1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Herkesi eksik belgeden eleyip, 65 KPSS puanlı kişiyi aldılar

Mersin Üniversitesi tarafından sözleşmeli Sağlık Teknikeri alımında birçok farklı eğitim belgesi istenince 65 KPSS puanlı aday kazandı.
02 Mayıs 2020 17:01
Yazdır
Herkesi eksik belgeden eleyip, 65 KPSS puanlı kişiyi aldılar

Memurlar.net olarak son günlerde, sözleşmeli personel alımlarında üniversitelerin kişiye özel sertifika şartlı ilanlarını eleştirerek, merkezi alımla kurumsal alımlar arasında kazanan adaylar arasındaki KPSS puanı uçurumuna dikkat çekmeye gayret ediyoruz.

Çok yakın tarihte, Kayseri Üniversitesi ve Pamukkale Üniversitesi tarafından ilan edilen sözleşmeli personel alımlarında kişiye özel sertifika şartlarıyla, düşük puanlı adayların kazandırıldığını gündeme getirmiştik.

Bunun bir örneği de, Mersin Üniversitesi tarafından yapıldı. İlgili üniversite tarafından 2 Nisan 2020 tarihli Resmi Gazete'de 22 Hemşire, 3 Sağlık Teknikeri ve 3 Diğer Sağlık Personeli olmak üzere 28 kadro ilanı yapılmıştır.

Bu kadrolara dair Üniversite sayfasından ilan edilen sonuçları incelediğimizde; 5 numaralı Sağlık Teknikeri kadrosuna toplam 13 adayın müracaat ettiğini, 12 adayın "ilanda yer alan özel şartları taşımadığından başvurularının reddedildiğini" ve bir kişinin 81 puanlı adaylar olmasına rağmen 65,47752 puanla kazandığını görüyoruz.

lgili kadronun ilan şartlarına baktığımızda;

* Radyoloji, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programlarının birinden mezun olmak.

** 3.basamak sağlık kuruluşlarında en az 1 yıl çalışmış olmak ve çalıştığını belgelemek.

* Pelvik-Multiparametrik prostat çekim teknikleri, Kardiyak MR, Fonksiyonel MR, Kalp Demir Birikimi-Karaciğer Demir Birikimi çekim teknikleri, Serebral Spektroskopi MR, Perfüzyon MR, Serebral Fonksiyonel MR, Bos Flow Çekim Tekniklerine ait eğitim almış olmak ve bunları belgelendirmek.

* Radyoloji Güvenliği Eğitimi almış olmak ve bunu belgelendirmek,

Olduğunu görüyoruz.

Birçok yazıda ifade ettiğimiz gibi, kamu idarelerinin sözleşmeli personel alımlarında ihtiyaçlarına binaen özellikle sağlık sektörü çok daha ehemmiyetli bir alanda; "belirli bir adayı tarif etmeyen, objektif ve denetlenebilir" özel koşullar koymasında hukuki bir engel görülmemektedir.

Ancak, ulusal çapta açılan bir ilana 13 adayın müracaat edip, yalnızca 1 kişinin ilgili kadronun şartlarını taşıdığı ortaya çıkıyorsa burada "KİŞİYE ÖZEL" bir durum yok mudur? Bu durumu aklı başında bir kişi bize savunabilir mi?

Üniversitenin başvuran diğer adaylara yaptığı durum tam olarak şudur; "Dostlar alışverişte görsün siz müracaat edin, bir istediğimizi alacağız, hatta sizden çok daha düşük puanlı adayı alacağız."

Adayların adına şimdi biz soralım.

Üniversite yönetiminde bu işlerden sorumlu bir Allah'ın kulu şu işten gerçekten rahatsız olmuyor mu?

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
102 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
18:24 - Erdoğan'a hakaret içeren sosyal medya paylaşımlarına suç duyurusu18:18 - İstanbul'da trafik yoğunluğu yüzde 45'i geçti18:11 - Bu ilde maske takmayana 800 TL ceza verilecek18:00 - Karadeniz kıyısında önemli gelişme... Askeri yasak bölge ilan edildi17:56 - Kekiğin 8 yeni türü keşfedildi17:48 - İdlib'de EYP infilak etti, bir teğmen şehit oldu17:37 - Temassız tatil döneminde bütün hazırlıklar tamamlandı17:32 - Sokak ortasında yürürken düşüp öldü17:27 - Adanalılar isyan etti: Sinekten yatamıyoruz17:16 - Dolar ve avroda gün sonu fiyatları
17:13 - YHT'de hazırlıklar tamam, seferler yarın başlıyor17:08 - Çeyrek altın günü kaç TL'den tamamladı?16:55 - Firari FETÖ'cü Tarık Toros ve Bülent Keneş, Menderes'e dil uzattı16:44 - Bilim Kurulu, 11 sektör için normalleşme rehberi yayımladı16:41 - İdlib'de TSK konvoyunun geçişi sırasında patlama16:34 - 2. Abdülhamid'in hayalinde sona geliniyor16:17 - 52 daireli bina virüs nedeniyle karantinaya alındı16:12 - Otobüs seferleri başlıyor: Yolculardan HES kodu istenecek
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam