1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

İşe gelmeyen memuru bildirdi, mobbinge uğradı. işte KGEK kararı

Kamu Görevlileri Etik Kurulu, işe gelmeyen bir personeli amirlerine bildirdiği için mobbinge uğrayan memurun başvurusuyla ilgili önemli bir karar verdi.
02 Temmuz 2020 10:05
Yazdır
İşe gelmeyen memuru bildirdi, mobbinge uğradı. işte KGEK kararı

Ankara'da bir Bakanlıkta yaşanan olayda, oda arkadaşının işe gelmemesine rağmen işe gelmiş gibi imza atması durumunu bir memur şube müdürüne bildirmiştir.

Ancak şube müdürü memuru odadan kovmuş, 3-4 ay iş vermeden prefabrik bir bölümde bekletmiştir. Farklı bölümlere geçme talebi ise reddedilmiştir.

Mobbinge uğrayan memur, mobbing hattını aramış ve müfettiş görevlendirilmiştir. Müfettiş, işe gelmeyen memurun bu davranışına göz yuman şube müdürü ve idari işler müdürünün görevden alınmasını, mobbinge uğrayan memurun ise eski görevine döndürülmesini istemiştir.

Teftiş Kurulu Başkanı ise müfettiş raporuna katılmadığını belirterek, bir Olur hazırlamış ve mobbinge uğrayan personelin başka bir disiplin amiri altında görevlendirilmesi için olur almış ve memurun tayini il dışına çıkarmıştır.

Kamu Görevlileri Etik Kurulu yaptığı incelenmede
- Olur'u imzalayan Genel Müdür hakkında, yeterli derecede bilgi sahibi olmadığı gerekçesiyle etik ihlali kararı vermemiştir.
- Olur hazırlayan ve sunan Teftiş Kurulu Başkanı hakkında ise gerekçesiz olur sunmaktadan dolayı etik ilkeleri ihlal ettiğine karar vermiştir.

İşte Kamu Görevlileri Etik Kurulunun kararı

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
41 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
12:27 - Bakan Selçuk'dan Ağrı'da istismar mağduru kız çocuğu hakkında açıklama12:19 - Cinnet evi mühürlendi12:15 - Düşüşle güne başlayan dolar, yeniden yükseliş trendinde12:01 - Çocuklara ve gençlere kamplarda 'mahremiyet bilinci' eğitimi11:57 - Terörist Cemil Bayık'ın durumu Soylu'ya soruldu11:52 - Antalya'da devrilen kepçenin operatörü hayatını kaybetti
11:49 - Çubuk Belediye Başkanı Demirbaş, koronavirüse yakalandı11:47 - Bahçeli'den Davutoğlu ve Babacan'a tepki11:30 - Gram altın 457 lira seviyelerinde11:26 - Gayri hukuki adımlar Yunanistan'a adaları ve Kıbrıs'ı kaybettirebilir11:23 - Ateş ölçüp dezenfektan sıkan, maske veren robot geliştirdiler11:22 - Hem asistan hekimini hem de onun çocuğunu dünyaya getirdi
11:20 - Rusya'dan yeni açıklama: Aşı 2 hafta içinde hazır olacak11:20 - FETÖ'nün okullarında öğretmenlik yapan sanığa 6 yıl 3 ay hapis cezası11:19 - Konyalı öğretmen yazdığı kitabın geliriyle doğudaki köy okullarını onardı11:19 - İskenderun'daki uluslararası liman, Lübnan'a destek için hazır11:19 - 'Test pozitif çıkınca torunlarımı bir daha göremeyeceğimi sandım'
11:17 - Tüketici sorunları arabulucuyla 28 günde çözümlenecek
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam