1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

CTE, daha önce verilen idari izinleri sonlandırdığını duyurdu

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü daha önceki genelgelere dayalı olarak verilen idari izinlerin sonlandırıldığını açıkladı.
31 Mayıs 2020 22:30
Yazdır
CTE, daha önce verilen idari izinleri sonlandırdığını duyurdu

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE) daha önceki genelgelere dayalı olarak verilen idari izinlerin sonlandırıldığını açıkladı. Genel Müdürlükten yapılan açıklamada, önceki genelgelere dayanılarak hamile, süt izni kullananlar, engelli çalışanlar ve eşi sağlık personeli olanlara verilen idari izinlerin 1 Haziran 2020'den geçerli olmak üzere sonlandırıldığına dikkat çekildi.

CTE yazısında, 1 Haziran'dan itibaren, sadece yöneticiler hariç olmak üzere, hastalığı olup olmadığına bakılmaksızın 60 yal üstü personel ile Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen kronik hastaların idari izinli sayılacağı belirtilmiştir.

Memurlar.net'in Notu: CTE Genel Müdürlüğünün yazısında, kronik hastalıklar olarak "organ nakli olanlar, insülin kullanımı zorunlu olan diabet, kanser, astım, KOAH, ileri düzeyde kalp hastalığı ve kronik böbrek yetersizliği rahatsızlığı bulunanlara" idari izin verileceği belirtilmiştir.
Ancak, CTE'nin yazısı 30 Mayıs tarihli olup, düne aittir. Sağlık Bakanlığı, hangi hastalıkların kronik hastalıklar olarak sayılması gerektiğini 31 Mayıs 2020 tarihi itibariyle e-Nabız'dan yayınlamıştır. Sağlık Bakanlığının bugün yayımladığı liste doğrultusunda CTE Genel Müdürlüğü idari izin yazısını revize edecektir. Sağlık Bakanlığının yayımladığı liste için tıklayınız.

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
16 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
12:50 - Kendilerini doğuma yetiştiren polisin ismini bebeklerine verdiler12:40 - Gün ortasında altın fiyatları ne durumda?12:40 - Kadroya geçirilen taşeron işçilerin iş kolu düzenlemesiyle ilgili uyarı12:39 - Hatay'da devrilen traktörün altında kalan genç hayatını kaybetti12:35 - BloombergHT: Dolar 'TikTok yasağı' ile yükseldi12:30 - Kuyumcu, silahlı iki soyguncuyu etkisiz hale getirerek polise teslim etti
12:17 - Gün ortasında doların yükselişi devam ediyor12:07 - Van'da jandarmanın ikna ettiği PKK'lı terörist, güvenlik güçlerine teslim oldu12:02 - Kastamonu'da bir köy karantinaya alındı11:57 - Penti Giyimin müşteri bilgileri çalındı11:54 - Sağlık Bakanı Koca'dan 'yakın mesafe' uyarısı11:52 - İstanbul'da toplu asker uğurlamaları yasaklandı
11:50 - Resim öğretmeni cinayet izlerini fondötenle kapatmıştı, hapsi istendi11:45 - Sosyal mesafe kuralının ihlal edildiği düğün sonlandırıldı11:43 - Çocuk kaçıran PKK, annelerin kararlılığıyla çözülüyor11:42 - Profil Temelli Danışmanlık Sistemi ile 1,8 milyonu aşkın gence destek11:38 - Sınırda güvenlik güçleri teröristlere geçit vermiyor
11:33 - 'Her türlü kriz senaryosunu bundan sonra da boşa çıkaracağız'
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam