1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Belediyenin örnek ilanına birkaç küçük öneri

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından herkesin başvurusuna imkan verebilecek düzeyde yayımlanan personel alım ilanına birkaç küçük önerimiz var!
09 Mart 2020 14:00
Yazdır
Belediyenin örnek ilanına birkaç küçük öneri

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından 06 Mart 2020 tarihli Resmi Gazete'de 134 kadroluk personel alım ilanı yayımlanmıştır.

Söz konusu ilanı incelediğimizde; 37 Mühendis, 12 Tekniker, 6 Mimar, 3 Şehir Plancısı, 1 Grafiker, 2 İstatistikçi, 1 Sanat Tarihçisi, 1 Hemşire, 3 Veteriner, 1 Diyetisyen, 2 Çocuk Gelişimcisi, 3 Psikolog, 1 Fizyoterapist, 3 Sosyal Hizmet Uzmanı, 5 Tahsildar, 46 VHKİ ve Bilgisayar İşletmeni, 2 Avukat, 3 İmam ve 2 Gassal olmak üzere birçok farklı alanda kişiye özel düzenleme içermeyen ve oldukça geniş katılıma imkan verildiği görülmektedir.

Bu nedenle, Belediyenin personel alım ilanı birçok kamu kurumuna nazaran örnek durumdadır.

Ancak, ilanda yer alan kadrolarla ilgili olarak birkaç küçük önerinin yapılmasında da fayda bulunmaktadır.

1- Dört sıra numaralı ilanda "Lisans düzeyinde eğitim veren Mühendislik Fakültelerin Ulaştırma ve Haberleşme Mühendisliği Lisans programından mezun olmak" şartı aranmıştır. Ancak, bizim bildiğimiz kadarıyla "Ulaştırma ve Haberleşme Mühendisliği" diye bir lisans programı bulunmamaktadır. Üç kadroluk bu ilanın bir kez daha gözden geçirilmesinde fayda bulunmaktadır.

2- Üç sıra numaralı ilanda "Lisans düzeyinde eğitim veren Mühendislik Fakültelerin Harita Mühendisliği Lisans programından mezun olmak" şartı yer almaktadır. Ancak, bilebildiğimiz kadarıyla 2009 yılında yapılan düzenleme ile Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği bölümünün adı Harita Mühendisliği olarak değiştirilmiştir. Hatta, bazı üniversitelerde ise Geomatik Mühendisliği olarak eğitim öğretim devam etmektedir. Dolayısıyla, geniş bir katılıma imkan vermek amacıyla Harita Mühendisliğine ilave olarak, Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği ile Geomatik Mühendisliği bölümleri de ilana eklenebilir.

3- On dört sıra numaralı ilanda "Meslek Yüksekokullarının Elektronik ve Otomasyon Ön Lisans programından mezun olmak" şartı bulunmaktadır. Fakat, YKS kılavuzlarına baktığımızda böyle bir bölüm uzun bir süredir mezun vermemektedir. Bu bölümün "Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi" adı altında öğrenci yetiştirerek mezun verdiği görülmektedir.

4- On sekiz sıra numaralı ilanda "Fakültelerin, İstatistik ve Ekonometri Lisans programlarından mezun olmak" şartı yer almaktadır. Burada sanırım doğrusu "İstatistik veya Ekonometri" olarak yazılması gerekirken "İstatistik ve Ekonometri" şeklinde yazılmıştır. Düzeltilmesinde fayda bulunmaktadır.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
8 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
14:49 - AB'ye üye 13 ülkeden ortak koronavirüs açıklaması14:41 - Cezaevlerinde koronavirüs tedbirleri en üst düzeyde14:38 - Koronavirüs şüphesi nedeniyle hakem ve eşi karantinaya alındı14:31 - Bursa'da koronavirüse hızlı müdahale için hastane bahçelerine çadır kuruldu14:28 - Erdoğan'dan tıbbi yardım malzemesi ulaştırılan İtalya ve İspanya Başbakanlarına mektup14:16 - Portekiz, olağanüstü hali uzattı14:13 - Çorum Valiliği koronavirüs vaka sayılarını açıkladı14:08 - Almanya'da koronavirüs tedavisi için yeni yöntem14:02 - Kamu Denetçiliği Kurumu üç aydır karar yayımlamıyor!14:00 - Umreden dönmüştü... Koronavirüse yenildi
13:57 - 32 öğretmen'den uzaktan eğitime gönüllü destek13:50 - Tapu ve Kadastro'dan 'Milli Dayanışma Kampanyası'na destek13:45 - Akademisyenlerden koronavirüs ile mücadelede psikososyal destek rehberi13:36 - Bugün karantina altına alınan ilçe, köy ve kasabalar13:25 - Virüs test sonuçlarını bildirmeyen laboratuvara suç duyurusu13:22 - Koronavirüsten hayatını kaybeden işadamı toprağa verildi13:19 - 'Koronavirüs ile mücadelede 88 ülke ekipman desteği talep etti'13:11 - Borsa, günün ilk yarısında geriledi
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Çalıştığınız kamu kurumunda, dönüşümlü veya uzaktan çalışmaya geçildi mi?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam