1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı nakillerde hizmet puanı uygulamasına geçti

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, personelin yer değişikliğinde uygulanmak üzere, hizmet puanı uygulamasına geçti
04 Temmuz 2020 23:25
Yazdır
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı nakillerde hizmet puanı uygulamasına geçti

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının atama ve yer değiştirme işlemlerinde objektif bir kıstas olmadığı hususu, memurlar.net'te, 2019 yılının Haziran ayında haber yapılmıştı.

Bakanlık tam bir yıl sonra yönetmeliği değiştirmiştir. Yayımlanan yönetmelik değişikliğine göre merkez ve taşra bazında unvanlar için Personel Doluluk Oranı (PDO) ile hizmet puanı uygulaması getirilmiştir. Bundan sonra; Bakanlık birimlerinde görev yapan mühendis, mimar, şehir plancısı, veteriner hekim, jeomorfolog, fizikçi, kimyager, tekniker ve biologların yer değişikliklerinde hizmet puanı kıstası esas alınacaktır.

Yapılan diğer değişiklikler şu şekildedir:
1- Birinci hizmet bölgesindeki zorunlu çalışması süresi 5 yıldan 3 yıla indirilmiştir.
2- Zorunlu çalışma süresini doldurmuş personelin başvuruları için yönetmelikte yer alan "Şubat sonundan" ifadesi "en geç Nisan sonuna kadar" kaydırılmıştır. Ayrıca başvurular online alınacaktır.
3- Yönetmeliğe "mazeret ve engellilik durumu ile terör mağduriyetine bağlı yer değiştirmeler" kısmı eklenmiştir.
4- Naklen veya istifa sonrası dönüşlerde aranan 15 yıl hizmet etmiş olmak şartı kaldırılmıştır.
5- Müdürlüklere atanma şartları şu şekilde değiştirilmiştir:
Altyapı ve kentsel dönüşüm müdürü, bölge temiz hava merkezi müdürü, çevre ve şehircilik il müdür yardımcısı, altyapı ve kentsel dönüşüm müdür yardımcısı ile bölge temiz hava merkezi müdür yardımcısı unvanlı kadrolara atanabilmek için, üniversitelerin mühendislik, mimarlık, şehir ve bölge planlama bölümleri ile fen fakültelerinin kimya ve biyoloji bölümlerinden ya da öğrenim süresi en az dört yıl olup bu bölümlere denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen diğer fakülte veya yüksekokulların ilgili bölümlerinden mezun olma şartı aranır."
6- İçişleri ve Maliye'den geçen personelin, eski kurumlarında yönetmelikte belirtilen unvanlarda geçen hizmet süreleri hizmet puanı uygulamasında dikkate alınacaktır.

Yönetmelik değişikliğinin tam metni için tıklayınız.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
8 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
17:50 - Bu camide hutbe 9,5 asırdır 'kılıç'la okunuyor17:44 - Yargıtay'dan milyonlarca çalışanı ilgilendiren karar17:41 - Damacana kullananlar dikkat! Tüketiciye 14 yıllık şok17:36 - Hatalar zinciri doğumuyla başladı! Başına gelmeyen kalmadı17:30 - MSB, müşterek harekat görevlerinin icra edildiğini açıkladı17:30 - Samsun'da vaka sayısı arttı, valilik yeni tedbirleri açıkladı
17:10 - 99 model otomobili sesli komutla çalıştıran yazılım geliştirdi16:55 - Kapalı ortamı dezenfekte eden yeni nesil cihaza yoğun ilgi16:52 - Sağlık eğitimi alan kişilerin sadece yüzde 4'ü işsiz kalıyor16:48 - Elazığ Belediye Başkanı'nın koranavirüs testi pozitif çıktı16:25 - Öksüz ve yetimler için yeni bir birim kurulacak16:23 - 'Aşı bulunmuş olsa dahi, bir dönem birlikte yaşayacağız'
16:21 - Doktor adayı Enis, dünyaca ünlü bilim dergisinde yer aldı16:17 - MHP'den 'sosyal medya düzenlemesi' açıklaması16:08 - Hemşire paylaştı, başhekim isyan etti; Hastayı terk ettiler16:05 - İçişleri Bakanı Soylu: Mafya bozuntuları dersini aldı15:56 - Tartıştığı yakınlarına tencere fırlatırken balkondan düştü
15:45 - 4 ilde bazı yerleşim yerleri karantinaya alındı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam