1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

İçişleri Bakanlığında, 6 birim esnek çalışmadan yararlanamayacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kolluk kuvvetleri hariç diğer personeli kapsayan esnek çalışma yazısını illere gönderdi
24 Mart 2020 17:44
Yazdır
İçişleri Bakanlığında, 6 birim esnek çalışmadan yararlanamayacak

İçişleri Bakanı esnek çalışmaya dair yazısı ilgili birimlere gönderdi.

Gönderilen yazıya göre "Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ile 112 Acil Çağrı Merkezi birimleri", esnek çalışma uygulamasından istisna olacak.

Resmi yazıya göre, yukarıda yer verilen kurumlar dışında kalan personel için şu hususlar belirlenmiştir:

1 - Kamu hizmetlerini aksatmadan gerekli iş ve işlemlerin sağlıklı bir şekilde yürütülmesini sağlayacak şekilde, ilgili personelin görev yaptığı fiziksel mekan da (sosyal mesafe durumu vb.) göz önünde bulundurularak asgari sayıda yönetici, memur ve yardımcı hizmetli vb. personelin bulundurulması yetkisi. Bakanlık merkez teşkilatında birim amirlerine taşrada ise ilgili genel müdürlüklerin belirleyecekleri kıstaslar çerçevesinde il valilerine devredilmiştir.

2- Birimler/Valilikler, yürüttükleri iş ve işlemlerin gerektirdiği şekilde uzaktan, dönüşümlü çalışma veya her ikisini birlikte seçebileceklerdir. Dönüşümlü/uzaktan çalışma listeleri haftalık olarak düzenlenecektir.

3- Haftalık dönüşümlü/uzaktan çalışma listeleri, ilgili birimlerce/valiliklerce hazırlanacak, iş ve işlemlerin aksatılmadan yürütülmesi için gerekli tedbirler alınarak ilgili personele tebliğ edilecektir.

4- Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce merkezden verilen randevu sistemi, saatte l(bir) randevu düşecek şekilde yeniden düzenlenecektir. Kimlik, ehliyet ve pasaport basım iş ve işlemleri aksatılmadan, asgari düzeyde personel ile yürütülebilecek şekilde Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce gerekli tedbirler alınacaktır.

5- Güvenlik ve ulaşım hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesini sağlayacak şekilde ilgili birimlerce/valiliklerce gerekli tedbirler alınacaktır.

6- İlgili birimlerce/valiliklerce servis, yemek, temizlik, teknik ve bilişim hizmetlerinin aksamaması için yeterli sayıda ve uzman personelin bulundurulması sağlanacaktır.

7- İlgili birimlerce/valiliklerce israfın önlenmesi ve etkinliğin arttırılması için servis ve yemek sayıları yeniden belirlenecektir.

8- Birimlerce/valiliklerce tüm personelin adres ve iletişim bilgilerinin güncel tutulması için gerekli tedbirler alınacaktır

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
37 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
02:46 - Sumbas Kaymakamından deprem açıklaması02:17 - Atatürk Köprüsü, araç ve yaya trafiğine kapatıldı01:40 - Antalya Valisi: Kovid-19 salgınına ilişkin işin ciddiyetini anlamayanlar var01:08 - Türkiye'nin corona virüsle mücadelesi! Son 24 saatte neler yaşandı?01:02 - Korona virüs vakalarının tedavisi acil hal kapsamına alındı00:47 - Sağlık Uygulama Tebliğinde değişiklik yapıldı00:35 - Getir, bir çalışanının korona testinin pozitif çıktığını duyurdu00:26 - İsveç Kraliyet Enstitüsü: Antikor testlerine önümüzdeki hafta başlayabiliriz00:18 - Van'da 3.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi00:13 - Kırıkkale'de toplum sağlığı için tıbbi atık kutuları yerleştirildi
00:12 - Türkiye temsilcisi olmayan sosyal ağlara erişim cezası geliyor00:05 - Kayıt dondurmadan araştırma görevlileri yararlanabilecek mi?00:04 - 9 Nisan 2020'den önemli gündem başlıkları23:51 - Elazığ Valisi, hurdacıya kesilen 'korona' cezasını iptal etti23:46 - Akciğerlerinizi güçlendirin! Günde 4-5 kez tekrarlayın23:40 - Koronavirüs tedavisi gören doktordan iyi haber!23:33 - Okulunu özledi, EBA'yı formasını giyerek takip ediyor23:28 - Bir ilde daha kamuda serbest kıyafet uygulamasına geçildi
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Milli Dayanışma Kampanyasına maddi destek verdiniz mi?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam