1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Sanayi ve teknoloji uzmanlığına ilişkin esaslar düzenlendi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, sanayi uzman ve uzman yardımcılarının görevlendirilmelerine ilişkin esasları belirledi.
18 Mart 2020 09:40
Yazdır
Sanayi ve teknoloji uzmanlığına ilişkin esaslar düzenlendi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, sanayi uzman ve uzman yardımcılarının görevlendirilmelerine ilişkin esasları belirledi.

Bakanlığın, Sanayi ve Teknoloji Uzmanlığı Yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, uzman yardımcısı olarak atanacaklar, kadro ve ihtiyaç durumuna göre Bakanlık tarafından uygun görülen zamanlarda açılacak giriş sınavı ile alınacak. Giriş sınavı, yazılı ve sözlü ya da yalnızca sözlü yapılabilecek.

Yazılı sınav sonucunda 70 puandan az olmamak üzere, en yüksek puandan başlanarak giriş sınavı duyurusunda belirtilen kadro sayısının 4 katına kadar aday sözlü sınava davet edilecek.

Giriş sınavının sözlü olarak yapılması halinde sınav duyurusunda belirtilen kadro sayısının en fazla 4 katı kadar aday sınava çağrılacak. KPSS puanı en yüksek olandan başlamak üzere yapılan sıralama sonucunda son sıradaki aday ile eşit puana sahip adaylar da sınava davet edilecek.

Sınav Komisyonu, yazılı sınavın ağırlığı yüzde 70, sözlü sınavın ağırlığı yüzde 30 olmak üzere, yalnızca sözlü sınav yapılması durumunda ise sözlü sınav puanını esas alarak giriş sınavı başarı puanını tespit edecek ve nihai başarı sıralamasını alanlara göre ayrı ayrı yapacak. Sınav puanlarının eşit olması durumunda KPSS puanı yüksek olan adaya öncelik tanınacak.

Giriş sınavı sonuçları, Bakanlık internet sitesinde ilan edilecek ve adaylara ayrıca tebligat yapılmayacak.

Adaylar giriş sınavı sonuçlarının ilanı tarihinden itibaren 7 gün içinde sınav sonuçlarına yazılı olarak itiraz edebilecek. İtirazlar 5 iş günü içinde karara bağlanacak ve ilgililere yazılı olarak bildirilecek.

Süresi içinde tez sunmayan, ikinci defa hazırladıkları tezleri de kabul edilmeyenler, ikinci yeterlik sınavında da başarı gösteremeyen veya sınav hakkını kullanmayanlar ile süresi içinde yabancı dil yeterliği şartını yerine getirmeyenler uzman yardımcısı unvanını kaybedecek ve Bakanlıkta durumlarına uygun kadrolara atanacak.

Anadolu Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
SON HABERLER
01:14 - THY, hafta sonu uçuş yapacak mı?... Bilal Ekşi'den açıklama00:52 - Bakan Koca'dan, bu fotoğrafa eleştiri00:48 - Bugün 10 millet bahçesi açılacak00:41 - Flaş! 15 ilde sokağa çıkma yasağı uygulanacak00:28 - Fuat Oktay: Terörden medet umanları ne milletimiz ne de tarih affetmeyecek00:25 - HDP'li vekiller, tutuklanarak cezaevine gönderildi00:14 - Berberoğlu protestolarına 'Devlet malıdır' eleştirisi00:03 - Hizmet sınıfı değişikliğinde 1-4 dereceye atanmanın önemi00:03 - 5 Haziran 2020'den önemli gündem başlıkları23:58 - Bilim Kurulu Üyesi açıkladı: Maske kullanımı ne zaman bitecek?
23:44 - Gıdada sahteciliğe dikkat! Yoğurda jelatin katılıyor23:27 - Polis ve Mahalle Bekçilerinin yetki karşılaştırması23:22 - Kütahya'daki termik santraller yeniden üretime başlayacak23:10 - YÖK Başkanı Saraç duyurdu: Uzaktan eğitimde yeni dönem23:08 - Sümela Manastırı yeniden ziyarete açıldı23:03 - Trafik kazası geçiren veteriner hekim hayatını kaybetti22:57 - Ali Koç'tan Devlet Bahçeli'ye ziyaret22:53 - Dünyada en çok kazanan CEO ilk kez bir kadın
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
MİT Tır'larından hapis cezası almış olan CHP'li Enis Berberoğlu'nun milletvekilliğinin düşürülmesini nasıl buluyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam