1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Tarım Kredi: Genel Müdürümüz 100 bin TL maaş almıyor

Milli Gazete'nin gündeme getirdiği iddialar sonrasında Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü bir açıklama yaptı, açıklamada Genel Müdür Fahrettin Poyraz'ın 100 bin TL maaş almadığı belirtildi
04 Mart 2020 13:04
Yazdır
Tarım Kredi: Genel Müdürümüz 100 bin TL maaş almıyor

Milli Gazete, bir süredir Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğüne yapılan atamanın, Fahrettin Poyraz emekli olduğu için, hukuksuz olduğunu iddia ediyor. Gazete, yönetmelik değişikliğinin de bu hukuksuz atamayı örtmek için yapıldığına dikkat çekiyor.

Gazete, daha önce, şu soruların cevaplanmasını istemiş ama cevap alamamıştı:

"Sayın Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz'ın mevcut görevine atandığında emekli olduğu iddiaları doğru mudur?
Emekli olduğu iddiaları doğru ise bu durum genel müdürün atama tarihinde yürürlükte olan İnsan Kaynakları Yönetmeliğ'ine bir aykırılık teşkil etmiyor mu?
İnsan Kaynakları Yönetmeliği'ne bir aykırılık teşkil etmiyorsa, 2019 yılında yapılan değişiklikle genel müdürün atamasında emeklilik şartının aranmayacağı şeklinde bir değişikliğe neden ihtiyaç duyulmuştur?
Yönetmelikte yapılan söz konusu değişiklikte emeklilik şartının aranmayacağı hükmü sadece genel müdür için getirilirken, bu istisna genel müdür yardımcıları için neden getirilmemiştir?"

Genel Müdür Fahrettin Poyraz'ın gazeteye 100 bin TL maaşla ilgili olarak yaptığı açıklama ise şu şekilde:

"Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü Fahrettin Poyraz'ın aylık gelirinin 100 bin lirayı bulduğu iddiası, iftira niteliğinde olup gerçekle ilgisi bulunmamaktadır. Kurumumuzda genel müdür ücreti, mevzuat gereği yönetim kurulu kararıyla belirlenmekte olup açılacak davada bu durum belgeleri ile ortaya konulacaktır."

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürlerinin maaşı hep tartışma oldu

Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürlerinin aldıkları maaş son 20 yıldır tartışma konusu. Zira Genel Müdürler sadece Tarım Kredi Kooperatiflerinden maaş almıyor, bunun yanı sıra Tarım Kredi Kooperatiflerinin kurduğu şirketlerdeki yönetim kurulu üyeliğinden veya başkanlığından da maaş alıyorlar. Bu nedenle de, 20 yıldır, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel müdürünün maaşları hep tartışma konusu oluyor.

Milli Gazetenin haberi için tıklayınız.

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
39 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
14:36 - TBMM Başkanı Şentop'tan '27 Mayıs' mesajı14:29 - Eşini darbetti, kendisini engellemeye çalışan babası ve kardeşini de bıçakladı14:19 - Zeynep öğretmenin katilinin suç dosyası kabarık çıktı14:09 - Bebekler kendilerini taklit edenleri fark ediyor ve seviyor14:07 - Türkiye'nin yerli ve milli patates tohumları burada üretiliyor14:04 - 'Acil durum' hastanelerinin tabelaları asıldı14:00 - Zabıta ve itfaiye ilanlarına ilgisiz bölüm mezunu olma şartı onaylanmamalı!13:58 - O ilde 9 yeni vaka tespit edildi, filyasyon çalışması başlatıldı13:55 - Ekonomistlerin yıl sonu büyüme beklentisi13:47 - İsmail Hakkı Karadayı son yolculuğuna uğurlandı
13:42 - Bu ilçedeki 450 bin TL'lik veresiye borçları ödendi13:39 - İstanbul Havalimanı terminali'ne uluslararası ödül13:28 - Mezarlıkta bulunan PKK bombasına Türkiye'de ilk kez rastlandı13:23 - Hasta kadını polis sırtında taşıdı13:15 - Bir çalışan koronavirüsten öldü, market karantinada13:13 - Borsa günün ilk yarısında yükseldi13:09 - FETÖ şüphelisi 4 eski öğretmene 15 yıla kadar hapis istemi13:06 - Bir bağış Dilek hemşireye can, Tunç bebeğe umut olacak
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam