1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Sağlık özründen il dışı nakil isteyen öğretmen verilen cevap!

MEB; Bir ilin Atatürk İlkokulunda kadrolu Sınıf Öğretmeni olarak çalışan öğretmenimiz Samsun ili Atakum ilçesine sağlık mazeretine bağlı olarak yer değişikliği talebinde bulunmuş Bakanlıkta ilgili öğretmenimize Samsun ilinde sınıf öğretmeni alanında ihtiyaç bulunmadığı anlaşıldığından öğretmenimizin alanında ihtiyaç bulunan ve sağlık mazeretine ilişkin tedavi görebileceği İstanbul, Gaziantep veya Bursa illerinden birini talep etmesi halinde durumu değerlendirilebileceğini bildirmiştir.
20 Mayıs 2020 11:00
+Aa- Yazdır
Sağlık özründen il dışı nakil isteyen öğretmen verilen cevap!

Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmeliğinin "Memurun İsteği Üzerine Yapılabilecek Yer Değiştirmeler" başlıklı 12. maddesindeki; Sağlık ve can güvenliği mazeretlerine dayalı olarak yapılacak yer değiştirme suretiyle atamalar, atanma dönemine tabi değildir." hükümlerine göre sağlık mazereti bulunanların dönem kısıtlaması olmaksızın başvuru hakkı bulunmaktadır.

Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan çerçeve yer değiştirme yönetmeliğine göre, sağlık ve can güvenliği mazeretlerine dayalı olarak yapılacak yer değiştirme suretiyle atamalar, atanma dönemine tabi olmadığını ilgili mevzuatlara yer vererek yaptığımız "Sağlık özrüne dayalı olarak her zaman yer değiştirme yapılabilir mi?" başlıklı haberimizde ayrıca başvuru dilekçesine de yer vermiştik.

Milli Eğitim Bakanlığı bu şekildeki takvim dışında gelen sağlık özrü taleplerine ilin norm kadro durumuna (boş norm kadro/ihtiyaç) göre cevap vermektedir. Sağlık özrü bulunan öğretmenin yer değiştirme talebinde bulunulan ilde öğretmenin alanında boş norm kadro yok ise tedavisinin yapılabileceği başka illeri önermektedir.

Örneğini verdiğimiz aşağıdaki yazıya göre; Sinop ilinde Sınıf Öğretmeni olarak çalışan öğretmenimiz Samsun ili Atakum ilçesine sağlık mazeretine bağlı olarak yer değişikliği talebinde bulunmuş Bakanlıkta ilgili öğretmenimize Samsun ilinde sınıf öğretmeni alanında ihtiyaç bulunmadığı anlaşıldığından öğretmenimizin alanında ihtiyaç bulunan ve sağlık mazeretine ilişkin tedavi görebileceği İstanbul, Gaziantep veya Bursa illerinden birini talep etmesi halinde durumu değerlendirilebileceğini bildirmiştir.

İşte o yazı;

Ahmet KANDEMİR

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
26 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
15:23 - Pençe-Yıldırım operasyonunda PKK'ya ait silah ve mühimmat ele geçirildi15:23 - Başkentteki barajlarda 240 günlük su bulunuyor15:21 - İletişim Başkanlığından Erdoğan'ın 2020 mesaisini anlatan kitap15:15 - DSİ, işler yoğun olduğu için tayinleri tek döneme indirdi15:04 - Bozok Üniversitesi'nden promosyonda rekor anlaşma15:02 - Camilerde 'Kadir Gecesi' konulu hutbe okundu
15:01 - 9 günlük tatilde bankalar açık mı?15:00 - İki ilden yeni karantina haberleri geldi14:50 - Diyanet: İftarı Beklerken programı için mekana ücret ödenmedi14:46 - YDUS ve TUS yerleştirme sonuçları açıklandı14:38 - Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı: İyidere'de çevreye duyarlı davranılacak14:35 - Adalet Bakanlığından hakim adaylığı sınavındaki soru iptaline dair açıklama
14:34 - KVKK'dan '20'li yaşlar challenge' uyarısı14:32 - Türk Tabipleri Birliği: Ramazan Bayramı sonrası okullar açılsın14:22 - İsmail Demir: ABD'nin F-35 mektubu bizi haklı çıkardı14:20 - MEB unvan değişikliği sınavında skandal sonuç! Başarı oranı binde 714:15 - Aksaray'da FETÖ'den yakalanan eski başpolis tutuklandı
14:12 - Sosyal medya fenomenlerine reklam düzenlemesi
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam