü katili' olduğuna dair suçlamalar yer aldı. Büyükelçi Ozan Ceyhan sosyal medya hesabından konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.
22 Şubat 2020 08:22
Yazdır
Ozan Ceyhun'dan 'ülkücü katili' suçlamalarına cevap

Büyükelçi Ozan Ceyhun'un sosyal medya hesabından yapmış olduğu o açıklama:

ERMENİ İDDİALARI DOĞRU DEĞİL

Büyük bir haksızlık ile karşı karşıyım. İslemediğim bir suçla itham ediliyorum. Hele Ermeni iddiaları ile ilgili bana yönelik bazı çevrelerce yazılanlar büyük bir yalan. Berlin'de Bundestag karar alırken ona karşı miting organizasyonu içinde yer alan biriyim.

ÜLKÜCÜ ÖLDÜRDÜĞÜM DOĞRU DEĞİL, MAHKEMECE KANITLANDI

Hakkımda yapılan itham ve fotoğraflarda doğru değil. 1977 yılında 16 yaşındaydım. 12 Eylül askeri cuntası beni ben yurtdışında iken karalamak istediğinde de bizzat askeri mahkemede iddiaların yalan olduğu kanıtlandı. Tek bir ceza almadım. İsteyen araştırsa doğruluğunu görür.

SUÇSUZ BİR İNSANI SUÇLAYIP SONRA NİYE CEVAP VERMEDİ DİYORLAR

Bir insanı hiç işlemediği ve böyle olduğu da açıkça belgelenmiş bir konuda kendisi ile konuşma ihtiyacı bile duymadan suçlamak hangi vicdana sığar. Şimdiye kadar sustum. Ama yazılanları ve bu yalanlara inananları gördükçe şaşırıyorum.
Bir gazetecinin hakkında ağır ve gerçek olmayan suçlamalar yapmadan önce suçladığı kişiyle konuşması ve araştırma yapması gerek miyor mu?Basın etiği böyle kolayca çiğnenebilinir mi? Suçsuz bir insanı suçlayanların "niye cevap vermiyor' demeleri hukuk devleti anlayışına sığar mi?

BEN YILLARCA ÜLKEMİ SAVUNDUM, BUNA ŞAHİT MHP'Lİ VEKİLLER VAR

Ben yıllardır en zor koşullarda ve Türkiye düşmanı medyanın her türlü saldırısına karşı ülkemi savunan en acımasız koşullarda dik duran biriyim. Buna şahit olan saygı duyduğum MHP milletvekilleri de var.Şu anda bana yönelik yazılanlara en çok PKK, FETÖ ve düşmanlarımız seviniyor

BU 'ÇAMUR AT İZİ KALSIN'I HAK ETMİYORUM

Yıllardır Avrupa'da ülkemi savunan ve dik duran bir siyasetçi olarak çok ağır bedeller ödedim. Pişman degilim. Ülkeme canım feda. Ama bana yönelik yürütülen bu "çamur at izi" kalsın kampanyası karşısında dilerim hukuk devletine ve adalete inananlar tavır alırlar. Hak etmiyorum.

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
10 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
17:42 - Dövizde gün sonu fiyatları17:28 - Trabzon Üniversitesinde 8 yeni bölüm açılacak17:16 - MB'den, Dayanışma Kampanyası'na 100 milyon lira destek17:13 - Ticaret Bakanlığı, fahiş fiyat uygulayan firmaları ve verilen cezaları açıkladı17:10 - Bakan Selçuk: Koronavirüse karşı psikososyal destek için uzmanlarımız 7/24 hazır17:05 - Virüsten ilk defa bir ülkede, bir günde binden fazla ölüm oldu16:59 - Prof. Dr. Ovalı: Elimizdeki en etkili tedaviyle karşı karşıyayız16:59 - 'Toplanacak parayı doğrudan ihtiyaç sahiplerine dağıtacağız'16:44 - İletişim Başkanı Altun'dan Milli Dayanışma Kampanyası paylaşımı16:33 - Vali Seymenoğlu, Isparta'da koronavirüsten ölenlerin sayısını açıkladı
16:25 - Freni boşalan tır araçlara çarptı: 5 ölü16:24 - MEB, Türk bilim insanlarının veliler için hazırladığı otizm kitabını yayımlayacak16:17 - Bakan Koca, Prof. Taşçıoğlu'nun ölüm haberini toplantıdan 15 dakika önce öğrenmiş16:14 - Benzine 14 kuruş indirim yapıldı16:12 - Rusya Enfeksiyon Hastalıkları Başuzmanı: Yaza doğru bitecek16:11 - İngiltere'de koronavirüsten ölenlerin sayısı 2 bin 921'e ulaştı16:08 - Bakanlık, misafirhanelerini bedelsiz olarak sağlıkçılara açtı16:03 - Beşiktaş'tan Milli Dayanışma Kampanyası'na 1 milyon 903 bin TL
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Çalıştığınız kamu kurumunda, dönüşümlü veya uzaktan çalışmaya geçildi mi?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam